Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Dorii 22:39, 07 cze 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
April napisał(a)

Dzięki
Szałwia bylinowa, tyle było na doniczce. Wzięłam bo właśnie ten kolor mnie uwiódł Jest aż nierealny

Dokładnie, wygląda jak zdjęcia co niektórych kwiatków na alledrogo, podkręcone by przykuwać uwagę.

Edit
Obiektyw mi podpowiada że to
Salvia patens "Oceana Blue"
szałwia otwarta
W naszych warunkach jednoroczna niestety.
Ale zimy mamy jakie mamy ostatnio i różne rośliny przestają być jednoroczne. Mi w tym roku przezimowała biała lwia paszcza.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 23:22, 07 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81994
Już miałam napisać tak jak Wiola, że też mam tego bodziszka i że u mnie jest ogromny, ale ja mam tego co Ona, a Ty inną nazwę podałaś i piszesz, że liściem się różni. No to nie on pewnie. Zakupy zacne, szałwia mocny kolor ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 05:13, 08 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
mrokasia napisał(a)
No proszę, piękne zakupy . Ciekawe jak ten bodziszek będzie się sprawował, dawaj znać.
Do mnie przyjechały białe dzwonki karpackie (na rabatę przy domku ogrodnika w miejsce po brązowych trawach) i wielosiły błękitne (na rabatę przy psich kojcach). Nie wiem czy jutro zdążę posadzić bo będziemy mieć niespodziewanych gości.


Też jestem ciekawa tego bodziszka. Na razie ma tylko kwiatowe pędy. Co jak przekwitnie? Ciąć? Będzie łyso. Wypuści liście? Powtórzy? Tyle niewiadomych.
Ja dzisiaj jeszcze mam 7 przetacznikowców do sadzenia. I choiny kanadyjskie czekają. A jutro do pracy. Rozumiem więc brak czasu i nerwowy pośpiech. W weekend też goście. Jakoś damy radę
Białe dzwonki karpackie bardzo lubię. Nie wiem czemu u mnie wypadły.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 05:17, 08 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Kordina napisał(a)
Szałwia ma rzeczywiście kolor unikalny, a Ty jakoś często u tego fryzjera bywasz
Szukałam nazwy tej szałwii i znalazłam, czy to któraś z nich??
- Salvia patens "Oceana Blue"
- Dark Blue
- lub po prostu szałwia otwarta


To jeszcze zdjęcia z poprzednich zakupów przed fryzjerem. Ale co trzy tygodnie fryzjer więc jeszcze można się kilku zakupów spodziewać.
To prawdopodobnie ta szałwia Oceana Blue. Nazwa nie istotna kolorek super. A że jednoroczna to trudno.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 05:19, 08 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Dorii napisał(a)

Dokładnie, wygląda jak zdjęcia co niektórych kwiatków na alledrogo, podkręcone by przykuwać uwagę.

Edit
Obiektyw mi podpowiada że to
Salvia patens "Oceana Blue"
szałwia otwarta
W naszych warunkach jednoroczna niestety.
Ale zimy mamy jakie mamy ostatnio i różne rośliny przestają być jednoroczne. Mi w tym roku przezimowała biała lwia paszcza.


No właśnie fotki nie podkręcone, ona jest tak niesamowicie intensywnie niebieska. Dlatego jest w doniczce. Może przezimuje w domu?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 05:24, 08 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
sylwia_slomczewska napisał(a)
Już miałam napisać tak jak Wiola, że też mam tego bodziszka i że u mnie jest ogromny, ale ja mam tego co Ona, a Ty inną nazwę podałaś i piszesz, że liściem się różni. No to nie on pewnie. Zakupy zacne, szałwia mocny kolor ma


Bodziszek Dark Eyes. Też bardzo intensywny kolor. Ten drugi też był w sprzedaży. Ale jakoś ten przyciągnął mój wzrok. A pojechałam tylko po przetacznikowce.
Jak u ciebie zachowuje się ten bodziszek przez sezon? Długo kwitnie? Przycinasz? Może mają podobne cechy
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magleska 07:04, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
Bardzo fajne zakupy ja też testuję bodziszki w tym sezonie -zależy mi na niskich odmianach ,jako zadarniacze z przodu rabaty .....
dostałam sporo sadzonek od Sylwii i Uli -czekam na rozrost
ja mam pełno różowych( nie znam nazwy ) ,ale są za wysokie na sam przód -po kwitnieniu ścinam ,bo zaczynają się wylegiwać i pózniej ,jak odrosną znowu są ładne

za nic nie mogę skojarzyć ,gdzie ten były przechowalnik masz duży ogród i na zywo nie widziałam ,więc ciężko się ogarnąć

rudzielce -urocze -jak zawsze

miałam tą szałwię niebieską kiedyś ( nie wiem ,czy taką samą ) ale nie przeżyła zimy -jedynie co pamiętam ,że cały sezon wyglądała super

Miłego sadzenia
ps. leżaczki kupię -tylko teraz jak na złość auto na rozrząd muszę dać buuu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
April 07:50, 08 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Magdo jak szukasz niskich bodziszków to wszystkie odmiany cinereum, bodziszka popielatego się nadają.
Mój przechowalnik był w rogu na końcu działki. Obecnie za rabatką z małymi miskami. To lewa część rabaty pod Górką, czyli tej na której stoją ławki. A najlepiej, zapraszam do obejrzenia na żywo
Co do szałwii to dobra wiadomość że cały sezon jest atrakcyjna. Wybaczam zatem że jednoroczna. Choć spróbuję przetrzymać w domu. Już z inną szałwią mi się udało
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magleska 09:42, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
Z chęcią skorzystam z zaproszenia tylko auto naprawię ....
popatrzę na te bodziszki sobie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kordina 10:14, 08 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
April napisał(a)


To jeszcze zdjęcia z poprzednich zakupów przed fryzjerem. Ale co trzy tygodnie fryzjer więc jeszcze można się kilku zakupów spodziewać.
To prawdopodobnie ta szałwia Oceana Blue. Nazwa nie istotna kolorek super. A że jednoroczna to trudno.

Nazwa jak najbardziej istotna dla tych, co chcą mieć taki sam kolorek szałwii i ściągnąć od Ciebie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies