Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

hanka_andrus 22:45, 17 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Bożenko!Twój ogród będę oglądać przez całe 4 miesiące.........do wiosny!A i potem przez następne 8!
Pozdrawiam!Jest ślicznie!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
grapaka 22:53, 17 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
To teraz już napasłam oczy mogę już iść śnić o takim ogrodzie
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Martek 23:05, 17 paź 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Bożenko wiem ,poprawiłam się przepraszam Zasugerowałam się ze zmęczenia wpisem wcześniejszym Bogny i tak wyszło ...
Mam suczkę jak usiądzie jakiś ptak na trawie to muszę ją prosić,żeby nie przegoniła ,ale jak jest w domu to udaje mi się obserwować różne ptaszki,kuny ,lisy ,wiewiórki czy żabki ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
marzena 00:18, 18 paź 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Bogdzia napisał(a)
Ogród to nie tylko rośliny,dlatego dla relaksu inne zdjęcia


Azalia japońska jest kryjówką dla rzekotki ,a na następnym zdjęciu znów rzekotka tym razem na dużym rododendronie. Te piękne żabki porozsiadają się w różnych miejscach ogrodu na krzakach rododendronów a potem się nawołują.


Twoje rododendrony - marzenie !
a rzekotki przeurocze
____________________
marzena O....!
Pwl 09:00, 18 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Masz piękne okazy. Czeka się na takie efekty latami. podziwiam szczerze I żabka super.
Taki gość w ogrodzie to zawsze szczęście bo pokazuje że przestrzeń jaką tworzymy pasuję
nie tylko nam ale także "naturze" i jest dla niej domem. Wiewiórki też masz czasem?
____________________
paweł
Ewa 15:50, 18 paź 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Dołączam się do chóralnego zachwytu nad ogrodem
Imponująca kolekcja.
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
badara 16:44, 18 paź 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Bogdzia napisał(a)


.....a w związku z wstawionymi już zdjęciami drozdów powiem że one znajdują slimaki, łapią za skorupkę i tak trzymając walą w jakiś kamień najlepiej płaski aż skorupka się rozbije i ślimak jest do zjedzenia-lubię to obserwowac. No na dziś koniec.


Potwierdzam,też to obserwowałam,najpierw zdziwiłam się kto to tak puka w ogrodzie,kiedy jestem sama ,a żabek to zazdraszczam,u mnie mieszkała kiedys ropucha,ale się wyniosła,moze było jej za sucho.
Dołączę do chóru zachwyconych twoim ogrodem,różaneczniki imponujące,po prostu festiwal kolorów,zdrowiutkie i dorodne
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Bogdzia 17:32, 18 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kaprys- tak wyłamuję wszystkie kwiatostany rh do takiej wysokości do jakiej można sięgnąc, bo już nie wszędzie da się sięgnąc. Azalii nie sadziłam ale róże miniaturki takie przeznaczone do domu i owszem. Mają się dobrze i kwitną.
Syla-brat mi zwrócił uwagę,że Tobie pewnie chodzi o konkretną nazwę nawozu, ale on nazwy nie ma tylko pisze,że jest do rh takie same są do borówek, hortensji, clematisów, roślin cebulowych itp.

Haniu Andrus- przepraszam, ze do Ciebie nie zaglądam (do wszystkich pozostałych również). Siedziałam bez przerwy w Waszych ogrodach jak nie byłam zalogowana a teraz nie mogę się wyrobic. Przed nami długa zima to wszyscy(ja również) pozwiedzamy wszystkie ogrody a na razie wszystkich serdecznie pozdrawiam.

Pawle z Łodzi oczywiście że wiewiórki też są.Postaram się wstawic zdjęcia tylko muszę poszukac .

Byłam dziś w Łodzi . W Castoramie przecenili cebulki może to kogoś zainteresuje, są po 3zł oczywiście ja też kupiłam mimo że w tym roku sporo już nowych posadziłam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pwl 17:45, 18 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Bogdzia napisał(a)
Kaprys- tak wyłamuję wszystkie kwiatostany rh do takiej wysokości do jakiej można sięgnąc, bo już nie wszędzie da się sięgnąc. Azalii nie sadziłam ale róże miniaturki takie przeznaczone do domu i owszem. Mają się dobrze i kwitną.
Syla-brat mi zwrócił uwagę,że Tobie pewnie chodzi o konkretną nazwę nawozu, ale on nazwy nie ma tylko pisze,że jest do rh takie same są do borówek, hortensji, clematisów, roślin cebulowych itp.

Haniu Andrus- przepraszam, ze do Ciebie nie zaglądam (do wszystkich pozostałych również). Siedziałam bez przerwy w Waszych ogrodach jak nie byłam zalogowana a teraz nie mogę się wyrobic. Przed nami długa zima to wszyscy(ja również) pozwiedzamy wszystkie ogrody a na razie wszystkich serdecznie pozdrawiam.

Pawle z Łodzi oczywiście że wiewiórki też są.Postaram się wstawic zdjęcia tylko muszę poszukac .

Byłam dziś w Łodzi . W Castoramie przecenili cebulki może to kogoś zainteresuje, są po 3zł oczywiście ja też kupiłam mimo że w tym roku sporo już nowych posadziłam.


O kurka i zimowity, ja akurat mam manie na ich punkcie i chcę kupić
W Traczu jeśli bywasz w Łodzi wszystkie byliny są za 50% ceny. A tak
zapytam, w Castoramie byłaś na Wróblewskiego (Jana Pawła II)?
____________________
paweł
ewaglen 18:10, 18 paź 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Witaj Bożenko
Obejrzałam Twój ogród prawie na jednym oddechu.... Piękny jest Nie można oczu od niego oderwać. A jaka imponująca wiedza, wszystkie nazwy w głowie! Jestem w szoku!!!
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Mój ogród - co dalej?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies