Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 11:02, 12 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167








____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:06, 12 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
UrsaMaior napisał(a)
Taa, Krzyś zobaczył te pistie i nie było innej opcji Piękne są


Zaczęły ci się już rozmnażać?
Bo ja swoje już mogę rozdawać

Jak ktoś chce to zapraszam Odbiór własny
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 11:27, 12 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
April napisał(a)
Agata, wiem że nie zimują. Wiem też że i w domu trudno przezimować. Nie są drogie, kupię sobie świeże na wiosnę, szkoda zachodu.
W oczkach wiele osób ma, przecież to roślina wodna. Ale w misie to nowość
Utopiła mi się żaba w misie. Ale pływają dwie młode i widzę masę kijanek. Chyba jednak wyproszę to towarzystwo z misy.

Żaba się utopiła??? Dziwne...woda to dla większości z nich naturalne środowisko są wyjątki np. grzebiuszka ziemna lub rzekotka drzewna ..... ale większość jednak wodę lubi i pływa
Masz gdzie wyprosić? Jakiś zbiornik wodny do którego przeniesiesz? żaby to Twoi sprzymierzeńcy ogrodowi w walce ze szkodnikami, szkoda zmarnować taki przychówek.
My co sezon mamy w oczku i w rowie kijanki, w rowie jak wody zaczyna im brakować to dolewamy byle tylko zdążyły wyjść na ogród. Teraz pod nogi patrzymy bo sporo takich maleństw dwu cm po ogrodzie skacze, ale jest to dla nas radość ogromna, mniej będzie ślimaków w przyszłym sezonie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:29, 12 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
April napisał(a)





Niesamowity ten obrazek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 11:33, 12 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Przecudnie w Twoim lesie
Wsadź deseczkę do misy, wylezą
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
April 11:42, 12 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
sylwia_slomczewska napisał(a)

Żaba się utopiła??? Dziwne...woda to dla większości z nich naturalne środowisko są wyjątki np. grzebiuszka ziemna lub rzekotka drzewna ..... ale większość jednak wodę lubi i pływa
Masz gdzie wyprosić? Jakiś zbiornik wodny do którego przeniesiesz? żaby to Twoi sprzymierzeńcy ogrodowi w walce ze szkodnikami, szkoda zmarnować taki przychówek.
My co sezon mamy w oczku i w rowie kijanki, w rowie jak wody zaczyna im brakować to dolewamy byle tylko zdążyły wyjść na ogród. Teraz pod nogi patrzymy bo sporo takich maleństw dwu cm po ogrodzie skacze, ale jest to dla nas radość ogromna, mniej będzie ślimaków w przyszłym sezonie


Sylwia, sama się zdziwiłam. Ale potem przypomniało mi się że Monty Don też zwracał uwagę na to by przy oczkach wodnych jeden brzeg był wypłaszczony dla ułatwienia wyjścia z wody.
Na razie wsadziłam tam konar to jak będą chciały, powinny sobie poradzić z wyjściem. Muszę się zastanowić.
Ja mam bardzo dużo żab w ogrodzie. U mnie ciągle gdzieś stoją jakieś pojemniki z oczekującymi roślinami, zatopione w skrzynkach z wodą. Wokół toczy się życie. Tak samo na tarasie, w podstawkach doniczek
Ślimaków dzięki temu nie mam dużo, hosty całe
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:44, 12 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Agania napisał(a)
Przecudnie w Twoim lesie
Wsadź deseczkę do misy, wylezą

Dzięki
Już wsadziłam długi konar. Powinny sobie poradzić. Żaby pokazały się w oczku wraz z pojawieniem się pistii. Wcześniej nic w misie nie mieszkało.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Joann 12:39, 12 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Aprilku, las odwrócony jest przecudny!
Ale u Ciebie kwiecia, rdesty fajnie wyglądają, też zakupiłam do siebie
____________________
Joanna Ogród długi
Gruszka_na_w... 12:57, 12 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Tym swoim podbijaniem lasu osiągnęłaś niesamowity efekt. Przepiękne widoki!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 13:12, 12 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
April napisał(a)
To teraz obrazkowo








Uwielbiam! Patrzę i myślę, czy to magia lasu, że wszystko tak do siebie pasuje, czy jednak sytuacja ma inne podłoże pozaleśne Kolory mają w każdym razie w klimacie leśnym inną moc rażenia. April, masz piękne efekty.
Żaba topielec? To zaskoczenie.
Dalia Cafe au Lait to też moja faworytka, oprócz dalii Honka.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies