Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 07:53, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kiedy się patrzy na bogactwo kolorów na zdjęciach, to trudno uwierzyć, ze to zdjęcia leśnego ogrodu.
Te kolory są tak subtelnie umiejscowione, że cudownie podkreślają urok miejsca.


Haniu, ile pochwał, rumienię się
Najbardziej chyba lubię kolory nie kwiatów, a liści. Różne faktury, przenikanie


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:55, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Monia81 napisał(a)
Jola nie będę cytować fotek, bo musiałabym wszystkie, tak mi się podoba stworzyłaś piękne widoczki w tym leśnym otoczeniu, misa to majstersztyk, roślinki cudownie ją otaczają


Nie cytuj, zaraz wstawię nowe fotki Będzie dziś studium misy
Dzięki za miły wpis








Dokupiłam pistie. Wiatr je zwiewał w jedno miejsce
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:04, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Agatorek napisał(a)


Piękny kolor

W basenie czujesz się chyba jakbyś siedziała w jakiejś dżungli .


Ślaz mauretański to moje zeszłoroczne odkrycie. Jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłam że przezimował. Byłam pewna że jednoroczny. Już obmyślam mu godne miejsce na innych rabatach

Z obsadzeniem basenu długo walczyłam żeby właśnie było intymnie, buszowato i przyjemnie Myślę że się udało
Mogę też wąchać róże, bo jeden bok to Spirit of Freedom, Queen of Sweden, Mini Eden Rose i Pomponelle
Tu królowa szwedzka, wyjątkowo morelowa po deszczu. Najczęściej jednak róż blady





____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:11, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Joann napisał(a)
Aprilku, chce do Ciebie na urlop! Nie będę wychodzić z ogrodu, obiecuję W basenie będę leżeć
Twój ogród to taki zakątek wróżek, tak mi się kojarzy, ilekroć tu zaglądam. Subtelny i delikatny. Cudownie podkreśla urodę lasu.


A przyjeżdżaj, miejsca sporo Jak jeszcze pomożesz w planowaniu ostatnich w tym sezonie nasadzeń to możesz z ogrodu nie wychodzić
Niedługo zakwitną hortensje Pink Anabelle, kwitną irysy, nowe nabytki. Cieszę się że nie są pomylone








Wczoraj o świcie było dziwne światło, zamglone, jak robiłam zdjęcia

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:18, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Magara napisał(a)
Jola, a pomponelli nie ma na zdjęciach bo jeszcze nie kwitnie u Ciebie czy ja w tym natłoku przeoczyłam???

Pięknie masz w tym lesie...
Zakładając wątek cieszyłam się, że jako tako swój ogródek uporządkowałam, jakoś wygląda, coś rośnie... Ale w sezonie nie da się być zadowolonym z siebie jak takie widoki, jak m.in. u Ciebie, się ogląda


No niestety Pomponella późniejsza, dopiero zaczyna. Ale dla ciebie parę jej fotek choć jeszcze nie ma się czym pochwalić
Ramka ma 180cm. Róże sięgają już jakieś 20-30 cm ponad
Mam dwie sztuki na takich ramach, ustawionych do niebie pod kątem 90 stopni, przedzielone formowanym cisem


Zobacz pęd w lewym górnym rogu




____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:19, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
antracyt napisał(a)
Magara, pomponelli nadal po wątkach szukasz?

Miałam te ślazy(kolor przepiękny) przez 2 lata, potem z przyczyn nieznanych zanikły. Szkoda, muszę znowu nasion poszukać.


To może one dwuletnie, jak naparstnica. Nie wysiały się? Muszę zatem pamiętać w przyszłym roku żeby dosiać, tak na wszelki wypadek.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:19, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
lilarose napisał(a)


Dagmara, moja pomponella też jeszcze nie kwitnie ale wczoraj sfociłam kwitnącą u mojej sąsiadki i wrzucę u siebie- do czasu, aż zakwitną te ogrodowiskowe, zaspokoisz tymczasem swoje pragnienie patrzenia na nią


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:22, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Juzia napisał(a)


To tylko Twoje wrażenie!


To dobrze
Dziś dla odmiany ... misa w srylionie ujęć








____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:28, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
olciamanolcia napisał(a)
Pięknie masz.. W dalszym ciągu trudno mi uwierzyć ( patrząc na okoliczne leśne "ogrody" ) ,że taki świetny ogród można stworzyć wśród wielkich iglaków


Trzeba się tylko bardzo mocno uderzyć głową w sosnę a potem już leci

szersze kadry przy trawniku. Po prawej Rabata wschodnia i różanka. Za nimi rabaty wokół basenu
Po lewej hakonki All Gold pod domem i Rabata granitowa przy tarasie, owładnięta ślazem mauretańskim






____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:32, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
lilarose napisał(a)

już w zeszłym roku zainspirowałaś mnie tymi hostami posadzonymi w masie- nie bardzo miałam pomysł na swoją nn z dużym limonkowym środkiem a teraz ją dzielę i sadzę kolejne kępy obok siebie. I jak tej hosty nie lubiłam, tak teraz mi się podoba
jestem na dobrej drodze mieć "prawie jak u April"


he, he, he, dobre

Te wielokolorowe hosty dobrze wyglądają właśnie w takich jednorodnych nasadzeniach. Tam gdzie mam rozrzucone pomiędzy innymi roślinami to działają mi na nerwy

Chcesz jeszcze misę






____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies