Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Pokaż wątki Pokaż posty

Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Gardenarium 11:44, 09 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odmiana 'Worplesdon' ma nieco wrzecionowatą koronę, ale między świerkami nie sadź.
Jedno zabije drugie.

Wysunąć do przodu przed szereg
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zana 11:48, 09 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Tak myślałam. Nad wysunięciem pomyślę, ale...
Wynalazłam swego czasu Acer rubrum Scanlon, w opisach ma koronę właśnie na 4 m szerokości, może by się nadał.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Msazalka18 12:02, 09 sty 2019

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
Piękne są te ambrowce to są jakieś odmianowe?? jakie są duże? Okrywałaś je jakoś na zimę? czy taki egzemplarz tylko kopczyk z kory??
____________________
zimozielony biało różowy
boskiety 13:54, 06 lut 2019

Dołączył: 05 sty 2017
Posty: 2
Msazalka18 napisał(a)
Czy ma ktoś ambrowca i jest z niego zadowolony? A może ktoś prowadzi go w formie ekranu?? Przeczytałam cały wątek Podoba mi się, ale mam mieszane uczucia Może ktoś rozwieje moje wątpliwości?


Witaj.
Ambrowiec to moje ukochane drzewo Przepięknie się przebarwia .Do teg pachnie
Mam w formie Ekranu I nikt koło niego nie przechodzo obojętnie
Pozdrawiam
Katarzyna13 14:47, 06 lut 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
boskiety napisał(a)


Witaj.
Ambrowiec to moje ukochane drzewo Przepięknie się przebarwia .Do tego pachnie
Mam w formie Ekranu I nikt koło niego nie przechodzi obojętnie
Pozdrawiam

Witam.
Potwierdzam. Ambrowce to cudowne drzewa. Liście cały sezon zdrowe. A jesienią bajecznie się wybarwiają.
Czy można prosić o twoje zdjęcie ekranu z ambrowców? Jesienią właśnie zasadziliśmy taki mały ekranik i zastanawiam czy w marcu można go już formować.
Można jeszcze prosić o wskazówki jak i kiedy go tniesz? Czy twoje ambrowce to jakieś kolumnowe odmiany?
Pozdrawiam.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
kecimka_85 17:27, 18 lut 2019

Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14
Dzień dobry. Chcialam podpytać jak szybko rosnie ambrowiec. W zeszłym roku zakupilam okaz majacy okolo 1.5 m. Jest dosc malutki a chcialam go przesadzic na miejsce, w ktorym dawalby troche wytchnienia od uplow w lecie ale obawiam sie ze szybko cienia nie uzyskam heh. Moze mmacie juz swoje jakis czas i ile Wam urosly od momentu zakupu?
victoriagos 23:07, 09 mar 2019

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
czy ktoś może wie co się dzieje z ambrowcem
po zimie ma dziwne wykwity/narośla na gałęziach





____________________
Siejsko czarodziejsko
victoriagos 00:04, 10 mar 2019

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
już wiem już wiem
to u niego normalne będzie rósł i cieszył
____________________
Siejsko czarodziejsko
Gardenarium 09:01, 10 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No oczywiście, ale na przyszłość zrób lepsze zdjęcia, bo to co ma być ostre, akurat jest nieostre. Ambrowiec ma taką zaletę, że kora właśnie tak wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
victoriagos 10:13, 10 mar 2019

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Danusiu - strach obleciał bo na jesieni nic takiego nie miał, a teraz takie coś.

to coś wygląda jak narośla chorobowe, gdyby mocno były przytwierdzone to bym się nie denerwowała, a toto łatwo odchodzi i zostaje czysta gałązką z ładną korą .
i w tym momencie taki laik jak ja zaczął się martwić.
Tak zdjęcia beznadziejne. Słońce świeciło ledwo było widać jak wyszły. Dopiero wieczorem sprawdziłam a tu masz rozmazańce same.
____________________
Siejsko czarodziejsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies