Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 09:53, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Wiolka5_7 napisał(a)

Fajnie, ze podziałałaś

Seslerie wycięłam w styczniu ,zielone są już a molinie, hakone czy miskanty ruszają u mnie w kwietniu ,więc mi nie spieszno

Najpierw będę zrywać paskudny trawnik,bo to chcę mieć z głowy,bo nie lubię tego robić

Zbiornik wodny,rabata w koło niego i rabata ze Śś ... tyle planuję na tym żwirowisku,więc rośliny go zrównoważą zdecydowanie
A projekt zrobiłam na oko ,nie trzyma trochę wymiarów na żywo będą inne proporcje


Z trawnikiem to się uchetasz znaczy narobisz Ale potem będzie już tylko fajniej a efekt końcowy nagrodzi ci wysiłek.

Pamiętam, że tam w tym żwirowisku będzie się działo sporo. Na bieżąco będziesz mogła lekko korygować, przynajmniej ja tak robię, bo jestem wzrokowcem Ale patrząc na to co zrobiłaś do tej pory, jestem pewna że będzie to bardzo elegancki zakątek
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:59, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Mgduska napisał(a)


Z tym czasem to bez przesady, w pół godzinki oblecisz. A wygląda - sto razy lepiej niż rozkopana i w kupach, uwierz No powiem Ci, że gdyby to jeszcze mój kot robił, jakoś bym może przeżyła, ale obcy kot to dla mnie szczyt bezczelności - mógłby się ze swoim właścicielem jakoś dogadać, że ma za małą kuwetę, czy coś!

Świecznice pachną, to prawda. Moja Black Neglige pachnie na odległość - ja ją czułam z kilku metrów, a nigdy nie prezentowała jakiegoś szału kwitnienia, ot, parę kwiatków.


Pół godzinki, to zależy ilu rabat dotyczy problem
No ale rozumiem. Poza tym taka rabata chyba po prostu śmierdzi.
Moje koty są dziwne, bo wracają do domu, do kuwety żeby pozałatwiać swoje sprawy. Inna sprawa, że poza ogrodzenie się nie ruszają
A ograniczyć ekspansję kocich sąsiadów pewnie się nie da. Kot jak już wychodzi, to zamknąć się go w domu to trudne.

ps będę musiała obwąchać resztę moich świecznic, bo się nie orientuję w temacie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:02, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Mary napisał(a)

Obie moje świecznice pachną. I Brunette i ta którą kupiłam jako White Pearl.


A ja mam zadanie na ten sezon, sprawdzić zapach świecznic rosnących u mnie bo przyznam że nie mam pojęcia. Nawet róż raczej nie wącham... Dziwna ja....
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 11:00, 14 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
April napisał(a)


Z trawnikiem to się uchetasz znaczy narobisz Ale potem będzie już tylko fajniej a efekt końcowy nagrodzi ci wysiłek.

Pamiętam, że tam w tym żwirowisku będzie się działo sporo. Na bieżąco będziesz mogła lekko korygować, przynajmniej ja tak robię, bo jestem wzrokowcem Ale patrząc na to co zrobiłaś do tej pory, jestem pewna że będzie to bardzo elegancki zakątek


Zobaczymy ,ale powiem Ci że z trawnika to zostało tyle co nic krety i pleśń śniegowa załatwiły go na amen. Nie miałam jeszcze go takiego zniszczonego jak teraz. Ten na wjazdowej idealny jak na tą porę a ten przy altanie masakra...dlatego nie mam zamiaru go od nowa siać co roku itp.

Jeszcze takiego prawdziwego trawnika nie rwałam,powinno być łatwiej niż perzowisko

Tak będzie się działo... Chcę tam podzielić rośliny te co mam póki co,a dalej się zobaczy Na razie Śś tylko kupione

Mam wizję w głowie ,a jak wyjdzie to się okaże. Coś czuję ,że to będzie moja nowa miejscówka w tym sezonie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:02, 14 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
Mam jeszcze April pytanko do Ciebie ,bo u Ciebie cień

Na tle altany z boku pasowałoby mi coś posadzić. Warunki takie : miejsca nie za dużo, cień i padająca woda z dachu
Masz jakieś pomysły?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
daredevil 11:03, 14 lut 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Świecznice pachną czy ten zapach jest raczej ine ten tego? Pytam bo moja glina je załatwia - rok rosną ładnie a po zimie wypadają więc kwiatów się chyba nie doczekam

podziwiam Twój ogród, przepiękny
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Mgduska 11:28, 14 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Karola - pachną słodko i przyjemnie. Podobno starsze odmiany nie ten tego
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 12:54, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Wiolka5_7 napisał(a)


Zobaczymy ,ale powiem Ci że z trawnika to zostało tyle co nic krety i pleśń śniegowa załatwiły go na amen. Nie miałam jeszcze go takiego zniszczonego jak teraz. Ten na wjazdowej idealny jak na tą porę a ten przy altanie masakra...dlatego nie mam zamiaru go od nowa siać co roku itp.

Jeszcze takiego prawdziwego trawnika nie rwałam,powinno być łatwiej niż perzowisko

Tak będzie się działo... Chcę tam podzielić rośliny te co mam póki co,a dalej się zobaczy Na razie Śś tylko kupione

Mam wizję w głowie ,a jak wyjdzie to się okaże. Coś czuję ,że to będzie moja nowa miejscówka w tym sezonie


Jak takie masz doświadczenia z trawnikiem w tej części to absolutnie nie ma co walczyć. Zamiast mieć wkurzające miejsce, możesz mieć nowe-ulubione. Tu nie ma nad czym się głowić, trzeba ruszyć do boju
Ja też w tym roku już stawiam na podział własnych roślin.... eeee, no poza tymi co już zakupione
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:57, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Wiolka5_7 napisał(a)
Mam jeszcze April pytanko do Ciebie ,bo u Ciebie cień

Na tle altany z boku pasowałoby mi coś posadzić. Warunki takie : miejsca nie za dużo, cień i padająca woda z dachu
Masz jakieś pomysły?


A to musisz więcej szczegółów. Ja to ostatnio mam wenę na paprocie. Jak masz miejsce ograniczone, że dalej nie pójdzie, to widowiskowy jest pióropusznik strusi. Ale wszystko zależy od tego, jak to ma być duże, czy coś lekkiego, czy drzewko, czy pnącze, czy trawa-choć trawy raczej słońce...
No muszę zajrzeć do ciebie, może coś napisałaś. Ja dziś trochę zarobiona, zerkam na forum w trakcie łyka kawy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:58, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
daredevil napisał(a)
Świecznice pachną czy ten zapach jest raczej ine ten tego? Pytam bo moja glina je załatwia - rok rosną ładnie a po zimie wypadają więc kwiatów się chyba nie doczekam

podziwiam Twój ogród, przepiękny


Dzięki
Myślę że zapach świecznic w odbiorze jest bardzo subiektywny, trochę jak lilii Nie każdy lubi takie mdlące.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies