Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Domi 14:57, 07 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Wieloszka napisał(a)

Kupowałam jodłę kalifornijską i nieszczęsne klony, których większość padła na wertcyliozę, katalpy, platana, ale poza jodłą wszystkie były balotowane. Jodła przyjęła się bezproblemowo.
To jak Ty masz tam takie chody, to może przyłączę się wiosną ?


Nie ma sprawy Tylko z moim mężem to musi być szybka piłka Tam w ogóle trzeba mieć wcześniej sprecyzowane gatunki, jakie chce się oglądać, bo każdy gatunek rośnie na innym polu i pracownik pyta gdzie chcemy jechać, no i później z nami jedzie. Drzewa liściaste obsługuje inne biuro. Trzeba się wcześniej umówić na konkretną godzinę, żeby miał kto nas obsługiwać. Niektórych gatunków w ogóle nie prowadzą. Nie zdawałam sobie sprawy, że jestem wyjątkowo traktowana. Może wystarczy zaznaczyć dzwoniąc bezpośrednio do Pisarzowic, że chcesz wybrać rośliny przed zakupem? Na pewno Ci nie odmówią.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Wieloszka 15:12, 07 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Wnioski z tego co napisałaś wysnuwam takie: konkretna lista roślin do kupienia po wcześniejszej konsultacji telef.lub mailowej, czy takie mają jak potrzebuję a potem zakupy z opcją samodzielnego wybierania egzemplarzy roślin
Jak tak się teraz nad tym zastanawiam, to w szkółce nigdy nie słyszałam, że nie wolno samemu wybierać roślin. Tą informację słyszałam od firm zakładających ogrody.
Dzięki za dobre podpowiedzi - po raz kolejny !
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Domi 15:37, 07 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Nie ma za co Tak sobie myślę, że u mnie to całe "wyjątkowe traktowanie" jest wynikiem dużej odległości, jaką mam do pokonania i z obecności mojego M., który jest strasznie zalatany. Samo to tak jakoś wyszło. Bo zanim tam pojadę: upewniam się, że mają to, czego szukam (dzwonię, proszę o zdjęcia, cennik), żeby na darmo nie jeździć; jak już wiem, że mają coś fajnego, umawiam się na konkretną godzinę, żeby później nie tracić czasu i żeby M. nie przestępował z nogi na nogę w oczekiwaniu na obsługę. Ze dwa razy byliśmy tam w tygodniu o 7 rano i prosto ze szkółki jechałam do pracy, więc musiałam być szybko obsłużona.Mój M. nie lubi też tzw. pustych przebiegów, więc jak już chcę tam jechać, to muszę wszystko wcześniej zorganizować. Sama zobaczysz, że jak nie zamierzasz jeździć kilka razy, musisz mieć plan, bo dochodzi jeszcze ekipa z ciągnikiem i kopaczką, którą trzeba wysłać na konkretne pole po konkretne rośliny do wykopania dla Ciebie. A to trwa i muszą być akurat wolni jak Ty jesteś w szkółce A Ty znowu musisz mieć auto, na które zmieszczą się duże rośliny, a nie będziesz przecież jeździć autem, które pali przynajmniej 20l/100 km, żeby tylko poogladać. I koło się zamyka
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Pszczelarnia 17:04, 07 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bardzo ciekawa rozmowa o Kulasach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
noemi 23:10, 07 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Dominiko ale zorganizowana z Ciebie dziewczyna ...ale, wiem o co chodzi, ja też jak organizuje tego typu akcje to wszystko muszę mieć pod kontrolą ...pozdrawiam Was ...ostatnio mam tyle pracy w pracy ,że wieczorami padam .... dobrej nocki papa!
____________________
ogród magdalenka
Wieloszka 07:55, 08 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Dominiko, jestem pełna podziwu dla Twojej organizacji - wszystko masz dopracowane w najdrobniejszych szczegółach A nasi M. mają zadziwiająco wiele wspólnego...
Ewo, cieszę się że zaglądasz a Ty masz jakieś ulubione szkółki pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem? Znam tylko Bodnara z Rogoźnicy pod Strzegomiem.
Noemi - trzeba widzieć pozytywne aspekty tej sytuacji - może teraz trochę więcej popracujesz w pracy, a wiosną dadzą Ci więcej luzu, żebyś miała siłę popracować w ogrodzie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Pszczelarnia 09:27, 08 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Za Kłodzkiem w Żelaźnie przy samej drodze krajowej - tam pani ma ładne cisy, choć małe. Miała graby. Są bukszpany, trawy, żurawki.Takie sprawdzone dla naszych terenów rośliny. Różnorodnie - to ciekawa szkółka. Jest w Radkowie (jak będziesz w Górach Stołowych) Tomasz Grochowski - ogrodnik, specjalizuje się w trawach ale ma innych roślin też mnóstwo (jego ogród wart jest obejrzenia). To są te znane i wypróbowane przeze mnie. Ale generalnie jest tego mało u nas na Dolnym Śląsku. Acha, Rogoźnicę znam. Ja dużo kupowałam u leśnika naszego - miał irgi, berberysy, azalie pontyjskie, choiny, kosodrzewinę i sosny inne, cisy, buki ("zwykłe"), pigwowce, aronię - to co faktycznie pasowało do mojego ogrodu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wieloszka 09:36, 08 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ewo, a ten leśnik u którego kupowałaś, to miał takie większe sztuki? Bo u mnie na hektarach drobnicy nie widać - muszę sadzić takie podrośnięte. Chodzi mi zwłaszcza o cisy na ekran, takie jak w Danusinych realizacjach, bo we Wrocławiu są pojedyncze sztuki i w zawrotnych cenach
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abiko 09:40, 08 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Aga wskoczyłyśmy obie na 30) hihih Też szukam u nas cisów większych ale ceny są zabójcze. Tak się zastanawiam czy gdzieś u siebie w lubelskim nie znajdę, bo do Kłodzka to kawał drogi
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Wieloszka 11:17, 08 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
No od Ciebie do Kłodzka kaaaaaawał drogi Właśnie te ceny cisów powalają z nóg A znalazłam wypowiedź Danusi w Ogrodzie z lustrem, że te które ona tam sadziła kupowała po ok.60zł za sztukę. U nas takie duże są po ok.200zł!!! Dlatego szukam gdzieś niedrogich a dużych. Potrzebuję ok 30szt. ... Aż się załamałam, jak to teraz policzyłam
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies