Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 09:24, 25 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
ewsyg napisał(a)
Cudną miałaś jesień kochana i cudnie ją pokazałaś. Zwierzaki takie do całowania i miziania.
Patrząc na Twoje zdjęcia, wydaje się, ze masz ogromny gąszcz w ogrodzie, taki trudny do przechadzek. Zapewne tak nie jest w rzeczywistości?. Podoba mi się ten spokój, który towarzyszy Twojemu ogrodowi.
Pozdrawiam


Zwierzaki dziękują
Ewo mam gąszcz ale mam też szerokie ścieżki pomiędzy. Raczej układ parkowy. Fakt że rabaty są bardzo głębokie, powoduje dodatkowe wrażenie gęstości. No bo jak ogarnąć rabatę 10m x 10m? A taka u mnie jest. Inne też mają minimum po 5 m. Może kiedyś się pokuszę o projekt orientacyjny
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:26, 25 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Martka napisał(a)


April, i bardzo dobrze, że zaczęłaś sadzić rośliny dające jesienne, spektakularne efekty. Dzięki, że wstawiłaś te zdjęcia, nawet gdybyś je wstawiła w maju-czerwcu, to tak bym się nimi jarała! Z jaką czułością i smakiem tkasz ten kobierzec leśny, nie mogę oderwać wzroku od zdjęć...
Pozdrawiam, Jolu! Czekam na wiosenne!




No to teraz ja wyglądam jesiennie bo zjarałam buraka po takim wpisie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:28, 25 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Helen napisał(a)

O, godzinka to dużo. To raczej innym razem. Jestem z okolic Poznania. Ale bardzo dziękuję, może kiedyś będę w okolicy, to zapukam


Tak mi się kojarzyły zachodnie województwa z tobą To faktycznie 1/4 drogi więcej od ciebie. Ale może kiedyś będziesz miała wystarczająco dużo czasu i chęci, to zapraszam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mary 20:15, 25 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
April napisał(a)


Patrzyłam teraz w necie, to raczej pomyłki nie ma. Kwiat lekko się wygina pod koniec kwitnienia ale zdecydowanie się nie przewiesza. Masz zdjęcia swojej świecznicy? Może masz jakąś purpurową?

Purpurową Brunette też mam.
White Pearl kupiłam w 2014. Rosła najpierw w jednym miejscu, a potem zmieniła miejscówkę.

Zrobiłam takie porównie. Po lewej moje zdjęcie, po prawej Twoje.

Moja - brązowe pędy. Twoja - zielone pędy.


Moja - kwiaty powyginane. Twoja - kwiaty pionowe.



Moja - kwiaty tuż przed rozwinięciem w różowych pąkach.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
April 07:18, 26 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Mary napisał(a)

Purpurową Brunette też mam.
White Pearl kupiłam w 2014. Rosła najpierw w jednym miejscu, a potem zmieniła miejscówkę.

Zrobiłam takie porównie. Po lewej moje zdjęcie, po prawej Twoje.

Moja - brązowe pędy. Twoja - zielone pędy.


Moja - kwiaty powyginane. Twoja - kwiaty pionowe.



Moja - kwiaty tuż przed rozwinięciem w różowych pąkach.


Mary, wygląda na to że masz jednak inną odmianę. Bo faktycznie sporo się różni. White Pearl powinna mieć zielone pędy i pionowe, raczej owalne kwiaty. U twojej kwiaty są zwężone u góry.
No sorry, kolejna pomyłka.
Mi się marzy jeszcze świecznica Cheju-do. Widziałaś lub masz? Jest taka kompaktowa i ma super błyszczące liście. No i kwitnie wcześniej.
A ta twoja kiedy zaczęła kwitnienie?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Dorii 10:25, 26 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A to nie jest Black Negligee?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
April 10:51, 26 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Dorii, raczej nie, bo Black Negligee ma typowo purpurowe, ciemne liście. A u Marysi są zielone. I raczej tego nie tłumaczy stanowisko.
Może to być też siewka. Świecznice w sprzyjających warunkach, wilgotnych, mogą się wysiewać.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:52, 26 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Ja też mam jedną świecznicę właśnie taką pomiędzy purpurową a zieloną. Świetnie sobie radzi na moim piasku. Lepiej niż odmianowe. I jest wyższa. Kupowana jako NN.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 10:54, 26 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
April, pilnie śledzę nazwy rdestów i świecznic, które u Ciebie dobrze rosną - u mnie podobne warunki .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
antracyt 11:31, 26 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
No pięknie masz O każdej porze roku się zachwycam
Muszę koniecznie moją zabiedzoną świecznicę przesadzić, giga hosta całkowicie ją stłamsiła, z roku na rok jest coraz mniejsza.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies