Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Mary 11:16, 12 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Lista zakupów kusi.
O kukliku Lemon Drops też myślę, ale mnie trochę niepokoi, że to odmiana kuklika zwisłego. Miałam już kuklik zwisły i musiałam go pilnować, bo się wysiewał.
Szkoda, że te inne świecznice nie pachną.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasya 14:39, 12 lut 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41755
No nie … tyle stron to ja nie nadrobię….
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 14:40, 12 lut 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41755
Ale może lepiej nie nadrabiać bo to grozi zakupami
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margo2 18:13, 12 lut 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 738
Jola, miałaś przepiękną jesień.
Kolejna pora roku do zobaczenia.
Widzę, że powoli zaczynasz szaleć.
Ja jeszcze nic nie kupiłam.
I nie wiem czy kupię. Na razie ogród musze ogarnąć, bo przecież w tamtym roku prawie nic nie robiłam.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Napia 19:19, 12 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
Czytam o sposobach na koty i chyba zastosuję wszystkie po kolei w nadziei, ze któryś z nich pomoże. Sąsiedzi mają koty, my nie posiadamy psa, co skutkuje radosnym obsikiwaniem drzwi i progów oraz robieniem kupy przez koty we wszystkich miejscach, gdzie ziemia jest wzruszona, czyli głownie w warzywniku. Chyba wolałabym psa podkopującego krzewy

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Mgduska 08:59, 13 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Imponujące to będzie jak to wszystko posadzę

Co do kijków na koty, to ileż by ich musiało być żeby zabezpieczyć całą rabatę. Może pojedyncze rośliny to tak.


To nawet nie muszą być kijki - ja brałam pędy np floksów, kroiłam na mniejsze kawałki i wtykałam w ziemię w regularnych odstępach. Nie wygląda to najgorzej - rabata jest najeżona. Tak traktowałam rabatę pod wisienką, gdzie miałam sporo cebulaków. Teraz na jednej rabacie, która stoi pusta, bo to letnia rabata na kwiaty do cięcia, mam powtykane półobręcze do podpierania roślin. Ale nawet te krótkie patyki działają, kotu się nie chce ich przesuwać, woli znaleźć pustą rabatę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Niedzwiedzie 12:33, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2023
Posty: 32
Cześć April,

jestem od niedawna aktywna na forum i jestem zachwycona Twoim ogrodem.
Też mam do ujarzmienia kawałek rabaty z sosnami i chętnie skorzystam z Twoich rad jak poradzić sobie w tej nierównej walce o wodę
____________________
Dorota, środek Mazowsza nad Jeziorem Zegrzyńskim, Ogród dwóch niedźwiedzi
April 14:16, 13 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Wiolka5_7 napisał(a)


Już tak sadziłam maluchy przy tarasie i rosną

Tak dzisiaj pizgało i padał,brr.To i tak długo wytrzymałaś.

Dla mnie to zła pogoda dziś była, ja pracuję jak jest ciepło,nie lubię zimnicy.Czekam na temp ok.10 stopni i wtedy będę zrywać trawnik najpierw,bo tej roboty nie lubię najbardziej a potem w marcu będę ciąć



W niedzielę też udało mi się ponad dwie godzinki powycinać trawy. Odnalazłam przy tym przebiśniegi, które dostałam
Pogoda była duuużo lepsza niż w sobotę. Jakieś 3 stopnie, ale odczuwało się przyjemność na słonku. Ja nie muszę czekać do 10 stopni
A co będziesz w marcu cięła? nie za późno? U mnie carexy i trzcinniki już ruszyły. Hakone jeszcze nie ale między hakone mam inne, które bym potem podeptała więc... jak nie masz jednorocznych to możesz sobie czekać. Chociaż już sporo uprzątnęłaś
Ciekawa jestem jak twoja nowa rabatka wpasuje się w całość. Dumam o tej dużej ilości żwirku, ale z pewnością fajnie go zrównoważysz roślinami
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:17, 13 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Magara napisał(a)


Mam jeszcze kilka paczek szpilek do agrowłókniny Zalegają nieużywane


Ja szpilki od styropianu też używam, do podtrzymywania węży do nawodnienia. Wszystko się przydaje, żeby nie kupować kolejnego plastiku
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:20, 13 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Mary napisał(a)
Lista zakupów kusi.
O kukliku Lemon Drops też myślę, ale mnie trochę niepokoi, że to odmiana kuklika zwisłego. Miałam już kuklik zwisły i musiałam go pilnować, bo się wysiewał.
Szkoda, że te inne świecznice nie pachną.


Mi nie przeszkadzają rośliny które się wysiewają, a może będzie mocniejszy od innych kuklików które u mnie nie są szczególne. Taki eksperyment.
Jakoś nigdy nie interesowałam się zapachem świecznic. Wiem tylko że moja NN pachnie, innych nie wąchałam.
A która u ciebie Marysiu pachnie?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies