Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 11:19, 15 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Makao napisał(a)
Jestem i tu

Zaznaczam wątek


Aniu, witam po długiej przerwie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:23, 15 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
zawitka napisał(a)
No i powolutku zaczyna się ogrodowy szał.

Daj na peiv o sadzonkach Rubrum.


Fakt, zaczyna się
Teraz zamówiłam kastry budowlane, prostokątne, w których chcę sadzić pomidory. Ustawię na ścianie garażu, która jest w miarę dobrze oświetlona słońcem. Może się uda. Mam resztki desek z robienia tarasu to zrobię osłonki żeby się nie nagrzewały za mocno. Poprzednie skrzynie mi się rozwaliły i nie mam siły ich reanimować. Łatwiej zrobić nowe.

Info na priv poszło
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 11:34, 15 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Zdecydowałam ostatecznie co posadzę na tej mojej cienistej
Będą paprocie, hakone All gold i białe naparstnice

Dzięki za pomoc !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 11:52, 15 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
A ja myślałam, że posadzisz pnącą hortensję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
April 12:01, 15 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Wiolka5_7 napisał(a)
Zdecydowałam ostatecznie co posadzę na tej mojej cienistej
Będą paprocie, hakone All gold i białe naparstnice

Dzięki za pomoc !


Plan dobry ale dodałabym jednak coś kwitnącego na biało w drugiej części sezonu
Naparstnice będą wcześniej a co potem? Pomyśl, albo będziesz dosadzać na bieżąco
A z paproci to wiem że masz tam jakieś ale chyba pasowałoby coś wysokiego typu pióropusznik strusi. Wiem że się rozłazi ale tam nie miałby gdzie. A wygląda dostojnie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:02, 15 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Anda napisał(a)
A ja myślałam, że posadzisz pnącą hortensję


Ja też przez moment myślałam o hortensji pnącej w tym miejscu. Jeszcze nic straconego, mogłaby być z jednego boku
____________________
April April podbija las Mazowsze
Rojodziejowa 12:16, 15 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8482
Piękny zestaw! Razem z ta hortensją

Edit: patrząc w grafice google na te hortensje wpadła mi w oko przywarka japońska - też ładne. Aprilku masz może?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
lilarose 12:35, 15 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
April napisał(a)


Plan dobry ale dodałabym jednak coś kwitnącego na biało w drugiej części sezonu
Naparstnice będą wcześniej a co potem? Pomyśl, albo będziesz dosadzać na bieżąco
A z paproci to wiem że masz tam jakieś ale chyba pasowałoby coś wysokiego typu pióropusznik strusi. Wiem że się rozłazi ale tam nie miałby gdzie. A wygląda dostojnie

dziewczyny, pióropusznik wyglada dobrze tak max do końca lipca a potem robi się brązowy i wyglada okropnie. Miałam go na działce i musiałam caluteńki wywalić, nie tylko dlatego że się rozłaził ale w drugiej części lata miałam rabaty iście listopadowe
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
April 12:40, 15 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Rojodziejowa napisał(a)
Piękny zestaw! Razem z ta hortensją

Edit: patrząc w grafice google na te hortensje wpadła mi w oko przywarka japońska - też ładne. Aprilku masz może?


No cóż, czego ja nie mam Oczwiście przywarkę też mam Ale to roślina dla cierpliwych. Jeżeli ktoś uważa że hortensja pnąca rośnie powoli, to przywarka japońska go dobije. Przez cztery lata niemal nie przekroczyła 60cm. U mnie ruszyła dopiero niedawno, by osiągnąć jakieś 180. Chyba nawet zdjęć nie ma za dużo więc trudno będzie je znaleźć. Kwiat z różowym rumieńcem. Generalnie wolę hortensję. Nawet nie ma co porównywać, zwłaszcza że hortensja ma różne odmiany
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:41, 15 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
lilarose napisał(a)

dziewczyny, pióropusznik wyglada dobrze tak max do końca lipca a potem robi się brązowy i wyglada okropnie. Miałam go na działce i musiałam caluteńki wywalić, nie tylko dlatego że się rozłaził ale w drugiej części lata miałam rabaty iście listopadowe


A widzisz, słuszna uwaga, nie wiedziałam bo nie mam. Podziwiałam na zdjęciach i miałam kupić. To już nie szukam Dzięki
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies