Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 07:42, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Kordina napisał(a)

Nazwa jak najbardziej istotna dla tych, co chcą mieć taki sam kolorek szałwii i ściągnąć od Ciebie


Może i nazwa istotna ale na doniczce nie było
Ale przyjmijmy że po śledztwie ustalono tożsamość onej na salvia patens Oceana Blue
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:43, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Anda napisał(a)


Dlatego też ją kupuję co roku


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:50, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
vita napisał(a)
Cieszę się na wieści, że przetacznikowce 'Diana' już trafią na rabaty. Nie mam wątpliwości, że dobrze je ulokujesz. Ja wiele roślin, którym trudno u nas przetrwać do następnego sezonu zimuję pod dachem, tak może być z tą szałwią. Kolor kwiatów wyjątkowy. Szukam podobnych do dwóch niebieskich donic, nic mi nie pasuje


Wiktorio, dzięki twojej rekomendacji 5 sztuk przetacznikowca Diana zostało wczoraj posadzone na rabacie "z miskami". Towarzyszy im thalictrum flavum, z czasem dołączy z kwitnieniem verbascum Wedding Chandles. Ciekawa jestem jak to się zgra.
Ja na szczęście też mam miejsce żeby takie delikatniejsze rośliny zimować. Tak więc trzymaj kciuki
A po szałwię do niebieskich donic zapraszam do mnie Albo posadź coś białego, polecam białą kalamintę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:52, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Iwona100 napisał(a)
Jola cudowny ogród stworzyłaś. Można patrzeć i patrzeć.
Co to za drzewko z serduszkowymi listkami za Twoim dostojnym kociakiem ?





Iwona, bardzo dziękuję. Za sierściuchem jest judaszowiec Golden Falls. Piękny, polecam. Forma płacząca, którą uwielbiam u roślin Kolor nie do podrobienia
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:55, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Alija napisał(a)

Ale fajny widok, taki wakacyjny. Szałwia ma niesamowity kolor, rzeczywiście pasuje do rudego.


Tak, ja mam wakacje w każde popołudnie Bardzo się cieszę z decyzji jaką podjęliśmy kilkanaście lat temu żeby wynieść się z wielkiego miasta na wieś. Nie jest łatwo, bo do pracy ciągle dojeżdżam do Warszawy ale plusy zdecydowanie przeważają. Sama, mając cudny ogród, z pewnością doceniasz życie wśród zieleni
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:57, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Makao napisał(a)
Uwielbiam Twój ogród. Ten klimat trafia w moje serce tak samo jak Twoja włochata rudość.
Kupione bodziszki mają śliczny kolorek. Faktycznie spore kwiatki mają



Fajnie by było jeszcze gdyby te moje jak napisałaś "włochate rudności" chciały się prezentować wspólnie, bo wtedy widać jak duży jest kocur i jak cudna i delikatna przy nim jest kotka. Niestety, to bardzo wroga miłość rodzeństwa, z ostro wyznaczonym zakazem zbliżania z jej strony
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:05, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
ewsyg napisał(a)
en bodziszek wygląda mi na Patricie. Była przy nim nazwa odmianowa ?

Ja kupiłam bodziszka łąkowego Cloud Nine. (chyba, bo nie było nazwy)


Ewo, to z pewnością Dark Eyes, kupowane w szkółce produkującej, nie w ogrodniczym. Fakt Patrycja dość podobna jeśli chodzi o kwiat, choć mam wrażenie że ciut jaśniejsza. Ale liście już zupełnie inne. DE ma przebarwienia czerwone na liściach, czerwonawe łodygi i mocniejsze wycięcia listków.
Może jutro podjadę po jeszcze kilka sadzonek, bo bardzo mi się spodobał, zapytam czy mają Patrycję i zrobię zdjęcia porównawcze
Bodziszek Clud nine jest piękny. Miałam kiedyś ale nie wiem czemu nie przetrwał, pewnie zasuszyłam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:06, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Kasya napisał(a)

Ten bodziszek z kwiatka to do mojego bardzo podobny ale liść jakby inny
Mój ogromniasty do pasa rosnie
Chętnie się wiosną podzielę gdybys chciała


Ten niby do 70cm ma rosnąć ale się okaże.
Pewnie, wiosną możemy się wymienić odmianami, jak będę miała co dzielić
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:08, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Koty chyba czekają na rozpoczęcie sezonu wakacyjnego.
Fajnie mieć taką Skubiankę w zasięgu niedalekiej podróży. Zakupy piękne.


Haniu, koty trudno utrzymać w domu. Wracają o północy a już od 4 rano jest płacz żeby wypuścić. Wiadomo, nierealne, idę do pracy i nie zostawię towarzystwa na zewnątrz.
Tak sama sobie zazdroszczę Skubianki w pobliżu. Ale z drugiej strony.... ileż ja tam kasy przepuściłam
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:12, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Agatorek napisał(a)
Kurczę, sporo do nadrobienia mam

Zakupy, koty, fotki, i szałwia w kolorze, który widać z kilometra . Świetna jest. Może Ci przezimuje, tak jak moje Hot Lips .

Jest tak gorąco, że nic mi się nie chce, jeszcze jutro i ma być odrobinę chłodniej.




E tam, nie tak dużo. Cierpię ostatnio na niemoc twórczą w postaci robienia zdjęć a raczej ich nierobienia
Też liczę na lekkie ochłodzenie. I przede wszystkim deszcz. Nic nie zastąpi paru kropel z nieba. Lepsze niż długotrwałe podlewanie ze zraszaczy.
Szałwii chyba na dworze nie będę testować zimą. Zwłaszcza że posadziłam w doniczce. Po prostu przed przymrozkami zabiorę do domu.
Współczuję ci pracy na tym skwarze. Ale drzewa szybko porosną i będziesz miała upragniony cień
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies