Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Magara 22:31, 21 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Jola, ogród piękny, jak zawsze
Myślę o Tobie za każdym razem jak patrzę na kwitnące brachycośtam od Ciebie
A kocica... Piękny łysol
Ale Twój ból rozumiem. Nasza Sfochowana jak ma zaliczyć wizytę u weta, to też są procedury. Najpierw nauka, że klatka na kuny jest ok bo tam stoi miska z żarciem. Trwa to około tygodnia. Potem złapanie w klatkę i zamknięcie klatki. Foch. Wiezienie do weta. Awantura w samochodzie. Uśpienie. Konieczne procedury medyczne. Szczepienie, oględziny, opatrywanie ewentualnych ran. Powrót do domu. Wybudzenie. Kolejny foch i kolejna awantura. Puszka tuńczyka w sosie własnym na przeprosiny. I wracamy do normy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magleska 22:49, 21 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Jola
nadrobiłam zaległości
w ogrodzie - bosko ,jak zawsze ( ja tam nie widzę żadnych przywiędnięć ,czy pozwijanych roślinek )

kota po zabiegach pielęgnacyjnych hmmm jakby to powiedzieć -wygląda średnio ,ale to dla jej dobra ,więc efekt tymczasowy wizualny do przeżycia i poza tym odrośnie

coś tu wyczytałam o Niedzieli czyżby jakiś maratonik ogrodowy w planie

jak co ,to mam wolne -wstąpić po drodze możecie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ajka 23:43, 21 wrz 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4293
Ale fajne to twoje kocisko. Nawet po fryzjerze. Moja na szczęście nie chodzi do fryzjera, bo dostaje stresa jak tylko wsiada do auta, albo jak widzi spakowane walizki. Jeden stres mniej.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
April 07:15, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
TAR napisał(a)
Ja chyba musze przyzwyczaic sie do tego wiecznego balaganu w domu, wczoraj zrobily taki kipisz ze wymieklam. Nie wiem jak ale dorwaly sie do kosza na pranie i wszystko co mogły rozwłóczyly po chacie. Żeby bylo zabawniej staruch im pomagal. Jemu przy nich lat ubywa Do tego wszedzie nasionka, szyszki, kora, albo nawet suche galazki brzozowe. Plac zabaw cholipa i sa na etapie "wybuchania" wszystkiego co tkna, kojcow, podkladów, poduszek- normalnie samowybuchy.Biedne pluszaki, powygryzane nosy, ogony, oczy i oderwane głowki i inne czesci a u psa tylko z zęba zwisa kawal wypelnienia. Co mnie podkusilo wziac taką bandę. Poprzedni Wituś byl aniołem nic nie wybuchalo


Nie, nie, takich akcji to ja na szczęście nie mam. Musisz szkolić, nie ma innej opcji. Muszą wiedzieć co wolno a co nie. Co innego bałagan przynoszony na sierści a co innego robienie bałaganu przez nieposłuszeństwo. Nie darowałabym.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:15, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
mrokasia napisał(a)
dobrze poczytać, że nie tylko ja mam kłaki, piasek, błoto i różne fragmenty flory w domu...


Taaak, witaj w klubie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:17, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Golony raz w życiu mocno - brzuch, uda, pupa, a tak to co pół roku na czesanie profesjonalne. Pani fryzjerka super usuwa podszerstek po zimie i przed zimą, rozczesuje kołtuny nawet bez wycinania ich. Do niedawna u niej miał cierpliwość większą niż z nami. Mieliśmy rytuał cotygodniowego czesania w domu i byliśmy na bieżąco. Jak skumulowała nam się wprowadzka, pojawienie się dziecięcia to odpuściliśmy i wtedy kołtuny się skumulowały, były nie do ogarnięcia nawet we dwoje i wtedy musiał być przystrzyżony bardzo. Zauważyłam, że bardziej się kołtuni jak marudzi na różnorodne jedzenie=je monotonnie i miał przerwę w braniu pasty witaminowej. Jak się z tym pilnuje to wtedy sierść bardziej śliska (mniej porowata) i nie ma takich mocnych problemów.
P.S. Termin do kociego fryzjera to min. 1,5 msc do przodu trzeba umawiać


A to źle doczytałam. Ale i tak mam nadzieję że szybko odzyska moja kota trochę futra. Do zimy się ogarnie
U nas też długo dawaliśmy sobie radę sami.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:18, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
olciamanolcia napisał(a)


Dom bez sierści to nie dom


100% zgodna jestem z tą tezą
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:19, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Szybko sprostuję, bo niezbyt wyraźnie napisałam wcześniej. Czesanie w domu raz w tygodniu, czesanie u fryzjera 2 razy w roku. Golenie mocne raz w życiu miał.

Co śmieszne - mój kot wydaje na fryzjera więcej niż ja. Ostatnio byłam na początku 2022 roku.


No cóż, z wiekiem ci się zmieni, jak będziesz musiała siwe farbować
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:21, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
TAR napisał(a)
u mnie siersi nie ma za to elementy nie tylko flory a i fauny sie pojawiaja, notorycznie pajaki, mrowki, żaby, swierszcze a nawet pomrow zawital taki czarny z rogami. hehe spizarnia mu sie marzyla i pińco nie ma jeze kulturalne do domu nie wchodza, kot sasiadki rowniez nie.

Patrycja, ja tez wydaje na fryzjera psiego wiecj niz na siebie chociaz częstotliwosc podobna. Ale ja jedna a one 3


Z paskudztw to mi raz żaba wskoczyła do domu. Ale samodzielnie, bez pomocy sierściuchów. Deszcz padał.... okno tarasowe otwarte...
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:21, 22 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
TAR napisał(a)


Ja mam wrazenie, ze czasem my same chcemy wyjsc na forum na takie porzadnickie i pilnusie i w ogole idealy.A prawda jest taka, ze ze w kazdym domku znajduja sie niedorobki, czasem kurz na meblach i balagan w salonie. Życie. Wiekszosc pracuje, ma dzieci, tysiace spraw na glowie. Nie jestesmy maszynami ani doskonałe. To ze mamy takie fajne ogrody przy takim nawale zajec to i tak niezły sukces. A ja stanowczo wole po pracy posiedziec na tarasie i zgarnac te ostatnie promienie slonca, odetchnac od zgielku dnia a nie jezdzic na mopie by porzadek byl ...... na 5 minut


Zdecydowanie nie mam obsesji sprzątania w domu wolę w ogrodzie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies