Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 05:38, 23 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Magara napisał(a)
Jola, pięknie jest - notoryjność powszechna Ale za każdym razem jak nowe zdjęcia pokazujesz to mnie kręgosłup boli na samą myśl o Twojej robocie ziemnej Coraz bardziej się cieszę, że mam glinę Kopnąć trudno, ale jak już się kopnie to rozluźnić łatwiej niż piasek wzbogacić

I dzięki za zdjęcia pomponelli - nawet jak po deszczu się pokłada to i tak jest piękna Ja bym pewnie do mojej celebrytki z suszarką leciała ale jeszcze nie mam tylu pomponów, że o deszczu nie wspomnę


Mnie też kręgosłup boli. Właśnie sobie zaaplikowałam godzinny masaż bo spać nie mogłam tak mnie nawalał A doniczek jeszcze multum do wsadzenia.
Nie wiem czy glina lepsza, też się trzeba naryć. Ale przynajmniej wilgoć trzyma. U mnie w stałym użyciu hydrożel a po zrobieniu rabaty natychmiast kartony i kora, żeby choć trochę ograniczyć parowanie.
Widziałam parę dni temu że Pomponella ci zakwitła. Zaraz zajrzę zobaczyć jak sobie radzi.
Deszczu też nie mam, podlewanie ciągle pracuje, bez niego rośliny mdleją.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 08:19, 23 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
April napisał(a)


To kwiatostany parzydła leśnego Kneiffii. Niestety kładą się, muszę przypinać do patyczków bambusowych. Może jak nabiorą ciała to się usztywnią. Sadziłam w zeszłym sezonie, Ursa mi przywiozła bo u niej ciągle ślimaki przycinały do samej ziemi.
Annabelki w tym roku ładne, nie zawsze tak jest ale myślę że warto mieć. Obsadzić czymś co będzie je trzymać w szachu. Nie lubię podpierać bo łamią się w miejscu podparcia. Ktoś gdzieś pisał że wiąże taśmą elastyczną i to się sprawdza. Jeszcze nie wypróbowałam tego patentu.

Białe u mnie też nieźle sobie radzą póki co. Mam je w wielu miejscach i jeszcze będę dosadzać. Ukorzeniam z własnych patyków.




Nie no…. To ostatnie zdjęcie jest cudne. I w tle buczek tricolor
Teraz będę śniła o Annabellkach

Poczytam sobie o tym parzydle, dzięki za info
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
UrsaMaior 08:21, 23 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Piękne Okanum, proszę pani;D
____________________
ogród pod lasem
Helen 11:18, 23 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Jola, nie wiem co zacytować, bo wszystko piękne
Masz naprawdę dużo werwy, że tak pięknie przerabiasz las
Bardzo mi się podoba jak masz dobrze schowany basen, nic tylko się relaksować. Jakie tam masz odmiany cisa?
____________________
Helen - Hortensjowo
April 15:13, 23 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Agatorek napisał(a)


Nie no…. To ostatnie zdjęcie jest cudne. I w tle buczek tricolor
Teraz będę śniła o Annabellkach

Poczytam sobie o tym parzydle, dzięki za info


Nie ma co śnić, trzeba sadzić. Znam ciekawsze tematy do zmagań sennych
Buczki Tricolor mam dwa, uwielbiam i czekam aż urosną większe, bo kupowałam maleństwa. Ale wreszcie je widać na rabacie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:14, 23 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
UrsaMaior napisał(a)
Piękne Okanum, proszę pani;D


Nooo, to przez ciebie Albo dzięki tobie Bardzo mi pasują przy misie, te czerwone pędy są super. Kupiłam trzy sztuki.
A jak twoje się mają?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:23, 23 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Helen napisał(a)
Jola, nie wiem co zacytować, bo wszystko piękne
Masz naprawdę dużo werwy, że tak pięknie przerabiasz las
Bardzo mi się podoba jak masz dobrze schowany basen, nic tylko się relaksować. Jakie tam masz odmiany cisa?


Oj już nie mam werwy, wypalam się i padam na nos. Dziś posadziłam tylko jedno athyrium Lady in Red i dwa corydalisy i padłam na leżak W tym tempie to mnie grudzień zastanie z doniczką w ręku
Ukrycie basenu to było ważne zadanie Można się mocno roznegliżować Prywatność ponad wszystko. Choć ja i tak nie mam blisko sąsiadów. Wszystkie działki są na tyle duże że nikt sobie w okna nie zagląda. Wokół obsadzałam cisami David. Po dwóch stronach, w sumie 23szt. Z jednej strony świerki Omorica. Jestem bardzo zadowolona z efektu
Dzięki za pochwały
____________________
April April podbija las Mazowsze
ElzbietaFranka 18:09, 23 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Ja też po działce chodzę jak ma i się podoba np dzisiaj w piżamie o gidz 6 rano podlewanie puszczałam.
Przeszła burza teraz udała się w twoją stronę. Dosyć silny wiatr i deszcz.

Mam jedną Anabelle kupiona w zeszłym roku czyli młódką ma 3 kwiaty ale czy jestem zadowolona nie wiem sama może za jakiś czas.

Mam kocimiętkę Cat's... i purrsian blue one są podobne może ta pierwsza o ton bardziej niebieska.

Też nie wiem co bym wybrała gline czy piach. Mam grunt ilasty. 2 sztychy łopata ziemia byle jaka później glina nie przepuszcza wody.
Grunt przekopany kompostem podprawiony i jakoś rośnie. Pod brzozami klapa nie rośnie nic ledwo trawa zipie.
Flance się przyjęły rosną

Jolu jak to taśma elastyczna taka tekstylna czy coś innego.

Pozdrawiam Jolu
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasya 22:11, 23 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
Ale ten twój odrosty fajny na upał
Nawet z fotek to czuć

I miłe dla oka widoki

I jaka duza miseczka dla futerek
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 08:17, 24 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja też po działce chodzę jak ma i się podoba np dzisiaj w piżamie o gidz 6 rano podlewanie puszczałam.
Przeszła burza teraz udała się w twoją stronę. Dosyć silny wiatr i deszcz.

Mam jedną Anabelle kupiona w zeszłym roku czyli młódką ma 3 kwiaty ale czy jestem zadowolona nie wiem sama może za jakiś czas.

Mam kocimiętkę Cat's... i purrsian blue one są podobne może ta pierwsza o ton bardziej niebieska.

Też nie wiem co bym wybrała gline czy piach. Mam grunt ilasty. 2 sztychy łopata ziemia byle jaka później glina nie przepuszcza wody.
Grunt przekopany kompostem podprawiony i jakoś rośnie. Pod brzozami klapa nie rośnie nic ledwo trawa zipie.
Flance się przyjęły rosną

Jolu jak to taśma elastyczna taka tekstylna czy coś innego.

Pozdrawiam Jolu


Elu, ty też masz dużą działkę, nawet większą od mojej. I to jest w nich fajne, to zachowanie prywatności. Dla mnie to największy atut mojej, właśnie pod tym kątem szukaliśmy ziemi pod budowę i to nam się udało
I jak ci rośnie kocimiętka Cat's Pajamas? Zadowolona jesteś? Rośnie w pełnym słońcu? Bo ja chcę posadzić jednak w rozproszonym świetle. Ciekawa jestem, najwyżej przesadzę jak coś będzie nie tak.
Elu, z tą taśmą elastyczną do podwiązywania to właśnie nie wiem dokładnie, bo to nie u mnie. Gdzieś czytałam i nie pamiętam gdzie. Sama jestem ciekawa i chętnie bym z patentu skorzystała,
Dzięki za odwiedziny
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies