Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Szymka 22:47, 15 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
No to się uśmialam kiedy sobie wyobraziłam jak skaczesz po tych stronach . Miło mi, że Ci się podobała lektura. Poza czerpaniem z wiedzy innych chyba dla takich chwil tu jesteśmy. Żeby doceniać nawzajem swoją pracę
Szkoda, że nie masz swojego wątku. Też jestem ciekawa Twojego białego domku

Wkład do oczka ma średnicę 2,40 m i 60 cm głębokości. Nie wiem kiedy go kupowałam , chyba w 2017 ? Może gdzieś na początku wątku napisałam. Kupowałam przez internet z jakiejś firmy z Gdańska za ok 1200 zł.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 18:06, 17 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Pierwszy groszek pachnący przyszedł na świat !



A tak w ogóle to uległam całemu temu marketingowi siewnemu. Kupuję, sieję, zbieram i pakuję do słodkich torebusi oklejając stylową etykietą Jeszcze sobie zamówiłam słitaśne pudełeczko na nasiona. No kto by pomyślał ?



____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Rojodziejowa 18:22, 17 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8577
Ooooo groszek! Super. Jaki masz kolor?

Właśnie te torebusie mnie kuszą mocno Na razie nie mam co tam wsypywać, ale mam nadzieję, że już na jesieni będę mogła
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anpi 18:26, 17 lut 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Kasiu, no tobie to się pewnie nudzi, masz za dużo czasu!
Ja swoje nasionka uporządkowałam do woreczków z suwakiem i zaopatrzyłam się w drewniane skrzyneczki
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
lilarose 18:46, 17 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)


A tak w ogóle to uległam całemu temu marketingowi siewnemu. Kupuję, sieję, zbieram i pakuję do słodkich torebusi oklejając stylową etykietą Jeszcze sobie zamówiłam słitaśne pudełeczko na nasiona. No kto by pomyślał ?




no i świetnie, bo cel tego marketingu jest bardzo chwalebny - zbieranie własnych nasionek (a potem dzielenie się z innymi ogrodnikami) jest wielką cnotą. W papierowych, ciemnych torebkach nasionka sie bardzo dobrze przechowują, całość operacji kosztuje grosze a zużytą torebkę spokojnie można wyrzucić na kompost. No i pięknie będzie wyglądało pudełeczko z tymi torebkami w Twoim stylowym domku na działeczce
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 18:48, 17 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Rojodziejowa napisał(a)
Ooooo groszek! Super. Jaki masz kolor?

Właśnie te torebusie mnie kuszą mocno Na razie nie mam co tam wsypywać, ale mam nadzieję, że już na jesieni będę mogła


Groszek nie wiem jaka odmiana ale jakiś ciemny
A te torebusie grosze kosztują na allegro. Coś musiałam kupić, a wybór pomiędzy papierowymi i strunowymi jest oczywisty.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 18:53, 17 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
anpi napisał(a)
Kasiu, no tobie to się pewnie nudzi, masz za dużo czasu!
Ja swoje nasionka uporządkowałam do woreczków z suwakiem i zaopatrzyłam się w drewniane skrzyneczki


Oj tak. Wariuję już bez ogrodu i tych innych czynności
Buszuję, sieję i planuję . Na działkę jeżdżę od czasu do czasu ale ta szarość mnie przygnębia
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 18:55, 17 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)

no i świetnie, bo cel tego marketingu jest bardzo chwalebny - zbieranie własnych nasionek (a potem dzielenie się z innymi ogrodnikami) jest wielką cnotą. W papierowych, ciemnych torebkach nasionka sie bardzo dobrze przechowują, całość operacji kosztuje grosze a zużytą torebkę spokojnie można wyrzucić na kompost. No i pięknie będzie wyglądało pudełeczko z tymi torebkami w Twoim stylowym domku na działeczce


W zupełności i bezwzględnie potwierdzam Nasionkowo bardzo się rozkręciłam. A jak ja już się za coś biorę, to na maxa
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
vita 10:01, 18 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
Szymka napisał(a)
Pierwszy groszek pachnący przyszedł na świat !



Użyłaś wernikulitu ekspandowanego? Użyłam do kilku mieszanek ziemi, do sadzenia, bo jeszcze nie sieję. Za drogi, kupiłam tylko litr. Doskonale rozumiem Twój głód wiosny, miałam dokładnie tak samo, to cudowny stan. Działaj.
Na szkółking ciągle za wcześnie, zauważyłam już jednak wzmożony ruch w ogrodniczych. W pierwszy dzień wiosny?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Szymka 12:18, 18 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)


Użyłaś wernikulitu ekspandowanego? Użyłam do kilku mieszanek ziemi, do sadzenia, bo jeszcze nie sieję. Za drogi, kupiłam tylko litr. Doskonale rozumiem Twój głód wiosny, miałam dokładnie tak samo, to cudowny stan. Działaj.
Na szkółking ciągle za wcześnie, zauważyłam już jednak wzmożony ruch w ogrodniczych. W pierwszy dzień wiosny?


Ten wermikulit nie był drogi więc chyba jakiś zwykły.
Właściciele szkółek i sklepów ogrodniczych też pewnie podglądają fora i jak widzą, że wszyscy już tupią nogami , to się dostosowują
O szkółkingu jeszcze nie myślalam. Nie lubię kupować pustych doniczek, a krzewów i drzew już raczej sadzić nie będę
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies