Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

maksimini 21:07, 18 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
sylwia_slomczewska napisał(a)
A ja pomyślałam, że gdyby tą ścianę garażu obłożyć deskami, albo obłożyć płytka imitującą cegłę....byłoby śliczne tło dla roślin przed nim posadzonychJeśli czegoś nie można zmienić lub usunąć( czasem tak bywa) to warto zrobić im taką metamorfozę by zrobić z nich atut. Przykładem jest choć by stara stodoła u Beatki z ogrodu z rowem, zamieniła ją w perełkę tanim kosztem i dobrym pomysłem

Fajny pomysł, mim zdaniem gody rozważenia.

Wiolka5_7 napisał(a)
Ja bym tych tuji nie usuwała i nawet bym dosadziła od strony garazu i zrobiło by się takie węższe przejscie i optycznie ogród by się skrócił... ja u siebie taki trik zastosowałam...

Wiolka5_7 napisał(a)


To jest nas dwie

ja też nie likwidowałabym tych tuj. I też dosadziłaby tuje aby zrobić przejęcie
Więc jest nas trzy
A jak sprawa z kurnikiem? Coś już zdecydowaliście?

Głowa do góry, będzie dobrze pomalutku byle do przodu. Każdy ma chwile zwątpienia. I każdy piękny teraz ogród był kiedyś ugorem. Twój też będzie piękny
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Joann 21:30, 18 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
basia3012 - Basiu, Ty masz z ozdobami w ogrodzie tak, jak ja mam z ozdobami w domu: nie mogę się oprzeć, żeby czegoś nie dostawić, powiesić. Śmieję się czasami, że niedługo zabraknie mi pustego kąta w domu Ty masz tak chyba z ogrodem (widziałam ptaszki cudne, cudne), zwracasz uwagę na detale. W ogrodzie (na razie tak mam planuję być bardziej zachowawcza, tak mi się wydaje. Ale kto wie, jak już wejdę buciorami w ogródek jak Wy dziewczyny, może i gust mi się zmieni?



A na razie, z ogrodu długiego, przesyłam takie oto tulipany dla ogrzania temperatury:* Kiedyś wyślę, mam nadzieję, i ja jakieś donicowe


____________________
Joanna Ogród długi
Joann 22:12, 18 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
maksimini napisał(a)

ja też nie likwidowałabym tych tuj. I też dosadziłaby tuje aby zrobić przejęcie
Więc jest nas trzy
A jak sprawa z kurnikiem? Coś już zdecydowaliście?

Głowa do góry, będzie dobrze pomalutku byle do przodu. Każdy ma chwile zwątpienia. I każdy piękny teraz ogród był kiedyś ugorem. Twój też będzie piękny


Kasiu, dziękuję Mam nadzieję, że kiedyś tak będzie
A z kurnikiem - sprawa nierozstrzygnięta i na razie w tym temacie nic się nie zadzieje. Przed nami montowanie barierek na balkony i malowanie elewacji. Pracy w brud. A z tujami waham się, na pewno nie chcę dosadzić po prawej stronie, żeby zrobić przejście, ale może zostawię.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:15, 18 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
basia3012 napisał(a)
Asiu, u Anitki jest w ogrodzie takie pomieszczenie-altana, sama nie wiem jak nazwać, o którym pisałam Ci wcześniej. Może znajdziesz tą altanę na tej stronie:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9648-wizytowka-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu

I jeszcze na tej stronie jest widoczna ta piękna budowla Anitki , na zdjęciu 12.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7741-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu?page=724


Basiu, przepiękny, dojrzały i dorodny ogród!
Nie mogę wyburzyć żadnej ze ścian, bo za dużo mam "gratów" do schowania, ale może udałoby mi się zrobić takie miejsce po drugiej jego stronie? Gdyby. No właśnie, nie będę "gdybować", na gdybanie przyjdzie pora. Trzeba zejść na ziemię i na razie w ziemi pogrzebać:0 Zrywam darń pod rabatki aktualnie.
Dziękuję za inspirację:*
____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 10:28, 19 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7019
A jednak tu już byłam.
Wątek nowy i niedługi ale baaaaardzo ciekawy. Jestem na podobnym etapie.
Dom jest, cos tam w ogrodzie jest ale żeby to OGRODEM nazwać to jeszcze rok albo dwa. Fajnie Ci tu dziewczyny doradzają, coś czuje że zrobisz fajne miejsce na ziemi.

Też bym podzieliła ( jak inne dziewczyny Ci tu podpowiadają )taka długa działkę na pokoje i te tuje co masz mniej więcej po środku bym zostawiła. Popatrz w wątku Wioli bo zrobiła piękny ogród w nowoczesnym stylu a jednocześnie taki przytulny - oaza dla odpoczynku. Akurat ten ogród jest dla mnie największą inspiracją.

trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
kasiab 12:36, 19 mar 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Asiu piękne tulipany już kolejny rok trwa a ja dalej nie potrafię szyć na maszynie na emeryturze chyba to dopiero ogarnę
Nie wypowiadam się w kwestii tujek bo tak jak pisałam uważam że najlepszym dla Twojego ogrodu byłby plan na bazie kół trzymam mocno kciuki za Ciebie i oczywiście obserwuję
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Joann 18:44, 19 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
kasiab napisał(a)
Asiu piękne tulipany już kolejny rok trwa a ja dalej nie potrafię szyć na maszynie na emeryturze chyba to dopiero ogarnę


Kasiu, ja podobnie I nawet mam maszynę, tylko jakoś czasu brak, żeby rozpocząć naukę. A tulipanki to nie dzieło własne, kupiłam je kiedyś na kiermaszu charytatywnym. Ale spokojnie, przyjdzie czas, że i my się nauczymy
____________________
Joanna Ogród długi
kasiab 18:55, 19 mar 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Joann napisał(a)


Kasiu, ja podobnie I nawet mam maszynę, tylko jakoś czasu brak, żeby rozpocząć naukę. A tulipanki to nie dzieło własne, kupiłam je kiedyś na kiermaszu charytatywnym. Ale spokojnie, przyjdzie czas, że i my się nauczymy


Mówisz? Mam nadzieję że to się uda. Ja nie mogę jakoś się zebrac i kupić maszyny teraz wiosna więc czas na zabawę w ziemi
____________________
Kasia - tu na razie jest...
basia3012 21:49, 19 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Joann napisał(a)
basia3012 - Basiu, Ty masz z ozdobami w ogrodzie tak, jak ja mam z ozdobami w domu: nie mogę się oprzeć, żeby czegoś nie dostawić, powiesić. Śmieję się czasami, że niedługo zabraknie mi pustego kąta w domu Ty masz tak chyba z ogrodem (widziałam ptaszki cudne, cudne), zwracasz uwagę na detale. W ogrodzie (na razie tak mam planuję być bardziej zachowawcza, tak mi się wydaje. Ale kto wie, jak już wejdę buciorami w ogródek jak Wy dziewczyny, może i gust mi się zmieni?



A na razie, z ogrodu długiego, przesyłam takie oto tulipany dla ogrzania temperatury:* Kiedyś wyślę, mam nadzieję, i ja jakieś donicowe




Ale Asiu piękne te tulipany. Ja szyję na maszynie ale takich cudeniek nie wymyśliłam jeszcze.
Jak to była akcja charytatywna to mus było kupić. Nie ma siły. Ale piękne są i nigdy nie przekwitną. No i wody nie wymagają.
Ja w ogrodzie to ozdóbki owszem ale w domu za to mniej. Chyba, że na święta.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joann 13:33, 20 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
LIDKA napisał(a)
Też bym podzieliła ( jak inne dziewczyny Ci tu podpowiadają )taka długa działkę na pokoje i te tuje co masz mniej więcej po środku bym zostawiła. Popatrz w wątku Wioli bo zrobiła piękny ogród w nowoczesnym stylu a jednocześnie taki przytulny - oaza dla odpoczynku. Akurat ten ogród jest dla mnie największą inspiracją.


Lidko, ja już miałam kiedyś takie rozwiązanie i nie sprawdziło się, tzn. nie podobało mi się takie zamknięcie drugiej części. Jakby to powiedzieć, sprzyjało niedbalstwu tej drugiej. Muszę widzieć ogród cały i takim go zrobić- użytkowym po całości. Do tej pory nie robiłam nic szczególnego. W zeszłym roku wreszcie powstał taras. Najgorzej jest mi się zdecydować, co gdzie będzie rozmieszczone. Pozdrawiam Lidko i też kibicuję
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies