Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 21:17, 19 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Agnieszka - postawienie słupów, które utrzymają taka kurtynę to bardzo prosta rzecz . Dwie kantówki wbite w ziemię i gra gitara. Potrzebne tylko dwie kantówki 2 m, dwie kotwy, duży młot oraz wcale nie bardzo silny człowiek do wbicia kotew .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Karina2017 22:15, 19 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Judith napisał(a)
Zakwitła kolejna piwonia. Niewielka, ale kolor zachwycający!

Piwonie mają w sobie coś niezwykłego.
Z dzieciństwie - dla mnie to zapach Bożego Ciała...
Teraz, to moje jedne z najbardziej ulubionych kwiatów w ogrodzie. Muszę powiększyć kolekcję o inne kolory.
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
Judith 22:31, 19 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Karina2017 napisał(a)

Piwonie mają w sobie coś niezwykłego.
Z dzieciństwie - dla mnie to zapach Bożego Ciała...
Teraz, to moje jedne z najbardziej ulubionych kwiatów w ogrodzie. Muszę powiększyć kolekcję o inne kolory.

Mnie się z niczyim ciałem nie kojarzą, za to kojarzą się z wakacjami i wolnością . W szczególności ich zapach.
Piwonie są piękne, jednak kwitną stanowczo zbyt krotko. W tym roku na szczęście rozkwitają kolejno, zatem dłużej można sie nimi cieszyć .
Lecę zobaczyć, co u Ciebie.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 22:56, 19 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Judith napisał(a)
Agnieszka - postawienie słupów, które utrzymają taka kurtynę to bardzo prosta rzecz . Dwie kantówki wbite w ziemię i gra gitara. Potrzebne tylko dwie kantówki 2 m, dwie kotwy, duży młot oraz wcale nie bardzo silny człowiek do wbicia kotew .


No wiem , tylko to kolejna rzecz do zrobienia/kupienia ...na niekończącej się liście.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MiluniaB 01:10, 20 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Judith napisał(a)
Milunia, okazało się, że nie jest łatwo dobrze przedstawić na zdjęciu działającą kurtynę .
Kilka słów opisu: to jest zwykła cienka rureczka z której wyprowadzonych jest kilkanaście dyszy. My mamy ją zawieszoną pomiędzy trzema dębami.



Tu jedna z dysz:


I mało widoczna mgiełka, ale za to widoczna tęcza dzięki niej utworzona


Bardzo miło można się ochłodzić - dysze wytwarzają bardzo gęstą mgłę, nie są to wyraźne krople, a właśnie mgła. Kosztuje grosze - w zeszłym roku zapłaciliśmy za nią ok. 50 zł.

Jak ja to lubię. Chętnie bym rozwiesiła u siebie w ogrodzie tylko nie mam drzew. Fajnie ujęłaś na zdjęciach - domyślam się, że było trudno. Tęcza jest wspaniała
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Martka 10:10, 20 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, kurtyna rewelacyjna, szczególnie w przypadku, gdy jest na czym zawiesić Pląsy w mgiełce zupełnie zrozumiałe Zaskakoczyło mnie, jak niewiele czasem trzeba aby sobie dołożyć radości spodziewałabym się jakiejś mega drogiej instalacji Pomyślę mimo braku drzew

Judith 22:01, 21 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Ostatnie odmiany czosnków. Jeden mały, drugi duży. Nazw nie pamiętam .
Mały będzie miał bordowy kolor, a duży - ma metaliczny połysk, nie udało mi się uchwycić go na zdjęciu .



____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 22:08, 21 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Zakwitła pierwsza róża nn i choć po ostatnich zdjęciach Miluni poprzeczka ustawiona jest naprawdę wysoko , to jednak pokażę. Tak mnie cieszy i pachnie, że nie umiem się powstrzymać... .

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Karina2017 22:15, 21 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Róże mają coś w sobie, że bardzo cieszą oczy i serce
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
Judith 22:17, 21 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Karina, no fakt
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies