Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Pokaż wątki Pokaż posty

Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Angelika 07:38, 21 cze 2018

Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 25
Nikt nie spotkał się z takim problemem? Przekopałam internet i nadal nie wie jak pomóc moim gumballom
Kasya 07:48, 21 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
U mnie tak wyglądają końcówki po zimie i za chwile nowe gałązki zakrywają suche końce i nie ma śladu
Może teraz susza winna ?
Gumiaki nie robia takich szkód
Jak wyglądała bryla korzeniowa, sadzenie, podlewanie...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Angelika 23:32, 21 cze 2018

Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 25
Bryła ładna, sądziłam zgodnie z instrukcją, która przysłano mi ze szkolki, czyli duży dołek, ziemia wymieszana z torfem, solidne podlewanie przez pierwsze dni - po 30 litrów na każde drzewko.
To moje pierwsze ambrowcow, więc nie mam doświadczeń. Może to ich uroda? Zrobiłam coś w napadzie niepokoju - oslonilam korony siatka na insekty (taka biała gęsta a'la firanka). Drzewka wyglądają teraz jak panny młode w białych welonach, za parę dni zdejmę i zobaczę czy jest jakaś poprawa.
Angelika 21:59, 26 cze 2018

Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 25
Piszę, bo może komuś się przyda. Po konsultacji w ogrodniczym - najprawdopodobniej to choroba grzybowa. Poradzono mi oprysk topsinem, odcięcie chorych końcówek i zasmarowanie ran maścią ogrodniczą. Mam wrażenie, że stan drzew się już nie pogarsza.
Izzy 12:30, 17 lip 2018

Dołączył: 12 paź 2015
Posty: 9
Hej, posadziłam ambrowca tydzień temu. Przez ten czas bardzo przebarwiły się liście na czerwono. Czy to nie za wcześnie? Powinien przebarwić się na jesień dopiero... Czy powinnam się tym martwić? Zdjęcie zaraz po posadzeniu.

szopo 20:39, 18 lip 2018


Dołączył: 04 lip 2018
Posty: 10
Izzy dodaj zdjęcie z bliska.
Gardenarium 23:05, 18 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie powinieneś się tym martwić. Niektórzy martwią się, że jest zielony do zimy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaKozak 15:08, 25 lip 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Mój ambrowiec, sadzony w lipcu tego roku
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
koculka 12:24, 30 lip 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
W jakiej odleglosci minimalnej od budynku moge posadzic ambrowca? Chcialabym zacienic podjazd.
Gardenarium 07:41, 03 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oj, trudne pytanie, jednoznacznie bez rysunku nie da się odpowiedzieć. Jak daleko okap odsunięty jest od ścian, jak planujesz zacienić, gdzie jest północ, jak cień się układa. Usytuowanie względem podjazdu, domu...itd itp.
To może narysuj rysunek o co chodzi.

też będzie zależało od drzewa, jakiej wielkości będzie posadzone, czy na pniu z wysoko ułożoną koroną, czy patyczek z którego będziesz formować dopiero koronę?
Także jakie warunki do wzrostu będzie miał, czy idealne wtedy rośnie znacznie szybciej.

Ale jakie to drzewo osiągnie rozmiary kiedyś, w przyszłości to nikt nie wie. Najwyżej musisz potem przycinać koronę i wtedy odległość nie ma znaczenia.

Odległość pnia od domu, czy przewidywanej korony drzewa od domu??
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies