Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Mgduska 18:31, 08 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Może się powtórzę, ale wg mnie oszczędzanie wody to jest głębsza sprawa, zupełnie nie finansowa. O wielu rzeczach można powiedzieć, że są tanie, ale ich nie marnujemy, bo są wartościowe, albo ważne, albo je szanujemy.
I też uważam, że każdą wodę trzeba łapać, wbrew pozorom nawet nieduży deszcz przynosi korzyść. A ja mam frajdę, że podlewam własną wodą I mój M. myśli o kopaniu większego zbiornika, bo teraz mamy jakieś 3,5 m sześć i dodatkowych parę zbiorników stojących, do których przepompowujemy wodę, a dobrze byłoby mieć więcej miejsca pod ziemią, żeby pomieścić jesienno-zimowe deszcze, z których w ogrodzie nie ma pożytku, natomiast wiosną są wybawieniem.
Wszystkim wahającym się mówię - nie wahać się, tylko kopać! Ja uważam, że to była jedna z naszych najlepszych inwestycji w ogrodzie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Agania 14:54, 11 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gdzieś już widziałam takie same poidełko z kapustkami
Wykonałam 4 podesty pod 4 beczki na deszczówkę, jeszcze beczek nie ma,
ale będą wcześniej czy później
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
April 09:12, 12 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Alija napisał(a)
U mnie w ostatnich latach coraz większy problem z wodą, a w tym roku to już masakra jakaś, ciągle sucho i brak deszczu.
Mamy jeden zbiornik 1 tys. litrów do podlewania przed domem, ale już brakło wody, a nowych dostaw nie ma. Studnia u taty (czyli za płotem) trochę ratuje sytuację. Zakupiłam niedawno dwie duże beczki pod rynny, ale nie ma ich co napełnić.
A staw ledwo zipie, wypatruję deszczu, ale nic na to nie wskazuje niestety.


Wiedziałam że są rośliny oczyszczające wodę ale nie sądziłam że one mają aż taką siłę. Nigdy woda nie była tak przejrzysta jak z pistiami.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:14, 12 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
iwona_d napisał(a)
Cześć
Oficjalnie mnie tu nie było, a wątek zaczęłam czytać od początku jakiś miesiąc temu i właśnie dokończyłam. Tak się wciągnęłam, że kilka razy spałam tylko po 3- 4 godz. Myślę, że nie ma słów, które są w stanie oddać mój zachwyt. Masz po prostu przepiękny ogród: te derenie, klony, oczary, hosty, hortensje, dzwonki i można przecież tak dalej i dalej wymieniać, a do tego wszystkiego róże. Śliczna misa, przepiękny taras, cudowne przejścia, ale tej
przestrzeni i cienia to Ci zazdroszczę najbardziej. Będę zaglądała tu bardzo często, choć rzadko piszę.


Iwona, miło mi ale chyba szkoda było twojego czasu wystarczyło fotki
Zapraszam teraz już na bieżąco.
Masz swój ogród? czy dopiero w planach? Tu zawsze znajdziesz inspiracje u koleżanek i nielicznych kolegów Można o wszystko pytać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:16, 12 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
antracyt napisał(a)

No właśnie, stąd moje dylematy. Nie ma czym zbiorników na wodę napełnić...


U mnie w tym roku całkiem sporo padało, nawet byłam zaskoczona.
Rano też pokropiło i jakieś burze zapowiadają. Oby też z deszczem skoro już muszą być
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:18, 12 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
ElzbietaFranka napisał(a)
Trzeba łapać każda krople wody.
U mnie też nie ma problemu. Studnia to wydatek ale też korzyści.
U nas na szczęście częściej pada,ale aby było mokro to za mało. Studzienki melioracyjne 1,5 metra pod ziemią są suche.
Mam jeszcze 2 studnie chłonne 5 kręgow w razie nadmiaru wody. One wypełnione wodą ok 3/4 więc nie narzekam.
Woda w ogrodzie jest bardzo ważna nie wyobrażam sobie ogrodu bez studni, aby być samowystarczalnym w razie suszy.
Studnie chłonne wykopałam w 2010 roku jak miałam jezioro na działce. Przez myśl by mi nie przyszło, że woda z nich będzie potrzebna do podlewania.

Kocie studnie

Pozdrawiam




Elu, to jesteś dobrze przygotowana na susze. Niestety takie rzeczy musimy przewidywać.
Jak tam urlop, czytałam że udany, słoneczny
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:19, 12 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Mgduska napisał(a)
Może się powtórzę, ale wg mnie oszczędzanie wody to jest głębsza sprawa, zupełnie nie finansowa. O wielu rzeczach można powiedzieć, że są tanie, ale ich nie marnujemy, bo są wartościowe, albo ważne, albo je szanujemy.
I też uważam, że każdą wodę trzeba łapać, wbrew pozorom nawet nieduży deszcz przynosi korzyść. A ja mam frajdę, że podlewam własną wodą I mój M. myśli o kopaniu większego zbiornika, bo teraz mamy jakieś 3,5 m sześć i dodatkowych parę zbiorników stojących, do których przepompowujemy wodę, a dobrze byłoby mieć więcej miejsca pod ziemią, żeby pomieścić jesienno-zimowe deszcze, z których w ogrodzie nie ma pożytku, natomiast wiosną są wybawieniem.
Wszystkim wahającym się mówię - nie wahać się, tylko kopać! Ja uważam, że to była jedna z naszych najlepszych inwestycji w ogrodzie.


Święta racja, podpisuję się pod tym wszystkimi łapkami
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:21, 12 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Agania napisał(a)
Gdzieś już widziałam takie same poidełko z kapustkami
Wykonałam 4 podesty pod 4 beczki na deszczówkę, jeszcze beczek nie ma,
ale będą wcześniej czy później


Tak, Malgol i Ursa się zainspirowały
Pistie były najpierw u mnie Ale się chwalę
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agania 09:52, 12 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja też mam w oczku z rybciami, a przeniosłam z akwarium....wiesz, że one nie zimują, tylko w domciu do słoiczka lub małej misy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
April 10:33, 12 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Agata, wiem że nie zimują. Wiem też że i w domu trudno przezimować. Nie są drogie, kupię sobie świeże na wiosnę, szkoda zachodu.
W oczkach wiele osób ma, przecież to roślina wodna. Ale w misie to nowość
Utopiła mi się żaba w misie. Ale pływają dwie młode i widzę masę kijanek. Chyba jednak wyproszę to towarzystwo z misy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies