Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 09:14, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Kordina napisał(a)
No tak... u Ciebie ZAWSZE cudnie, zaglądam regularnie. Już mi się zaraz ożywił chciejek na ślazy mauretańskie, hosty Fire and Ice. Ubiłam go z premedytacją ale trochę wysiłku to kosztuje


Czemu ślaz mauretański skłonił cię do takich morderczych decyzji?

To masz jeszcze martagony, może ci się spodobają
Do nich przydałby się taki wytrawny fotograf jak np Gosiek33
Są takie misterne






A może jarzmianki?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kordina 09:27, 28 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
Po prostu mam mały ogródek do swojej dyspozycji Nie jestem w stanie powierzchni karmić chcieja. O! Jeszcze podniósł łeb...
A, mam lilie złotogłów, rozsiewają się same.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
tulucy 09:28, 28 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Moje martagony już przekwitły. przycięłam je, nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Muszę o nich więcej poczytać. I muszę ich dokupić w innych kolorach.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
malgol 09:36, 28 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)


Lykkefund jest piękna i do tego bezkolcowa. Niestety kwitnie tylko raz i to niezbyt długo.

Ja mam właśnie na stanie świeżutki obornik, jak zawieje z tamtej strony... ech, a goście dzisiaj. Muszę jakoś szczelniej okryć.
Samochód zdecydowanie nie jest do przewożenia obornika, niezależnie jak bardzo zapaloną ogrodniczką jestem


Mój eM to najbardzej bał się dachowania gdy wieżliśmy 6 worów obornika
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 09:41, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Kordina napisał(a)
Po prostu mam mały ogródek do swojej dyspozycji Nie jestem w stanie powierzchni karmić chcieja. O! Jeszcze podniósł łeb...
A, mam lilie złotogłów, rozsiewają się same.


Rozsiewają się? Super wieści. Choć nie wiem czy u mnie będą chciały. U mnie nawet werbena czy stipa się nie sieje. Chyba tylko brachytricha i naparstnice tworzą siewki.
Ja też musiałam swojego chcieja ograniczyć. Nie ze względu na brak powierzchni bo tej akurat wystarczy mi do śmierci żeby obsadzać. Raczej żeby nie zrobić bałaganu. U mnie pojedynczych roślin nie widać. Ja muszę sadzić grupowo.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:43, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
tulucy napisał(a)
Moje martagony już przekwitły. przycięłam je, nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Muszę o nich więcej poczytać. I muszę ich dokupić w innych kolorach.


Nie wiem Lucy, chyba bym nie przycinała za nisko. Raczej tylko kwiat lub ciut niżej, tak jak inne lilie i tulipany. Cebulki muszą się jeszcze odżywić. Po kwitnieniu chyba bym też nawiozła.
Też jeszcze inne kolory martagonów muszę mieć. Kwartet ma piękne białe.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:45, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
malgol napisał(a)


Mój eM to najbardzej bał się dachowania gdy wieżliśmy 6 worów obornika


Monitor do czyszczenia, nie mówiąc o bezcennej minie faceta, który akurat mijał mój pokój, a siedzę przy otwartych drzwiach.
Zaraz mi się scenki z filmów przypomniały, np "powrót do przyszłości". Chyba w trzeciej części wyładowują wóz kolegi takim pachnącym złotem
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 09:53, 28 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Tak przycięłam, do pierwszego porządnego liścia od góry . Została mi kępa zielonego. Ja je lubię już za same liście właśnie .
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 10:01, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Nie no, dobrze przycięłaś
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 11:26, 28 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
April, nie dasz popracować  taka porcja emocji! Martagony są urocze, u Vity i Reni Ryski je poznałam. Może kiedyś się skuszę, czy u Ciebie bardzo kapryśne? Bardzo podoba mi się oprawa basenu, jest, a jakby go nie było Ciekawa jestem, jak wygląda Agness Schillinger z bliska. Czy ładnie pachnie? Nie znam żadnej z Twoich róż, co jeszcze nie przesądza, że masz same wyszukane, ale nie wyklucza Wiesz, że jakoś dopuszczam tę myśl, że róże u Ciebie nie muszą się starać, konkurencję mają tak ogromną, że bez nich też nic by się nie stało, zupełnie nic. Jak na imię tej srebrnej jarzmiance? Bardzo lubię Twór sposób na tkanie ogrodu.




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies