Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Kordina 13:14, 09 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
April napisał(a)
(...) kupiłam jeszcze 5 sadzonek Cupid no i dwa syberyjskie A co sobie będę żałować

Jak to? Bez fryzjera?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
April 13:25, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
JoannA napisał(a)

Cudnie jest Aprilku
Ale ze już dalie zaczynają to szok!
U mnie cały dzień lampa. Jak nie popada to będzie tragedia, a ja nic nie robię tylko podlewam albo siedzę w cieniu.
Po tego bodziszka to koniecznie muszę podjechać, ale teraz czekam na wnusia.
Pozdrawiam


Dziękuję Joanno Dalie podpędzałam w doniczkach w domu, więc się całkiem ładnie zebrały. Jest sporo pąków, bo wszystkie donice miały w tym roku wymienioną ziemię na przesiany kompost. Chyba będę tak co roku robić, jak siły pozwolą.
Ja też jak tylko wracam z pracy, od razu włączam podlewanie. Bardzo sobie cenię te moje sosny w takich momentach. A to przecież jeszcze nie lato, co będzie jak temperatury przekroczą 30stopni?
U mnie dziś eMuś ma dzień urlopu i bojowe zadanie by rozstawić basen. No aż się prosi w taką pogodę mieć wodę też dla siebie nie tylko ogrodu
Ja też jutro podjadę po bodziszki. No muszę bo inaczej się uduszę. Dokupię 2-4 nie wiem jeszcze jak mnie fantazja poniesie I czy nie są już wykupione
Do mnie dzieci dopiero w niedzielę przyjadą więc sobotę mam na szaleństwa ogrodowe
Spokojnego weekendu, zapowiadają chłodniejszy, więc może uda się przeżyć w zdrowiu
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:34, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Mary napisał(a)

Domyślam się, że najpierw musisz wykopać tony mniejszych i większych korzeni czy nawet je potraktować siekierą.
Ale co robisz, Jolu, żeby Ci korzenie za rok czy dwa nie pochłonęły posadzonych roślin.
Wykopuję właśnie u siebie języczniki. Były sadzone w przekopanym wcześniej miejscu. A teraz, po kilku latach, trudno powiedzieć co jest korzeniem języcznika, a co nie. Przestrzeń pomiędzy jezycznikami jest cała zarośnięta obcymi korzeniami.


Nie jest tak tragicznie, sosny mają palowy system korzeniowy, więc nie ma tak dużo wycinania, czasem się na coś trafi. Chociaż to miejsce jest trudne bo kiedyś, w szaleństwie tworzenia ogrodu, posadziłam tam winobluszcz. Najpierw musiałam więc wykopać korzenie tego dziadostwa. Ruchy na rabacie mam też ograniczone przez pnie sosen które zostały po zeszłorocznej wichurze. Rabata powstała tylko dzięki temu że w tym jednym miejscu wycięte zostało te 6 połamanych sosen.
Wiadomo że z czasem różne korzenie zarosną, na to nie ma wpływu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:36, 09 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Kordina napisał(a)

Jak to? Bez fryzjera?


Nie no, do Skubianki bez fryzjera. Ale to i tak rekord że z jedną skrzynką wyszłam. Dobra, plus sześć luźnych doniczek, czyli skrzynka i pół. Ja tam potrafię spędzić 3 godziny i zapakować cztery skrzynki plus doniczki luzem między siedzeniami. A byłam tylko pół godzinki.
Ale te czasy nie wrócą, nie mam gdzie sadzić. Teraz przerzucam się na detal
____________________
April April podbija las Mazowsze
Monika83 14:37, 09 cze 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
April napisał(a)
Wczoraj umęczona w upale dosadzałam choiny kanadyjskie na tyle rabaty z miskami. Widok zza żywopłotu


Kto był u mnie i wie jakie mam warunki glebowo - piaskowe, nie zdziwi się że jednorazowo jestem w stanie posadzić jeden krzew lub drzewo.
A i tak bark nadwyrężyłam. Choina plus pięć przetacznikowców to baaaardzo dobry dzienny wynik

Stoję tu w żywopłocie i ujęcie na rabatę z miskami, od tyłu


Minerva


Himmelsauge zaczyna roztaczać czar nad miskami
Ile ja bym dała żeby mieć u siebie działkę leśną, bardzo lubię takie leśne klimaty Czy ja dobrze rozumiem w lesie dosadzasz jeszcze drzewa?
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:27, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
April napisał(a)
Wczoraj umęczona w upale dosadzałam choiny kanadyjskie na tyle rabaty z miskami. Widok zza żywopłotu

Kto był u mnie i wie jakie mam warunki glebowo - piaskowe, nie zdziwi się że jednorazowo jestem w stanie posadzić jeden krzew lub drzewo.
A i tak bark nadwyrężyłam. Choina plus pięć przetacznikowców to baaaardzo dobry dzienny wynik

Stoję tu w żywopłocie i ujęcie na rabatę z miskami, od tyłu


Choiny utworzą piękne tło.
W ogrodach rzeczywiście warto choć raz być. Dla orientacji w terenie. Bo teraz jest tak, że z którejkolwiek strony byś nie robiła zdjęcia, to ja i tak widzę duży las wzbogacony cudnymi roślinami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 22:28, 09 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
April napisał(a)


U ciebie takie potwory są wskazane. Tylko trochę półcienia pewnie musiałabyś mu znaleźć


Niestety półcień już zajęty . Niewiele go u mnie. Jak kiedyś drzewa podrosną, to będzie go więcej



April napisał(a)


Co mają zrobić osoby które, tak jak ty mają większość ogrodu słoneczną? Ja wiem, leżeć na leżaku z zimnym drinkiem
.


To pytanie było do Zuzy, ale przyznam Ci rację z tym leżakiem.
I tak właśnie miałam wczoraj. Nic innego się nie dało robić. Leżak był w cieniu

Później eM podlewał przez ponad 4 godziny, ja dziś wieczorem przez ponad 3.
Rośliny tez już mają przesyt słońca
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 22:59, 09 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Podziałałaś fajnie ja też dziś miałam dzień szaleństwa ogrodowego poprawiałam ścieżki i odchwaściłam najgorzej zarośnięty koniec działki -cały dzień mi na to zszedł ....i w dodatku ramiona przypiekłam -tera kwiczę ,bo pieką
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magara 23:21, 09 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
April napisał(a)
Bodziszek Dark Eyes z Szałwią Caradonna



Bardzo mi się to zestawienie podoba Też sobie nowe bodziszki zamówiłam, na pohybel

Jola, jak u Ciebie szałwia rośnie w takim półcieniu??? Mam tez Caradonne od zeszłego roku w miejscu mniej słonecznym i nie mam jeszcze zdania.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Iwona100 21:58, 10 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
April napisał(a)


Iwona, bardzo dziękuję. Za sierściuchem jest judaszowiec Golden Falls. Piękny, polecam. Forma płacząca, którą uwielbiam u roślin Kolor nie do podrobienia

Dziękuję Jolcia . Drzewko jest śliczne . Zapisałam sobie nazwę. Muszę poszukać.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies