Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

sylwia_slomc... 12:55, 28 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
April napisał(a)


Rozsiewają się? Super wieści. Choć nie wiem czy u mnie będą chciały. U mnie nawet werbena czy stipa się nie sieje. Chyba tylko brachytricha i naparstnice tworzą siewki.
Ja też musiałam swojego chcieja ograniczyć. Nie ze względu na brak powierzchni bo tej akurat wystarczy mi do śmierci żeby obsadzać. Raczej żeby nie zrobić bałaganu. U mnie pojedynczych roślin nie widać. Ja muszę sadzić grupowo.

Pięknie się też same mnożą z cebul
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 13:03, 28 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
No widzisz jak to jest różnie, chyba jednak od warunków glebowych szeroko pojętych zależy, bo u mnie wszystkie inne lilie z cebul się namnażają jak nie wiem co, ale nie lilia złotogłów, nigdy nie była w tzw kępie, ale nasiona rozrzucamy i wtedy wyrośnie pojedynczy okaz, nie jest inwazyjna
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
tulucy 13:25, 28 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja rok temu wsadziłam wiosną 5 cebul. kupowałam już na przedwiosennej wyprzedaży . I wyszła mi z ziemi jedna - na jakieś 5 cm max. Uznałam, że się może nie pokochałyśmy albo co.
Okazało się albo co, bo w tym roku wyszło mi co najmniej 10 pędów z pąkami. Od razu cała wielka kępa mi się zrobiła.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 13:41, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Martka napisał(a)
April, nie dasz popracować  taka porcja emocji! Martagony są urocze, u Vity i Reni Ryski je poznałam. Może kiedyś się skuszę, czy u Ciebie bardzo kapryśne? Bardzo podoba mi się oprawa basenu, jest, a jakby go nie było Ciekawa jestem, jak wygląda Agness Schillinger z bliska. Czy ładnie pachnie? Nie znam żadnej z Twoich róż, co jeszcze nie przesądza, że masz same wyszukane, ale nie wyklucza Wiesz, że jakoś dopuszczam tę myśl, że róże u Ciebie nie muszą się starać, konkurencję mają tak ogromną, że bez nich też nic by się nie stało, zupełnie nic. Jak na imię tej srebrnej jarzmiance? Bardzo lubię Twór sposób na tkanie ogrodu.



Czy kapryśne martagony, hm... jeszcze nie wiem ale dobrze nie zaczęły. Kupiłam dwa lata temu i nic nie wyszło. Zapomniałam o nich. W tym roku mam pierwsze kwiaty. Piękne, nic więcej o nich nie wiem

Agness S. Bardziej z bliska nie mam. Nie pachnie ale kwiat świetnie znosi deszcz. Płatki ma sztywne. Pędy trochę mniej
Ja róże raczej historyczne wyszukiwałam lub takie mniej eleganckie, żeby pasowały do lasu.

Róże są, bo są. Co się znudzi lub przeszkadza, idzie do ludzi
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:42, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
sylwia_slomczewska napisał(a)

Pięknie się też same mnożą z cebul


To też dobre wieści, choć u mnie nie ma nic oczywistego
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:43, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Kordina napisał(a)
No widzisz jak to jest różnie, chyba jednak od warunków glebowych szeroko pojętych zależy, bo u mnie wszystkie inne lilie z cebul się namnażają jak nie wiem co, ale nie lilia złotogłów, nigdy nie była w tzw kępie, ale nasiona rozrzucamy i wtedy wyrośnie pojedynczy okaz, nie jest inwazyjna


No właśnie, też tak pomyślałam. Gleba najważniejsza. Póki co są posadzone w donicy. Jak obumrą pędy to zobaczę co się tam w nich dzieje, wymienię ziemię.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:45, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
tulucy napisał(a)
Ja rok temu wsadziłam wiosną 5 cebul. kupowałam już na przedwiosennej wyprzedaży . I wyszła mi z ziemi jedna - na jakieś 5 cm max. Uznałam, że się może nie pokochałyśmy albo co.
Okazało się albo co, bo w tym roku wyszło mi co najmniej 10 pędów z pąkami. Od razu cała wielka kępa mi się zrobiła.


Ja tak kupiłam na wiosennej wyprzedaży szafirki i korony cesarskie. O ile szafirki znośnie, to korony wyrzucone pieniądze. Na razie tak myślę. Ale też może będzie jak z tymi liliami. Oby
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 14:46, 28 cze 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
April napisał(a)


Magduś, może one i ładne ale u mnie raczej wegetują. Za sucho, za dużo cienia. Cykają po kilka kwiatków i szybko przekwitają. Jak oglądam bogate różanki innych to myślę że może szkoda zdrowia na przycinanie, którego nie znoszę

Za to dzwonki brzoskwiniolistne u mnie szaleją. Piękne są w cieniu, takie ciemne. A jak je słońce prześwietla, robią się niebieskie jak niebo











Piękne są!
Mam dzwonki w lesie nad jeziorem. Muszę je przenieść do ogrodu.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 15:49, 28 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Kiedy się patrzy na bogactwo kolorów na zdjęciach, to trudno uwierzyć, ze to zdjęcia leśnego ogrodu.
Te kolory są tak subtelnie umiejscowione, że cudownie podkreślają urok miejsca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Monia81 19:01, 28 cze 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Jola nie będę cytować fotek, bo musiałabym wszystkie, tak mi się podoba stworzyłaś piękne widoczki w tym leśnym otoczeniu, misa to majstersztyk, roślinki cudownie ją otaczają
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies