Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bożeny i Darka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bożeny i Darka

bozena72 10:04, 20 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
dzisiaj zrobiłam oględziny mojego domowego ogródka parapetowego ) i... odkryłam narodziny fiołka ale nie wiem co teraz mogłabym z nim zrobić gdyż narodził się na łodyżce na której były kwiaty ...? czy teraz odciąć to maleństwo z całą łodyżką i włożyć do ziemi? Oto on )

____________________
bozena72 10:07, 20 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
A to nasza królowa kwiatów w naszym domu uwielbiam ją ubolewam bo też nie wiem jak ją rozmnożyć ale uroku nie potrafią jej odebrać nawet pięknie kwitnące storczyki )
Oczywiście nie wiem co to za odmiana nie znalazłam takiej dotychczas w kwiaciarniach bo zaraz kupiłabym sobie drugą ) ta ma kilka dobrych lat


____________________
Wieloszka 10:19, 20 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Bożenko,

cudny zakątek stworzyliście z mężem . Estetyka wykonania nawet małych szczegółów robi wrażenie! Wszystko jest u Was takie schludne i zadbane, choć domyślam się ile pracy kosztuje zadbanie o każdy metr kwadratowy. No, ale nie dziwię się, że zdobywacie nagrody - w pełni na nie zasługujecie! i że znajomi upodobali sobie Wasz ogród na weekendowe wypoczywanie - też bym chciała spędzać czas w takim miejscu, w miłym towarzystwie i jeszcze bez wysiłku! Znam ten ból, kiedy w sobotę goście za 5 minut, a tu nowa roślinka czeka na wsadzenie, trawnik nie skoszony i mnóstwo innych rzeczy w ogrodzie do zrobienia. Od przyszłego roku chyba zacznę towarzystwo zaganiać do roboty
A i piszesz wcześniej, że nie nadążasz z czytaniem wszystkich postów - mam ten sam problem. Dlatego dopiero dziś do Ciebie dotarłam
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
bozena72 10:26, 20 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
Wieloszka napisał(a)
Witaj Bożenko,

cudny zakątek stworzyliście z mężem . Estetyka wykonania nawet małych szczegółów robi wrażenie! Wszystko jest u Was takie schludne i zadbane, choć domyślam się ile pracy kosztuje zadbanie o każdy metr kwadratowy. No, ale nie dziwię się, że zdobywacie nagrody - w pełni na nie zasługujecie! i że znajomi upodobali sobie Wasz ogród na weekendowe wypoczywanie - też bym chciała spędzać czas w takim miejscu, w miłym towarzystwie i jeszcze bez wysiłku! Znam ten ból, kiedy w sobotę goście za 5 minut, a tu nowa roślinka czeka na wsadzenie, trawnik nie skoszony i mnóstwo innych rzeczy w ogrodzie do zrobienia. Od przyszłego roku chyba zacznę towarzystwo zaganiać do roboty
A i piszesz wcześniej, że nie nadążasz z czytaniem wszystkich postów - mam ten sam problem. Dlatego dopiero dziś do Ciebie dotarłam
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka


Witaj Agnieszko dziękuje matko ja nawet nie pamiętam czy u ciebie byłam ( ale nic straconego zawsze jak mam gościa szybciutko składam rewizytę ) hihihihihi
My z mężem uwielbiamy znajomych nio do pracy w ogrodzie to chyba ciężko będzie zagonić bo w słowach uznania dla naszego ogródka zawsze pada stwierdzenie :..." my się kochani nie nadajemy do takiej ziemnej dziobaniny no i podziwiamy że Wam się chce ) super byle tak dalej bo miło u Was się zresetować po całym tygodniu...itd"
hahahahahah szczęka opada więc z rękami do pracy problem )
Jedyne co po kilkunastu weekendach oznajmiłam że skoro tak mamy weekendować to nasz ogród jest ich ogrodem więc kazdy zajmuję się strefą gastronomiczną i zmywakową hihihihihihi - i to działa (tym bardziej że nikt nie lubi jeść z tektury )
____________________
Bogdzia 10:29, 20 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Fiołka odetnij i posadź a paproc rozmnaża się przez podział ale może lepiej na wiosnę.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
bozena72 10:35, 20 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
Bogdzia napisał(a)
Fiołka odetnij i posadź a paproc rozmnaża się przez podział ale może lepiej na wiosnę.Pozdrawiam.


Nio to jutro będą zakupy bo ziemi ani odrobiny w domku więc wizyta w OBI aż się prosi ) -matko znowu będę wzdychać do okazów na które nie mogę sobie pozwolić hihihihihi
Paproć faktycznie przesadzam do większej donicy co 2 lata więc w przyszłym roku spróbuję coś rozmnożyć )
Dziękuje
____________________
justi 15:15, 20 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ktoś tu jest na forum wielbicielem paproci, tylko nie pamiętam kto, tyle tu tego. Zapytaj Sebcia na pewno pamięta.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
hanka_andrus 15:33, 20 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Przemek,czyli shrekol...,,mój ogródek"-chyba?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
bozena72 16:13, 20 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
Dziewczyny dzięki za informację będę ich pytać )
____________________
Sebek 20:54, 20 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
justi napisał(a)
Ktoś tu jest na forum wielbicielem paproci, tylko nie pamiętam kto, tyle tu tego. Zapytaj Sebcia na pewno pamięta.


Hania dobrze pamiętała - Przemek na kolekcję
http://www.ogrodowisko.pl/watek/929-paprocie-ogrodowe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies