Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Szymka 18:14, 21 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
bialydomek napisał(a)
a wiecie, że kilka dni temu, przy segregacji plastików, też odłożyłam 3 tacki mięsne, z myślą, że na wysiew stipy lub pomidorków to będzie OK,

na codzien też mocno patrzę na powtórne wykorzystanie, lub minimalizowanie odpadów- szczególnie plastiku, zdarza się że po śledzie jadę ze swoim pojemnikiem i proszę o tarrowanie, przy wędlinach proszę o jak najmniejszą ilość foli strecz..w która jest ona pakowana,
butelki plastik i po mleku zgniatam na płasko,
korki zbieram i oddaje..
skrzętnie segreguje i rozdzielam odpady


I oto wlaśnie chodzi w tych zimowych wysiewach
Kluczem nie są butelki po wodzie tylko wszelaki plastik,który wyrzucamy na śmietnik. I żeby nie kupować kolejnych tacek i wielodoniczek w centrach ogrodniczych.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 23:35, 22 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Moja mądra stipa w cegle



A tu amatorka moich wysiewów . Muszę mieć twarde i stabilne miniszklarenki.



____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
April 13:54, 23 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
lilarose napisał(a)
znaczy się knautia lubi glinę, bo u mnie to ona się sieje bez umiaru
ileż ja ludzi tym obdarowałam a ile na kompoście wylądowało


Napiszę tak, to skandal, mnie nie odbarowałaś A ja bym nie uciekała ale brała każdą ilość.

Wracam do czytania bo wątek jest super
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:44, 23 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Uff skończyłam, teraz już na bieżąco będzie
Kasiu, ogród zbudowałaś niesamowity. Podziwiam ogrom ciężkiej pracy jaką w niego włożyłaś. I świetne pomysły. Całość jest bardzo nietuzinkowa
Czytając miałam masę przymiotników, samych pochlebnych, a teraz siedzę z rozdziawioną buzią bo aż mnie zatkało oczywiście z zachwytu. W dwa dni przeczytałam uważnie cały wątek, który swoją drogą, prowadzisz też ciekawie
Nasienioholizm też widzę mocno rozwinięty
Zaraz lecę do sklepu szukać nasionek - udzieliło mi się Tytoń leśny też mam na liście i życzę sobie żeby mi się tak siał jak u ciebie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Basiap 14:53, 23 lut 2023


Dołączył: 02 sty 2021
Posty: 57
Kaśko! Posiałam na próbę tytoń leśny i nic. Poproszę Cię o instrukcję jak to robiłaś, będę siać ponownie. Z dobrych wieści, chyba schodzi mi swieżbnica, którą kupiłam po raz kolejny niedawno na al...
____________________
Basiap k/Lublina
anabuko1 15:41, 23 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Szymka napisał(a)
Pokażę moje zimowe wysiewy. Ty siejesz w butelkach, a ja w różnego rodzaju tackach po spożywce. Jakoś nie mogę nauczyć swojego męża kupowania na wagę. Ciągle coś przytarga na tacce





Wysiałam maki, knautie, werbenę Bampton jeszcze mam do posiania werbenę żyłkowaną.

No proszę jakie wysiewu.
A co konkretnie tam masz ?
Te zaglądanie i podglądanie czy i jak rośnie jest najlepsze
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
lilarose 17:44, 23 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
April napisał(a)


Napiszę tak, to skandal, mnie nie odbarowałaś A ja bym nie uciekała ale brała każdą ilość.

Wracam do czytania bo wątek jest super

Jolu, do woli mam tego dobra. Lada chwila będę przygotowywała rabaty warzywne i bankowo sryliony sadzoneczek będą szukały nowego domu - w kontakcie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 17:50, 23 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Basiap napisał(a)
Kaśko! Posiałam na próbę tytoń leśny i nic. Poproszę Cię o instrukcję jak to robiłaś, będę siać ponownie. Z dobrych wieści, chyba schodzi mi swieżbnica, którą kupiłam po raz kolejny niedawno na al...


Basiu jedyna wskazówka, to nie przysypujemy nasion, potrzebują światła do wschodów. Poza tym zwykła, wilgotna ziemia do wysiewów.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 18:24, 23 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
April napisał(a)
Uff skończyłam, teraz już na bieżąco będzie
Kasiu, ogród zbudowałaś niesamowity. Podziwiam ogrom ciężkiej pracy jaką w niego włożyłaś. I świetne pomysły. Całość jest bardzo nietuzinkowa
Czytając miałam masę przymiotników, samych pochlebnych, a teraz siedzę z rozdziawioną buzią bo aż mnie zatkało oczywiście z zachwytu. W dwa dni przeczytałam uważnie cały wątek, który swoją drogą, prowadzisz też ciekawie
Nasienioholizm też widzę mocno rozwinięty
Zaraz lecę do sklepu szukać nasionek - udzieliło mi się Tytoń leśny też mam na liście i życzę sobie żeby mi się tak siał jak u ciebie


Nawet nie wiesz jak mi miło Ogród, to moja ogromna pasja. Nie potrafię o niczym innym myśleć,a wątek powstał z potrzeby ciągłego przebywania w tym temacie. Ogrodowisko, to mój zimowy ogród , który odwiedzają bardzo fajni ludzie tak samo wkręceni jak ja
Wysiewanie nasion, to przybliżenie wiosny i rzeczywiście mnie wciąga coraz bardziej.

Też często zaglądam do Twojego leśnego ogrodu
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 18:29, 23 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
anabuko1 napisał(a)

No proszę jakie wysiewu.
A co konkretnie tam masz ?
Te zaglądanie i podglądanie czy i jak rośnie jest najlepsze


Wysiałam knautie, werbeny i maki .
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies