Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

antracyt 17:37, 22 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Rzeczywiście przepiękna ta Sweet Annabell. Muszę zapamiętać nazwę.
A ta rozwarka japońska, to chyba przywarka Długo rośnie u Ciebie? Kupiłam w tym roku małą sadzonkę i zastanawiam się jak długo będę czekać aż ją zza żółwika będzie widać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 17:47, 22 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Agatorek napisał(a)
Nieustannie nie mogę wyjść z podziwu, jaki cudowny ogród stworzyłaś w tak trudnych kierunkach. Pięknie jest ❤️

Ps. Przyślij tą burzę z okolicy do mnie. Strasznie nie chce mi się podlewać



Nie jest łatwo, fakt ale sprawia mi to frajdę. No może nie koniecznie przy 32 stopniach, które teraz są. Siedzę w zaciemnionym pokoju. Mam wstręt słoneczny.
Burzy nie dam, nie ma co, poza nastraszeniem mojego psa, niczym się nie wykazała.

Narobiłam fotek to wrzucę, wiem że ciągle to samo ale niech tam








____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:51, 22 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Alija napisał(a)
Bardzo lubię powłóczyć się po Twoim cudownym lesie.


To tak jak ja nad twoim stawem
Widziałaś jak niektórzy się lenią jak ja pracuję?





____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:03, 22 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Martka napisał(a)
Paprociowisko JUŻ powoduje mięknięcie nóg u podziwiających, a efekt, na jaki czekasz, spotęguje te i inne doznania
Brawo April! Kawał roboty odwalony.
Róże zwieszające główki od wody... ach, marzy mi się taki stan...


Jak zrobię porządek wokół paprociowiska to może faktycznie będzie efekt. Zostało mi jeszcze jakieś 150-200 m2 do ogarnięcia. Ale to już na przyszły sezon bo nie wyrabiam. Obiecywałam sobie skończyć do końca czerwca a tu lipiec za chwilę się skończy a ja w lesie, dosłownie i w przenośni
Nie nerwowo, róże podlewam sama, deszczu ani widu, ani słychu choć ponoć burza się w okolicy kręciła, tak twierdził mój przestraszony pies.

Buk Franken ma ekstra białe przebarwienia. Uwielbiam go. Zamówiłam trzy ale jeden okazał się pomylony i mam dwa. Jednego już posadziłam, drugiego sadzę jutro. Pewnie wstanę o szóstej, żeby nie umrzeć przy tej czynności z upału.




Kolejne przymiarki


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:07, 22 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
antracyt napisał(a)
Rzeczywiście przepiękna ta Sweet Annabell. Muszę zapamiętać nazwę.
A ta rozwarka japońska, to chyba przywarka Długo rośnie u Ciebie? Kupiłam w tym roku małą sadzonkę i zastanawiam się jak długo będę czekać aż ją zza żółwika będzie widać.


Oczywiście przywarka japońska Długo jest, z siedem lat. Dopiero od dwóch faktycznie ruszyła do góry. Przez pierwsze 3-4 nie osiągała więcej niż metr. Już byłam zawiedziona i chciałam zamienić na hortensję ale nie zdążyłam
Uzbrój się w cierpliwość
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 18:22, 22 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20652
Zostawiam ochy i achy cudnie jak zawsze fajnie masz teraz w tym swoim lesie w te upały

Kocimiętki śliczne , też planuję kupić kiedyś
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 19:29, 22 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
April napisał(a)



Nie jest łatwo, fakt ale sprawia mi to frajdę. No może nie koniecznie przy 32 stopniach, które teraz są. Siedzę w zaciemnionym pokoju. Mam wstręt słoneczny.






Co to jest nad hakonką, z tym czymś zwisającym z łodygi? Fajne

Annabelki zaczynają mi się mocno podobać. W zeszłym roku chciałam swoją (białą) wywalić, bo była bardzo mizerna, ze dwa kwiatki może miała , strasznie się pokładała na dodatek. Ale w tym roku ma trochę więcej kwiatów, olbrzymich. Pięknie się zapowiada.

Te różowe bardzo ładne są ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:06, 23 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6832
Jola, pięknie jest - notoryjność powszechna Ale za każdym razem jak nowe zdjęcia pokazujesz to mnie kręgosłup boli na samą myśl o Twojej robocie ziemnej Coraz bardziej się cieszę, że mam glinę Kopnąć trudno, ale jak już się kopnie to rozluźnić łatwiej niż piasek wzbogacić

I dzięki za zdjęcia pomponelli - nawet jak po deszczu się pokłada to i tak jest piękna Ja bym pewnie do mojej celebrytki z suszarką leciała ale jeszcze nie mam tylu pomponów, że o deszczu nie wspomnę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 05:22, 23 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Wiolka5_7 napisał(a)
Zostawiam ochy i achy cudnie jak zawsze fajnie masz teraz w tym swoim lesie w te upały

Kocimiętki śliczne , też planuję kupić kiedyś


ochy i achy się przydadzą jako plaster na obolałe plecy
Ale upały to nawet w lesie ciężkie. Gdyby nie basen... to nie wiem. Starzeję się, coraz gorzej znoszę takie upały.
Kocimiętki będę testować na rabacie z rozproszonym słońcem. Jeszcze nie posadziłam, nie wiem z czym je połączyć, myślę nad miodunką Silverado. Ale za ciepło żeby miodunki dzielić
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 05:31, 23 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Agatorek napisał(a)


Co to jest nad hakonką, z tym czymś zwisającym z łodygi? Fajne

Annabelki zaczynają mi się mocno podobać. W zeszłym roku chciałam swoją (białą) wywalić, bo była bardzo mizerna, ze dwa kwiatki może miała , strasznie się pokładała na dodatek. Ale w tym roku ma trochę więcej kwiatów, olbrzymich. Pięknie się zapowiada.

Te różowe bardzo ładne są ❤️


To kwiatostany parzydła leśnego Kneiffii. Niestety kładą się, muszę przypinać do patyczków bambusowych. Może jak nabiorą ciała to się usztywnią. Sadziłam w zeszłym sezonie, Ursa mi przywiozła bo u niej ciągle ślimaki przycinały do samej ziemi.
Annabelki w tym roku ładne, nie zawsze tak jest ale myślę że warto mieć. Obsadzić czymś co będzie je trzymać w szachu. Nie lubię podpierać bo łamią się w miejscu podparcia. Ktoś gdzieś pisał że wiąże taśmą elastyczną i to się sprawdza. Jeszcze nie wypróbowałam tego patentu.

Białe u mnie też nieźle sobie radzą póki co. Mam je w wielu miejscach i jeszcze będę dosadzać. Ukorzeniam z własnych patyków.


____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies