Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pwl 17:34, 18 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Wieloszka napisał(a)




Półkolista obwódka wokół drzewa - hit ! Da radę o jeszcze jakieś ujęcie? plisss
____________________
paweł
Wieloszka 20:03, 18 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Pawle,

obwódka z daleka wygląda na półkulistą, ale tak naprawdę ma kształt niedomkniętego prostokąta. Miało być tak "po Danusiowemu" a wyszło średnio (no dobra, dobra - nie narzekam). Sadziliśmy tą obwódkę niedawno,z resztek bukszpanów i tych przesadzanych z innych miejsc w ogrodzie, każdy innej wysokości i szerokości, nawet po przycięciu nie wyrównały się jeszcze - na szczęście z daleka nie widać (jest w najdalszym kącie ogrodu) brakuje jeszcze kamyczków. Zbliżenie platana mogę obiecać dopiero w piątek po południu - za późno wracam do domu żeby uchwycić dzienne światło w ogrodzie.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 20:18, 18 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Kaisia napisał(a)
Witaj. Jaki tutaj spokój w tym wielkim pięknym ogrodzie. Na prawdę nie wiem dlaczego jesteś niezadowolona, ja zupełnie nie widzę tych Twoim zdaniem niedoskonałości.
Jestem ciekawa co Twoim zdaniem jest niedopracowane
Przestrzeń łapie za serce, rewelacja.

Mam pytanko, widzę że na tarasie masz bardzo jasne płytki lub kamień, czy one się brudzą, bo też kupiliśmy takie jasności o podobnej strukturze na taras i teraz się martwię, bo wróbelki mi ćwierkały ze sobie z nimi nie poradzę.


Witaj Kaisia,
niedoskonałości nie widać, bo tak starałam się robić zdjęcia, przecież nie będę Was na samym wstępie odstraszać Ale bez obaw, jeszcze je zobaczysz
Te jasne płytki na tarasie i na wejściu to płyty tarasowe Libet Torino. Trochę się brudzą i po zimie był na nich miejscami taki białawy nalot - ale myłam je tylko raz, na wiosnę, wszystko się domyło. A teraz tylko czasem zamiotę. Długo zastanaiwliśmy się, czym wykończyć taras - oczywiście drewno egzotyczne pozostaje wciąż w sferze naszych marzeń, zwykłe płytki nie są podobno zbyt trwałe, a te płyty układa się tak jak kostkę brukową - na zagęszczonym piasku. Tylko na schodach są spoinowane. Ogólnie - jestem z nich zadowolona. Więc i Ty na pewno sobie poradzisz - to chyba nie wróble ćwierkały, tylko jakieś wrony krakały
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
tyna 20:30, 18 paź 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Platan, to moje marzenie, marzenie "ściętej głowy". Nie mam na niego miejsca.....
Czy tuje pod ogrodzeniem rosną na podniesieniu, murku?
____________________
pozdrawiam :)
profus 20:34, 18 paź 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
W sumie to bardzo mnie ciekawi co się Tobie nie podoba w swoim ogrodzie? Co jest takiego, że wymaga przeróbek ?
A może to tylko było coś w stylu kokietowania .

Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
tyna 20:37, 18 paź 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
profus napisał(a)
W sumie to bardzo mnie ciekawi co się Tobie nie podoba w swoim ogrodzie? Co jest takiego, że wymaga przeróbek ?
A może to tylko było coś w stylu kokietowania .

Pozdrawiam serdecznie.


Dobre pytanie!
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 20:37, 18 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale się dziś działo...dopiero wróciłam, a tu tyle gości
Wracam do pierwszej strony prześledzić...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wieloszka 21:07, 18 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
profus napisał(a)
W sumie to bardzo mnie ciekawi co się Tobie nie podoba w swoim ogrodzie? Co jest takiego, że wymaga przeróbek ?
A może to tylko było coś w stylu kokietowania .

Pozdrawiam serdecznie.


Witaj,
no nie, o co Wy mnie podejrzewacie, tu nie ma żadnej kokieterii Tak jak napisałam Kaisi - starałam się zrobić jak najładniejsze zdjęcia, a nie od razu zasypywać Was moimi problemami. Przeróbek wymagają szczgóły (usychające rośliny, zbyt szybko rozrastające się miejscami rośliny, albo posadzone w nieodpowiednim miejscu). Poza tym problem wielu z Was - nornice tudzież norniki i inne złośliwe żyjątka. No i wreszcie to, do czego do tej pory bałam się przyznać w obawie przed publicznym linczem - agrowłóknina. No i co - jeszcze Wam mało a to dopiero początek. Czujne oko Szefowej na pewno niejedno wychwyci...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
KasiaWB 21:07, 18 paź 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Wieloszka, masz bardzo elegancki ogród naprawdę nie wiem co Ty od niego chcesz ) serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Wieloszka 21:11, 18 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
No i proszę, mój mąż najpierw się zdenerwował, że spędzam wieczór z forum i ogrodowiskiem zamiast z nim, a teraz się loguje i zaraz pewnie mnie nie oszczędzi, bo nigdzie nie napisałam, że ogród tworzymy, przerabiamy i pielęgnujemy wspólnie. Mężu,wybacz, wynagrodzę
Więc od tej pory będziemy też ten wątek redagować wspólnie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies