Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Milka 06:19, 23 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Judith napisał(a)

Ja główkowate mam już chyba piąty rok i przybyło może kilka... Cieszę się, ze są i kwitną pięknie, ale rozmnażać to one się za bardzo u mnie nie chcą .

Sieją się, potrafią po całym ogrodzie się rozsiać, ale najbardziej wkurzający jest czosnek Hair, to zmora.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:20, 23 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Judith napisał(a)
Różyczka nn po deszczu (wreszcie nieco popadało!). Widać, jak słońce przypaliło jej płatki...


New dawn


Queen Elizabeth


ładne widoki w tle. U mnie New Dawn pokłada się i jakby ma jaśniejsze kwiaty, bardziej w biel.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martka 08:37, 23 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
New Dawn i Queen Elisabeth bardzo subtelne
Karina2017 10:06, 23 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Judith napisał(a)

Jest wysoka, długie pędy wypuszcza i w niekoniecznie dużej liczbie... . Ale na każdym pędzie jest wiele kwiatów. To znaczy będzie - na razie sa pąki .

Dziękuję, jak będzie w rozkwicie to poproszę o zdjęcia w całości
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
Martka 10:38, 23 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith napisał(a)
Dziewczyny, co jest mojemu cisowi??


Cisy rosną od północnej strony, słońca maja niewiele. Przy sadzeniu ziemia do iglaków byka wymieszana z rodzimą i z korą.


Judith, a czy on ma regularnie wystarczająco dużo wilgoci? Ostatnio miałam podobny objaw - cały środek żółty, igły się posypały, a wygląda na to, że podsuszyłam je w trakcie upałów. Cisy lubią wodę. Nie znam się oczywiście na temacie, ale u mnie podlewanie zastopowało żółknięcie, igły opadły i cisy z ładnymi przyrostami. W tym roku go posadziłaś?
Judith 19:39, 23 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9994
Milka napisał(a)

ładne widoki w tle. U mnie New Dawn pokłada się i jakby ma jaśniejsze kwiaty, bardziej w biel.

Milko, moja podwiązana do kratki jest. Ma takie delikatne gałązki, ze faktycznie sie mocno przewieszają...
Dziękuję za uznanie dla tła ,
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:42, 23 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9994
Martka napisał(a)


Judith, a czy on ma regularnie wystarczająco dużo wilgoci? Ostatnio miałam podobny objaw - cały środek żółty, igły się posypały, a wygląda na to, że podsuszyłam je w trakcie upałów. Cisy lubią wodę. Nie znam się oczywiście na temacie, ale u mnie podlewanie zastopowało żółknięcie, igły opadły i cisy z ładnymi przyrostami. W tym roku go posadziłaś?

Tak, doczytałam, ze to może być niedobór wody i zaczęłam pilnować tematu. Problem sie nie pogłębia, ale przyrosty marniutkie... No i już jakiś czas temu spryskałam też na grzyba.
Posadziłam w tym roku (w kwietniu) i chyba za mocno opitoliłam...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
UrsaMaior 20:31, 23 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8266
Judith, dlaczego ziemia do iglaków? Cis nie lubi kwaśnej ziemi, to nie świerk czy sosna.
____________________
ogród pod lasem
Judith 20:57, 23 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9994
UrsaMaior napisał(a)
Judith, dlaczego ziemia do iglaków? Cis nie lubi kwaśnej ziemi, to nie świerk czy sosna.

Ursa, już to wyjaśniałam wcześniej przy okazji zgłaszania problemu z cisami (Martka cytowała mojego posta sprzed kilku tygodni)... Pomyliłam się po prostu z tą ziemią...

EDIT: nowy awatarek! Gdzie jeździsz?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
UrsaMaior 21:01, 23 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8266
Aaa to przegapiłam Częsta pomyłka, igiełki są mylące.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies