Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Mgduska 13:42, 13 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
A ja mam problem z lubieniem Pashmin - tzn bardzo lubię jej kwiaty, ale ona zawsze, od samego początku jak tylko ją mam, każdego roku choruje po kwitnieniu. Staram się ją dokarmić, podlać, itd, nic nie pomaga. Więc cieszę się, że ją inne rośliny zasłaniają. Wzięłam jedną do donicy - może będzie lepiej, wtedy wszystkie przeniosę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
sierika 20:51, 14 lip 2022

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Zazdroszczę bliskości Skubianki, choć dla kieszeni to duża ulga wizyta czerwcowa trochę mnie załagodziła
____________________
EwaSierika
Agatorek 01:06, 15 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Se przejrzałam ostatnie fotki . Ale Ty masz sporo kwitnących róż jeszcze!
Leosie jakieś wybujałe … wyglądają na wysokie. Piękny kolor mają .

Podoba mi się jeszcze Jordan, goni tego Ursowego
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 07:02, 15 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Monika83 napisał(a)
Spora kolekcja róż u ciebie bardzo ładne są, tą Paschmine mam na liście chciejstw od dłuższego czasu wraz z Artemis i jak do tej pory jeszcze ich nie kupiłam.


W przejściowym okresie choroby "różanej" miałam ponad 130 egzemplarzy. Teraz już poniżej setki. Ciągle coś oddaję. Nie radzą sobie u mnie zbyt dobrze a i mnie denerwuje ich przycinanie. Ale Pashmina zostanie na pewno.
Artemis też mi się podoba ale skoro nie kupiłam jej w okresie różanym to raczej już nie kupię. Ale jeśli masz miejsce to się nie wahaj, dużo osób bardzo ją chwali.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:04, 15 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Rojodziejowa napisał(a)
A jakie róże jeśli chodzi o kwitnienie dają podobny efekt do Pashminy? Bo moja kwitnie tak, że mój tato zawsze kiwa głową z niedowierzaniem „liści nie widać! Same kwiaty!”


Prawdę mówiąc nie wiem. Może Bouqet Parfait, choć u mnie ma za mało słońca i nie jest to tak spektakularne.
Chodzi ci tylko o ilość kwiatów czy też o pokrój i kolor?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:08, 15 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Mgduska napisał(a)
A ja mam problem z lubieniem Pashmin - tzn bardzo lubię jej kwiaty, ale ona zawsze, od samego początku jak tylko ją mam, każdego roku choruje po kwitnieniu. Staram się ją dokarmić, podlać, itd, nic nie pomaga. Więc cieszę się, że ją inne rośliny zasłaniają. Wzięłam jedną do donicy - może będzie lepiej, wtedy wszystkie przeniosę.


Magda a może ona choruje właśnie dlatego że rośliny ją zasłaniają? U mnie rośnie na brzegu rabaty, dostaje po liściach przy podlewaniu trawnika i nie choruje. Myślę, że test donicy się sprawdzi i będziesz z niej w końcu zadowolona
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:09, 15 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
sierika napisał(a)
Zazdroszczę bliskości Skubianki, choć dla kieszeni to duża ulga wizyta czerwcowa trochę mnie załagodziła


Ewo, byłaś w czerwcu i nie zajrzałaś do mnie. No niewybaczalne... Nie pamiętam żebyś się do tego przyznała. Chociaż mam tyle ostatnio na głowie...
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:21, 15 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Agatorek napisał(a)
Se przejrzałam ostatnie fotki . Ale Ty masz sporo kwitnących róż jeszcze!
Leosie jakieś wybujałe … wyglądają na wysokie. Piękny kolor mają .

Podoba mi się jeszcze Jordan, goni tego Ursowego


U mnie róże później kwitną bo mają sporo cienia. Dużo już pocięłam ale kilka jeszcze jest.
Leosie tak do metra, ciut więcej, spokojnie dorastają. Mi to odpowiada, bo z przodu mam jarzmianki i Pashminy, robi się takie średnie piętro.
Nie wszyscy lubią kolor leosiów. Taka ciemna landrynka, trudna do komponowania. Z tyłu mam Eden Rose i Bouquet Parfait. Jak dla mnie połączenie ok.
Jordan to 1/3 Ursowego Ale się stara.
Dzięki
____________________
April April podbija las Mazowsze
Rojodziejowa 08:00, 15 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8533
April napisał(a)


Prawdę mówiąc nie wiem. Może Bouqet Parfait, choć u mnie ma za mało słońca i nie jest to tak spektakularne.
Chodzi ci tylko o ilość kwiatów czy też o pokrój i kolor?


Ilość kwiatów i podobną kolorystykę, właśnie o Bouquet Parfait m.in. myślę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
April 08:04, 15 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
To ona też jest bardzo chwalona.
Jeszcze Aspirin Rose, raczej biała, z początkowym rumieńcem w środku. Jej nie mam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies