Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Własny Vengerberg

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny Vengerberg

Yenna 13:36, 28 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 574
Dzięki

to było bardzo satysfakcjonujące, chociaż męczące. Bardzo czułam plecy na następny dzień.

w międzyczasie podglądam zimowe wysiewy. Nie chciałam wierzyć, że to może się udać, a tu miła niespodzianka.

____________________
Marta z Vengerbergu
Basieksp 20:35, 28 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
Rabata bardzo ładnie wyszła, białe szafirki bardzo lubię, chyba nawet bardziej niż niebieskie a co tak ładnie Ci wyrosły z tych zimowych wysiewów?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
April 07:49, 03 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Cześć, gratuluję pierwszej rabatki.
Wysiewy to spory sukces, będzie sporo pikowania
Też mam białe szafirki bo zdecydowanie są bardziej eleganckie. Mimo że niebieski to mój ulubiony kolor
Sporo jeszcze fajnej pracy przed tobą. Lubiłam etap tworzenia rabat, ta ekscytacja nowością
____________________
April April podbija las Mazowsze
Yenna 11:37, 04 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 574
Basiu wysiałam karmnik ościsty, lobelie przylądkową, len i gipsówkę. Jeszcze astry, ale nie ruszyły.

Dzięki Aprilku.
Wiem, że pracy sporo. Wczoraj zrywałam darń, żeby grabową wyrównać. Wróciłam na trzęsących się nogach. Ale gotowe.
____________________
Marta z Vengerbergu
basiunia23 13:14, 04 kwi 2024


Dołączył: 07 sie 2018
Posty: 18
Czesc, napracowalas sie z rabata, ale efekt na pewno bedzie zachwycajacy
Co ile sadzilas rozplenice?
____________________
Tworzę ogród w dolinie francuskich Alp Ogród we francuskich Alpach Haute-Savoie, Scionzier
Yenna 20:00, 04 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 574
basiunia23 napisał(a)

Co ile sadzilas rozplenice?

Witaj Basiu. Nie sadziłam równo w rzędzie, ale ok 50-60cm odstępu między nimi jest.


Dwa nowe,deszczowo - wiosenne, kadry z frontowej.

____________________
Marta z Vengerbergu
Yenna 20:56, 04 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 574
W międzyczasie powstał pomysł na drugą stronę podjazdu. eMuś stwierdził, że faktycznie bez sensu tam pchać kawałek trawnika. Mogę robić rabatę po całości, ale musi być choinka.

Będzie więc jodła koreańska, śmietniki ukryte za cisami, płot doczeka się kiedyś pomalowania.
____________________
Marta z Vengerbergu
ajka 10:44, 05 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3991
Ładnie i czyściutko na frontowej.

Skąd pomysł na szafirki? Miała być chyba szałwia i przetacznik z tego co pamiętam? Szafirki brzydko wyglądają po przekwitnięciu i krótko kwitną, poza tym rozsiewają się dość niekontrolowanie. Nie sadziłabym ich na froncie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
DariaB 11:11, 05 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Jakbym widziała swoją frontową Identyczny układ, a rozwiązanie zupełnie inne. Ładnie wyszło, zobaczysz jak szybko rabata się zapełni. Ja też mam szafirki w tej rabacie i mimo minusów, które wymieniła Ania lubię je bo teraz nadają jej koloru. Tej drugiej rabaty nie mogę zlokalizować w twoim ogrodzie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Yenna 15:17, 05 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 574
ajka napisał(a)
Ładnie i czyściutko na frontowej.

Skąd pomysł na szafirki? Miała być chyba szałwia i przetacznik z tego co pamiętam? Szafirki brzydko wyglądają po przekwitnięciu i krótko kwitną, poza tym rozsiewają się dość niekontrolowanie. Nie sadziłabym ich na froncie.

Przetacznik będzie. W sumie jest już, tylko jeszcze nie wyszedł.
Szafirki kocham, to moje ulubione wiosenne kwiaty. Jak przekwitną to przytnę.
____________________
Marta z Vengerbergu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies