Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Anda 11:36, 26 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
April napisał(a)


Dzięki. Mam nadzieję że cię usatysfakcjonowałam. Choć u mnie artystycznych zdjęć brak, robię telefonem. Poza tym w lesie trudno zrobić sensowny szerszy kadr





Amelanchier ładnie się wybarwił ale niestety bardzo szybko zrzucił liście


kolor oczara Jelena to chyba najpiękniejsze przebarwienie


Oj tak, usatysfakcjonowałaś Cudowne widoki. Szersze kadry wcale nie muszą być. Trudno potem na małych zdjęciach rozpoznać rośliny
Oczar przepięknie się wybarwił.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mary 19:10, 26 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Przez 8 lat byłam przekonana, że mam White Pearl.
No i co teraz? Będę musiała zrobić update wszystkich zapisków i opisów zdjęć 8 lat wstecz.
Z zapiskami to szybko pójdzie przez Search and Replace. Ale do zmieniana nazw plików w wielu katalogach to chyba jakiś skrypt muszę napisach. Moja informatyczna dusza się odezwała. Muszę trochę nad tym zapanować. To nie to forum. To dla ogrodników forum jest.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 19:24, 26 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Świecznicy Cheju-do nie mam.
Ta, którą do tej pory uważałam za White Pearl, jest wysoka. Chyba wyższa ode mnie. Ale ja mam tylko 160. Kwitnie późno. W pierwszym roku to nie zdążyła. Chyba gdzieś w drugiej połowie września kwitnie. Liście w porównaniu z Brunette są zdecydowanie zielone.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mgduska 20:53, 26 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
No pięknie masz O każdej porze roku się zachwycam
Muszę koniecznie moją zabiedzoną świecznicę przesadzić, giga hosta całkowicie ją stłamsiła, z roku na rok jest coraz mniejsza.


A wiesz, że one tego nie lubią? Ja też przesadziłam jedną w zeszłym roku, bo marniała w miejscu, gdzie miała za sucho, czekam teraz na efekty. Ale poprzednim przesadzaniem dwie świecznice zabiłam, trzeba to robić ostrożnie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:40, 27 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Mgduska napisał(a)


A wiesz, że one tego nie lubią? Ja też przesadziłam jedną w zeszłym roku, bo marniała w miejscu, gdzie miała za sucho, czekam teraz na efekty. Ale poprzednim przesadzaniem dwie świecznice zabiłam, trzeba to robić ostrożnie.

Wydaje mi się, że jak jej nie przesadzę, to i tak w ciągu 2lat zmarnieje na amen. No chyba, że w końcu odchudzę giga hostę - może to pomoże.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
TAR 13:51, 27 sty 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
nie jestem w stanie nadrobic brakow wiec tylko sie przywitam. zapomnialam nawet hasla do konta. oby do wiosny, zamierzam zaczac w marcu zakladanie ogrodu, jak tylko sie przeprowadze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
ewsyg 21:06, 29 sty 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja nie mam świecznic, ale bardzo mi się podobają. Na szczęście chyba będę miała dla niej miejsce. Tyle roślin by się chciało, a ogród taki mały

Piękny jesienny ogród, tyle w nim koloru.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Napia 15:15, 30 sty 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
April napisał(a)


Ja dopiero może od dwóch lat zaczęłam doceniać jesień, jak rośliny porosły i było na co jesienią popatrzeć. Wcześniej była to jedna z bardziej przygnębiających dla mnie pór roku. Przedtem nie kupowałam roślin pod kątem jesiennych kolorów, nie myślałam o tym. A jakie to jednak istotne










Też tak miałam... Jesień kojarzyła mi się przede wszystkim z bezlistnym i deszczowym listopadem. Teraz w moich oczach nawet listopad potrafi zachwycić mgłą snującą się wśród hortensji, powiewającymi pióropuszami traw czy niskimi snopami późnojesiennego słońca. Dzisiaj doceniam każdą jesienną barwę
Jesień w Twoim ogrodzie jest prześliczna
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Pszczelarnia 21:12, 30 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mary napisał(a)
Świecznicy Cheju-do nie mam.
Ta, którą do tej pory uważałam za White Pearl, jest wysoka. Chyba wyższa ode mnie. Ale ja mam tylko 160. Kwitnie późno. W pierwszym roku to nie zdążyła. Chyba gdzieś w drugiej połowie września kwitnie. Liście w porównaniu z Brunette są zdecydowanie zielone.



Marysiu, może masz po prostu gatunek - świecznicę groniastą - cimcifuga racemosa? Ona jest taka jak piszesz. Ja ją z powodzeniem namnażam, bo tylko ta daje u mnie radę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewsyg 21:23, 30 sty 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Napia napisał(a)


Też tak miałam... Jesień kojarzyła mi się przede wszystkim z bezlistnym i deszczowym listopadem. Teraz w moich oczach nawet listopad potrafi zachwycić mgłą snującą się wśród hortensji, powiewającymi pióropuszami traw czy niskimi snopami późnojesiennego słońca. Dzisiaj doceniam każdą jesienną barwę
Jesień w Twoim ogrodzie jest prześliczna


Pięknie Agnieszko opisałaś jesień, tak poetycznie.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies