Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 08:40, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Alija napisał(a)


April, wszędzie pięknie u Ciebie, tyle różności roślinnych, tyle tajemniczych zakamarków,
Te dzwonki świetnie wyglądają w leśnym ogrodzie, bardzo naturalnie.

Basen w tym sezonie się bardzo przydaje.
Kolor ślazów niesamowity.


Alicjo, tak jak i u ciebie, tylko moje oczko mniejsze No i jeszcze masz takie fajne miejscówki z leśnymi zadarniaczami, które koniecznie muszę u siebie zrobić
Basen, dosłownie ratuje życie przy takiej pogodzie. Dziś i jutro ma być kumulacja, u mnie 34 stopnie zapowiadają. Już są 23, choć jeszcze wcześnie i zachmurzone niebo. O 5 rano było 21 stopni. Byle do weekendu

Jeszcze kilka ujęć bałaganu na białej rabacie pod brzozami. Zakładana w tym roku więc jeszcze sprawia wrażenie nieładu






____________________
April April podbija las Mazowsze
mirkaka 09:04, 30 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
April napisał(a)


Alicjo, tak jak i u ciebie, tylko moje oczko mniejsze No i jeszcze masz takie fajne miejscówki z leśnymi zadarniaczami, które koniecznie muszę u siebie zrobić
Basen, dosłownie ratuje życie przy takiej pogodzie. Dziś i jutro ma być kumulacja, u mnie 34 stopnie zapowiadają. Już są 23, choć jeszcze wcześnie i zachmurzone niebo. O 5 rano było 21 stopni. Byle do weekendu

Jeszcze kilka ujęć bałaganu na białej rabacie pod brzozami. Zakładana w tym roku więc jeszcze sprawia wrażenie nieładu








To cebulowe irysy, prawda? Moje już dawno przekwitły
Biały zakątek ślicznie wygląda.
Na szczęście u nas się oziębiło i można żyć, 24 st
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Wiolka5_7 09:27, 30 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
April napisał(a)


Nie cytuj, zaraz wstawię nowe fotki Będzie dziś studium misy
Dzięki za miły wpis








Dokupiłam pistie. Wiatr je zwiewał w jedno miejsce


Ale piękna ta misa i nasadzenia podpatruje do mojego przyszłego oczka jakie fajne te roślinki w wodzie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 09:52, 30 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
April napisał(a)
Nie mam niestety zdjęć, te kilka co zrobiłam wyszły bardzo nieostre
Niesamowicie mi się podobają ślazy mauretańskie. Przezimowały u mnie i super się mają. Miejscówki niezbyt trafione bo nie sądziłam że będą takie masywne. Trzeba przesadzić lub wysiać nowe.
Super kolor



Można u ciebie oczopląsu dostać tyle wszystkiego, ślazy, lilie już kwitnące i dzwonki.
Ten ślaz kiedyś miałam kolor nie z tej ziemi. Jedna łodyga wytwsrza krzak i kwitnie do mrozów.
Wysłałam nasiona chyba Sylwii. Pewnie siewki wypielilam i nie mam. U mnie pojawił się jak wysialam nasiona łaczki kwiatowej. Zresztą jak chodzę po Ursynowie to często widzę ze kwitnie ten kolor i rozowy.
U mnie lilie pewnie też kwitną mam ich sporo.
A czego ty nam zdjęć nie pokażesz jak kąpieli zażywasz chociaż głowę wynuz.
Śmiechy chichy ale pogoda taka, że trzeba non stop w wodzie siedzieć. Z domu się wyjść nie chce na ten upał.
Współczuję tym którzy pracują w nie klimatyzowanych pomieszczeniach.
Byle do niedzieli

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Zana 09:57, 30 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No zeżera mnie zazdrocha jak nie wiem co (ale taka pozytywna).
Przyjadę, oj przyjadę
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
April 10:19, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
mirkaka napisał(a)


To cebulowe irysy, prawda? Moje już dawno przekwitły
Biały zakątek ślicznie wygląda.
Na szczęście u nas się oziębiło i można żyć, 24 st


Mirko, to chyba irysy holenderskie, takie karpki miały. Głównie kupowałam irysy syberyjskie, ale to jakiś wyjątek. Przez to mam wydłużony okres kwitnienia. Choć trudno jeszcze orzec, bo pierwszy raz kwitną, pędzone w donicach. Przyszły rok będzie bardziej miarodajny.
Dzięki za miłe słowa, masz wyobraźnię, to tam jeszcze misz-masz. Bardzo liczę na rozrost białych brunner.
U mnie też chwilowo 24 stopnie. Zachmurzone niebo. Gdyby nie to to pewnie byłoby już pod 30. Jak dla mnie może tak zostać. Może uda mi się coś podziałać w ogrodzie jak wrócę z pracy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:23, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Wiolka5_7 napisał(a)


Ale piękna ta misa i nasadzenia podpatruje do mojego przyszłego oczka jakie fajne te roślinki w wodzie


Nowe oczko, czytałam, będzie wyzwanie. I z pewnością wymyślisz coś super, że nam szczęki do wody powpadają
W wodzie pistia. Jednoroczne, kupowałam trzy sztuki w Sadzawce. Dostałam chyba z 6-8 sadzonek różnej wielkości. Podobno szybko przyrasta. Ja widziałam to na żywo u Izy Tamaryszek. Bardzo mi się spodobało. Fajna, strukturalna roślina. Podobno oczyszcza wodę, powodując że glony nie obrastają.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:30, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
ElzbietaFranka napisał(a)
Można u ciebie oczopląsu dostać tyle wszystkiego, ślazy, lilie już kwitnące i dzwonki.
Ten ślaz kiedyś miałam kolor nie z tej ziemi. Jedna łodyga wytwsrza krzak i kwitnie do mrozów.
Wysłałam nasiona chyba Sylwii. Pewnie siewki wypielilam i nie mam. U mnie pojawił się jak wysialam nasiona łaczki kwiatowej. Zresztą jak chodzę po Ursynowie to często widzę ze kwitnie ten kolor i rozowy.
U mnie lilie pewnie też kwitną mam ich sporo.
A czego ty nam zdjęć nie pokażesz jak kąpieli zażywasz chociaż głowę wynuz.
Śmiechy chichy ale pogoda taka, że trzeba non stop w wodzie siedzieć. Z domu się wyjść nie chce na ten upał.
Współczuję tym którzy pracują w nie klimatyzowanych pomieszczeniach.
Byle do niedzieli


He, he, Elu, albo kąpiel albo zdjęcia. Nie mam wodoszczelnego telefonu
Ja też dziś jadąc do pracy, na Browarnej pod Uniwersytetem widziałam piękne lawendowe malwy. Myślałam że pospaceruję tam w okresie zawiązywania nasion ale raczej skoszą do tego czasu łąkę kwietną
Może gdzieś znajdę takie nasiona.
Dziś przyszły nasiona białych naparstnic. Zaraz wysieję, to pewnie w przyszłym roku już będą kwitły. Bardzo jestem ciekawa czy będą takie śnieżno-białe czy jednak z kropeczkami.
Ja mam na razie otwarte okna, jeszcze klimy nie włączałam. Zawsze próbuję wytrzymać jak najdłużej. Klima u mnie równa się chore gardło. No i teraz trzeba oszczędzać prąd. Nie wiadomo co nas czeka zimą. Ciekawe czy ludzie teraz myślą tak długofalowo. Przyzwyczaili się że wszystko jest, wystarczy mieć na to kasę.
Pamiętam za mojego dzieciństwa, jak był prąd wyłączany właśnie z oszczędności, kolejne dzielnice w Warszawie miały w pewnych godzinach zaplanowane przerwy w dostawie prądu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:31, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Zana napisał(a)
No zeżera mnie zazdrocha jak nie wiem co (ale taka pozytywna).
Przyjadę, oj przyjadę


Aniu, czekam, daj znać chwilę wcześniej i już. Może z aparatem? Miałabym wreszcie ładne fotki w wątku
____________________
April April podbija las Mazowsze
Zana 10:40, 30 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kochana oczywiście, że z aparatem A swoich fotek się nie czepiaj, pokazują cudeńka
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies