Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Magara 00:29, 24 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Jola, chyba sobie sosen dosadzę i wtedy przyjdę do Ciebie na korepetycje z leśnego ogrodu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 08:52, 24 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Aprilku, to jest ten pięciornik, o którego pytałaś. Kupowany w szkółce z linka . W pierwszym sezonie, zaraz po posadzeniu średnio wyglądał (jakby nie mógł udźwignąć tych swoich długich pędów, był baaadzo leżący), ale w tym roku już jest bardzo ładny.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 09:18, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Magleska napisał(a)
Twojego ogrodu nigdy dość
Wracam jeszcze raz się napawać widokami


Uff, bo bałam się że przytłoczyłam
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:19, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Mgduska napisał(a)
Też nie mam dość, ale wolałabym, kurka, na żywo chłonąć. Oczy mnie ostatnio bolą od komputera, poza tym zdjęcia to jednak tylko wycinek, a chciałoby się objąć wzrokiem całość. Nie żebym narzekała na Twoje zdjęcia, ogólnie wolałabym posnuć się po Twoim ogrodzie, niż siedzieć przed kompem w robocie


Magduś, jaki problem, pakuj walizki. Spać jest gdzie. Upały nadchodzą, nic przyjemniejszego jak posiedzieć w cieniu. Obsługa kelnerska zapewniona, basen co prawda już sfatygowany ale woda dalej przyjemnie chłodna
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:24, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Czekałam w napięciu na rozpoczęcie spektaklu z różą Lykkefund w roli głównej. I się nie zawiodłam. Cudna jest, zjawiskowa.
W taki upalny poranek jak dziś, oglądanie zdjęć z Twojego cienistego ogrodu daje ukojenie. Te coroczne 250 worków obornika i Twoja harówka dały niesamowity efekt.


Haniu, ja tylko żałuję że ten rambler tak krótko kwitnie. Cudną ma na ścianie rozciągniętą Mirkaka. Tam to dopiero potwór.
Nie masz już nic w ogrodzie to masz czas zdjęcia oglądać. A ja ciągle strzelam sobie w kolano i coś kupuję, i znów robota. Wczoraj kupiłam cudnego penstemona Midnight Masquerade, taki fioletowy. Zdjęć nie mam bo wróciłam wieczorem. Dziś trzeba posadzić
Już na kolejny sezon czeka 250 worków i się kompostuje. A mój dostawca tak się rozhulał, że dzwoni do mnie wczoraj i pyta czy przywieźć mi jeszcze
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:26, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Dorii napisał(a)
Ogrody cudne ale to już wszyscy wiedzą.

A jak czytam o tych 250 workach obornika to mnie już plecy bolą. Mi nie przywożą, sama muszę pojechać i napakować do worków tyle że za friko mam. W moją fabię wchodzi maks 10 worków. Ale nie pełnych bo takich bym nie uniosła. Czyli 25 kursów. Już wiem czemu nie mam takiego ogrodu jak ty


No wiesz, coś za coś. Ty masz za friko a ja muszę płacić niemałe pieniądze. Ale i tak warto. Przestałam praktycznie używać nawozów mineralnych. Poza różami i rododendronami, które wspomagam raz w sezonie.
Ale powiem ci, jesteś dzielna. Nie wyobrażam sobie moim samochodem wozić świeżego obornika. Za wrażliwa jestem zapachowo
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:34, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
antracyt napisał(a)
Za dużo tych zdjęć, zapominam co mam najbardziej chwalić Chyba muszę jeszcze raz obejrzeć
Naprawdę sporą masz kolekcję róż jak na leśny ogród


Poprawię się, następnym razem będzie mniej
Z różami to był taki "epizod" którego konsekwencje kłują do tej pory Ale niektóre warto było, np Pomponelle czy Agness Schillinger. Leonardo też lubię za niezawodność.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:35, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
mirkaka napisał(a)
Przyszłam zobaczyć Lykkefund, wspaniale urosła
U mnie wspina się po murze, chcemy nią zasłonić okna
Twój las zawsze piękny, kwitnące róże, poidełko dla kici Podziwiam wszystko


Mirko widziałam twoją Lykkefund. Co roku biegnę ją oglądać. Pięknie ją prowadzisz.
Inne też zresztą masz do pozazdroszczenia.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:38, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Helen napisał(a)
Też bym wolała tak jak Magda, napawać się ogrodem w rzeczywistości, jest piękny. Dobrze, że założyłaś wątek.



Tak jak pisałam, ogród dostępny Wystarczy dać znać i udostępniam
Wątek może prowadzę "nierówno" i zrywami ale staram się
Dzięki.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:40, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Agatorek napisał(a)
No to rzeczywiście dałaś czadu ze zdjęciami . Ale dobrze że to zrobiłaś . Takich widoków nigdy dość.
Derenie w Rogowie rzeczywiście gwiazdorzą, piękne okazy (można tam kupić? ).

Ogród u Kwartecika też zachwyca , Twój także. To jest trochę takie nierealne, że stworzyłaś takie cudowności na piasku i korzeniach sosen. Efekt zachwycający . Róża lykkefund to potwór, ale jaki piękny!



Derenie można kupić, mają punkt sprzedaży przy wejściu. Właśnie sobie jednego zamówiłam, dziś przyjedzie
Kiedyś już kupiłam u Szmita ale nie wiem czemu nie przetrwał zimy. Może za mało podlewałam jesienią, może za późno posadziłam.
Teraz zamierzam naprawić ten błąd
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies