Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 20:41, 30 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
W ten oto sposób zaczęłam się "dobierać" do niemal ostatniego już kawałka ogrodu, który chcę ucywilizować. Muszę jeszcze wypielić barwinek i do dzieła.
to taki kawałek gdzie po odjęciu miejsca na żywopłot z choiny kanadyjskiej której jeszcze 6-7 sztuk muszę dosadzić, zostaje do obsadzenia kwadrat 6 na 7 metrów. Niestety 7 metrów to głębokość, a 6 to szerokość między rosnącymi już cisami.
Nie wiem czy zdjęciami dam radę zobrazować sytuację


od tych cegiełek w głąb do doniczek ze świerkami. Jednak świerków nie będę sadzić, są do wywalenia. Chcę kupić choiny kanadyjskie. Już tam kilka rośnie i dają radę.


To jest rabata po prawej od tej z ciemiernikami i hakonkami. Tu widać te oddzielające cisy i róża przed nimi

Jakby ktoś miał jakieś pomysły to jestem otwarta Mi się chyba już wyczerpała wena
To strona południowa ale z racji drzew jest to raczej rozproszony cień.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 21:41, 30 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Niezła ilość tych korzeni po winobluszczu.

Co do pomysłów, to ostatnio też mam pustki w głowie. Ale myślę, że wena do Ciebie wróci, przecież stworzyłaś już tyle pięknych rabat .

Mi się podobają paprocie, ale niestety, za dużo słońca mam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Makao 22:05, 30 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3664
Usuwałaś winobluszcz czy bluszcz? Bo na tych pniach wygląda jak bluszcz.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
April 22:11, 30 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Agatorek napisał(a)
Niezła ilość tych korzeni po winobluszczu.

Co do pomysłów, to ostatnio też mam pustki w głowie. Ale myślę, że wena do Ciebie wróci, przecież stworzyłaś już tyle pięknych rabat .

Mi się podobają paprocie, ale niestety, za dużo słońca mam


Coś mi tam świta ale sama nie wiem.
Paprocie mimo wszystko tam nie bardzo, niby półcień ale słońce między sosnami daje czadu i jest bardzo sucho i ten wymiar taki ciężki do ogarnięcia, głębsza niż szersza. To miejsce powstało bo burza połamała mi sześć sosen. Wcześniej było tam za ciasno. Będę lawirować między pniami po ściętych drzewach.m\
Miło mi że we mnie wierzysz ale jakoś się zacięłam jak stary scyzoryk
____________________
April April podbija las Mazowsze
Iwona100 22:13, 30 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Ja kiedyś miałam winobluszcz na ogrodzeniu. Kilka razy w roku musiałam przycinać ,bo tak szybko rósł. Poza tym z jego owoców na rabacie rosły mi nowe rośliny. Miałam dość . Nigdy więcej winobluszczu.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
April 22:30, 30 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Makao napisał(a)
Usuwałaś winobluszcz czy bluszcz? Bo na tych pniach wygląda jak bluszcz.


Nie, bluszcz zostawiam, jest zimozielony i fajnie wygląda na tych burych pniach. Na sośnie której akurat nie widać na zdjęciach, miałam winobluszcz dorastający 10 metrów w górę. Zerwałam i wykopałam korzenie ile dałam radę oczywiście.
Na tym zdjęciu w tle widać takiego czerwonego luda, to właśnie ten winobluszcz jesienią.



choć przyznam że malowniczo wyglądał w czerwieni


Ten przy tarasie też wycięłam, zostały jeszcze korzenie do wykopania
Meżaty mnie zabije, jeszcze się nie zorientował


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 22:32, 30 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Iwona100 napisał(a)
Ja kiedyś miałam winobluszcz na ogrodzeniu. Kilka razy w roku musiałam przycinać ,bo tak szybko rósł. Poza tym z jego owoców na rabacie rosły mi nowe rośliny. Miałam dość . Nigdy więcej winobluszczu.


No właśnie, ja za późno zmądrzałam. Jeszcze kilka miejsc mnie czeka, bo też mam na części ogrodzenia. Dobrze że mam piasek to tak bardzo się nie rozrósł, nie wyobrażam sobie co by się działo na żyźniejszym podłożu
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 22:41, 30 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
April napisał(a)







Wyglądają jak kolumnowe ambrowce
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
lilarose 22:43, 30 mar 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
kurcze, miałam winobluszcz na rabacie przy Domu działkowca - tak czułam, że może być problem i i zdjęłam go od strony ogrodu społecznościowego, ale nadal rośnie na płocie działkowca, który sasiaduje z nami. Zastanawiam się, jak namówić tego działkowca, by go usunął
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mary 22:48, 30 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
April napisał(a)
Wiecie co, właśnie zerwałam winobluszcz wieloletni z dwóch potężnych sosen. Wykopałam korzenie grubości mojej ręki. Kręgosłup do wymiany. Jeśli kiedykolwiek przyjdzie mi do głowy równie głupi pomysł jak ten z sadzeniem tego chwasta, to proszę mnie mocno walnąć w główkę czymś bardzo twardym i przemawiającym do wyobraźni.
Spaliłam pięć taczek tego gada. Bałam się dać na kompost.


Następna chce, żeby ją bić po głowie. Wczoraj Magara miała taką samą prośbę. Jakieś to zaraźliwe.

Współczuję tej ciężkiej robory, Jolu. Uważaj na siebie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies