Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 21:34, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Judith napisał(a)

Moja sąsiadka ma wielkie paprociowisko (odmiana nieznana, ale piękny limonkowy kolor) i dostałam od niej kilkanaście wypasionych sadzonek z informacją, że mogę dostać więcej, jeśli chcę . Fajnie mam


Oj fajnie masz. Jeżeli tylko to nie jest ten pióropusznik strusi, bo się rozłazi, to super.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 21:36, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Alija napisał(a)


Nie mogłam się powstrzymać przed zacytowaniem, pięknie u Ciebie, no i ta misa, cudna.
Tiarelki pięknie kwitną, mam kilka, ale są niziutkie, fajna roślinka.
A rudzielec, gwiazda, jak zawsze.



Tak, tiarelki są niskie ale to właśnie ich zaleta. Ja nasadziłam bo chcę ją traktować jako zadarniacz pod wysokimi paprociami. Ciekawe za ile lat osiągnę efekt
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 21:38, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
TAR napisał(a)


sluchaj kochana moja, to ja chetnie sie bym zapisala na tego barwinka, jak tylko bys zechciala mi dac, kolor ma obłedny a moje przestrzenie potrzebuja zadarniaczy, poza tym barwinka uwielbiam


Nie ma sprawy, nie będę go usuwać. Czeka na ciebie Może Kwartet będzie się wybierała w twoim kierunku to jej zapakuję
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 22:01, 18 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7285
April napisał(a)


Nie ma sprawy, nie będę go usuwać. Czeka na ciebie Może Kwartet będzie się wybierała w twoim kierunku to jej zapakuję


super, jakby co moge kuriera podeslac, tylko bys spakowala.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 22:16, 18 maj 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
April napisał(a)


Też myślałam że piękne, aż zobaczyłam twoje osobiste Keukenhof No i zamknęłam się w sobie na ponad tydzień
twoje nadal piękne a u mnie teraz przez 2 tygodnie dodatkowa robota i przekwitłe tulipany straszą. Coś za coś
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 22:33, 18 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
April napisał(a)


Dzielnie nadzoruje wszystkie moje prace


Z pozycji leżącej . Wygrał na loterii życia to, że mieszka w takim miejscu

Paprociowisko super. Idealne do leśnego ogrodu.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:33, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Jola, paprociowisko piękne
Zabieram się za moją malutką cienistą jak pies do jeża. W planach mam pociągnięcie jej dalej, tak jak cień jest. Muszę baczniej się Twoim planom przyglądać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 09:33, 19 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7285
U mnie plany ogrodowe troche musza ulec zmianie, po postawieniu domu okaze sie tak naprawde gdzie bedzie wiecej slonca a gdzie cienia, musze wziac tez pod uwage, ze dzialki sasiednie sa mocno zadrzewione i jednak slonca bedzie mniej. Chce swoj lasek sosnowytroche przerzedzic, bo te sosny chude takie, golasy od polowy ani ladne ani szczesliwe ale to juz po budowie, jak zamieszkamy. Nie chce nic pochopnie usuwac na dzisiaj.

Chłone te rabaty i w pamiec wbijam. Można piekny ogrod jednak zrobic "na sosnach". Twoj ogrod bedzie mocno inspiracja do mojego poletka.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Judith 09:45, 19 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
TAR, uważaj z sosnami... Mój sąsiad ma na swoje działce sosnowy lasek z takimi właśnie drzewami jak piszesz - bardzo wysokie, łysawe, czupryny na czubkach (jak w lasach przy nadbałtyckich wydmach). Przy ostatnich wichurach położyło (nie złamało, ale właśnie położyło) dwie sosny, w tym jedną 2 metry od domu... Sąsiad złożył wniosek o wycięcie kilku, leśnik obejrzał i stwierdził uszkodzenia w korzeniach - drzewa wydawały się zdrowe, a korzenie - próchno. W efekcie cztery zostały wycięte.
Zatem najlepiej, gdyby fachowiec już teraz ocenił stan drzew, może już na tym etapie okazać się, że trzeba się kilku pozbyć...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
April 09:53, 19 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
TAR napisał(a)


super, jakby co moge kuriera podeslac, tylko bys spakowala.


No oczywiście że mogę spakować, tylko myślałam że jeszcze tam za bardzo nie chcesz sadzić. To spikniemy się w przyszłym tygodniu bo teraz to w amoku jestem, jutro szacowni goście ogrodowi u mnie a ja mam jak po przejściu tornada w ogrodzie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies