Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

ajka 18:53, 22 wrz 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4582
April napisał(a)


Cześć. Kota pierwszy raz w życiu u fryzjera i mam nadzieję że już nie będzie trzeba powtarzać tej akcji. Twój kot ma krótszą sierść więc nie wymaga takich zabiegów, łatwiej sobie poradzić, pewnie nawet czesać nie trzeba, jeśli to ten z awatara. Przerzuciłam u ciebie kilkanaście ostatnich stron ale kot w kadr się nie pchał.
Za to widzę że walczysz z rabatą nad oczyszczalnią. Też taką mam. Posadziłam żurawki, bergenie, carexy sabińskie i inne z cienkimi liśćmi, turzycę rządową i muskedońską a nawet rdest himalajski i hortensje Anabell. Polecam też ułudkę i oczywiście pachysandrę.


Mój ma krótką sierść, ale też non stop się sypie z niego, rzadko go wyczesuję, a może powinnam. Kota faktycznie mało na zdjęciach.

Aż muszę poczytać o wszystkich tych roślinach bo części nie znam, może coś tam jeszcze dosadzę, mam parę miejsc pustych na tej rabacie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki okolice Wrocławia
Agatorek 20:26, 22 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 14600
TAR napisał(a)
Tego north moglas i mnie wziac glownie o zakupach pisalam ale budowlanki tez bym poogladala


Myślałam, że Ty go kupiłaś.
Nic straconego, zapytam, czy jeszcze mają, może kiedyś będę w okolicy.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
April 11:44, 29 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
antracyt napisał(a)
Ach te przypadkowe spotkania


Lepiej się czasem udają niż te planowane
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:45, 29 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
TAR napisał(a)
Pieknie Myszki mnie rozwaliły


Świetne były, szkoda że reszta zdjęć które im robiłam, nie wyszły mi.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:47, 29 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
Agatorek napisał(a)
Pięknie w Rykach, myszki świetne. Ale roślinność cudna, buuuuuuusz ❤️


Aga byłaś? Jak nie to koniecznie się wybierz. Ja najbardziej lubię część najstarszą, cienistą z niesamowitymi ciekawostkami. Mój klon mercedes, który powinien mieć metr, tam osiąga niemal trzy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:49, 29 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
Gosialuk napisał(a)
Mi też rok temu fajnie się oglądało te ogrody w Rykach. Teraz na zdjęcia trochę inaczej patrzę przypominając sobie swoją wizytę. Warto było tam być. Twoje zdjęcia bardzo mi się podobają, zwłaszcza te cieniste zakątki.


Gosia, ja staram się raz w roku pojechać. Odległość ode mnie jeszcze znośna. I choć traw już nie kupuję, poza jakimiś pojedynczymi sztukami, to lubię tam po prostu połazić
Te cieniste zakątki to moje ulubione, może dlatego mocniej się przyłożyłam do fotek
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:51, 29 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
Makao napisał(a)

No to moje są wyjątkowe czyściochy
Zdarza się że przyjdą do domu wytarzane w piachu ale zaraz to wyłapuje i wycieram do czysta wilgotną szmatką.

Więcej bałaganu robi mi mój małż



Więcej bałaganu robi mi mój małż
- no pod tym zdaniem się podpisuję wszystkimi czterema kończynami U mnie to samo i nie widzę szans na zmianę. Zwierzaka można wytresować. Mężatego zwierzaka już nie bardzo

Makao napisał(a)
Ale super zakupy zrobiłaś. Zwłaszcza ta hortensja. Bardzo ciekawa.


Tak, ta hortensja jest świetna. Już kiedyś się do niej przymierzałam ale jak zobaczyłam na żywo to zapałałam ogromną żądzą posiadania
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:54, 29 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Cóż…już się zaczęły mimo mojego wieku. Lecz podjęłam odważną decyzję o niefarbowaniu. Kusi mnie jednak zrobienie badań, bo na TT jakiegoś amerykańskiego lekarza widziałam, że przy siwych włosach w młodym wieku powinno się sprawdzić poziom wit. B12, funkcjonowanie tarczycy, poziom żelaza, witaminy D3, kwasu foliowego/folianów i można odwrócić ten proces zbyt szybkiego pojawienia się siwych włosów.


Tu mogę potwierdzić twoje przypuszczenia co do siwienia, ja też wcześnie zaczęłam siwieć i pewne dolegliwości niestety się też zgadzają.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:56, 29 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
Agatorek napisał(a)


Budową, czy zakupami?

Wiesz, że „Twoja” szkółka miała ostatnie 2 szt klonów odmiany Ice Dragon? Musiałam szybko działać. Wzięłam te dwie sztuki (jedna dla mnie ). Przy tzw. okazji, wzięłam jeszcze North Wind, Peve Chameleon i topolę amerykańską Purple coś tam .

Fotki jutro, rośliny już u mnie.


Brawo Aga za szybkie działanie Dzięki twojej czujności już niedługo Ice Dragon będzie u mnie. Choć ciągle nie postanowiłam co do miejscówki
Zakupy poczyniłaś naprawdę imponujące A ja chciałam z nimi czekać do przyszłego roku. Mogłam się nie doczekać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:56, 29 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
TAR napisał(a)
Tego north moglas i mnie wziac glownie o zakupach pisalam ale budowlanki tez bym poogladala


Och ty moja ulubiona zakupoholiczko
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies