Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Alija 21:10, 23 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Różyczki śliczne. U mnie też słońce poprzypalało płatki różom.
Czosnek Hair ja akurat lubię, bo taki szalony w wyglądzie, ale rzeczywiście sieje się, jak pisze Milka.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Judith 21:19, 23 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Alija napisał(a)
Różyczki śliczne. U mnie też słońce poprzypalało płatki różom.
Czosnek Hair ja akurat lubię, bo taki szalony w wyglądzie, ale rzeczywiście sieje się, jak pisze Milka.

U mnie sie nie sieje...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 22:08, 23 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Taką refleksją chce sie z Wami podzielic - ciesze sie bardzo, ze istnieje to forum i możemy rozmawiać o ogrodach, ogrodowej pasji, radościach ogrodowych i porażkach. Pasji, która jest dla nas wytchnieniem, odpoczynkiem i - dla mnie na pewno - oderwaniem od rzeczywistosci wstrętnej i obrzydliwej... Szczególne dziś, po kolejnej haniebnej wypowiedzi człowieka z garnkiem na głowie i zachowaniu jego jego kolegów oraz ich pomysłów na ogłupianie naszych dzieci, ciesze sie, ze mamy miejsce wolne od trosk i pozwalające na chwilę widzieć szklankę wypełnioną w połowie, nie zaś pustą...
Dziękuje Danusi za to miejsce i Wam za tu obecność...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 22:13, 23 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
I wracam do naszej ogrodowej rzeczywistosci pokazując różyczkę nn w kolejnej fazie rozwoju (nie mogę się powstrztmać). Okazało sie, ze jej kolor najlepiej oddało zdjęcie zrobione komórka
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 22:16, 23 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Neonówka . Cudowna
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 22:46, 23 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Agatorek napisał(a)
Neonówka . Cudowna

I do tego pachnie obłędnie!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 22:51, 23 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, wróciłam sobie do rozmów na temat Twojego cisa i myślę, że on prędzej czy później złapie formę, ale dobrze mu teraz podsypać dolomitu i przemieszać z glebą. I podlewać. Jeśli będzie bardzo słaby, to przesadź na jesień w odpowiednią glebę. Pierwsze przyrosty u cisa mogą być nietęgie, bo musi sobie rozbudować korzenie. I tak ponoć jest z cisami, jak nam to Toszka klarowała, że one rozpędzają się na dobre po kilku sezonach, zatem po trzech -czterech latach to już będziesz miała przyrosty 10-centymetrowe i większe
Judith 23:17, 23 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Dolomit zamówiony! Dziękuję Martka .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 23:52, 23 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10168
Judith napisał(a)
Taką refleksją chce sie z Wami podzielic - ciesze sie bardzo, ze istnieje to forum i możemy rozmawiać o ogrodach, ogrodowej pasji, radościach ogrodowych i porażkach. Pasji, która jest dla nas wytchnieniem, odpoczynkiem i - dla mnie na pewno - oderwaniem od rzeczywistosci wstrętnej i obrzydliwej... Szczególne dziś, po kolejnej haniebnej wypowiedzi człowieka z garnkiem na głowie i zachowaniu jego jego kolegów oraz ich pomysłów na ogłupianie naszych dzieci, ciesze sie, ze mamy miejsce wolne od trosk i pozwalające na chwilę widzieć szklankę wypełnioną w połowie, nie zaś pustą...
Dziękuje Danusi za to miejsce i Wam za tu obecność...


W takich momentach cieszę się, że mam już dorosłe dzieci i nie zazdroszczę tym, których dzieci jeszcze chodzą do szkoły, ale są jeszcze mądrzy rodzice, którzy napewno mądrze pokierują swoimi dziećmi mimo wszystko a to forum też jest dla mnie taką pozytywną odskocznią
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 10:08, 25 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Róża co roku (od trzech lat) szykowana dla dziecia na zakończenie roku szkolnego (długa i elegancka) nie zdążyła do dzisiaj pokazać koloru...
Teraz muszę jakąś mniej szlachetną wytypować...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies