Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Pokaż wątki Pokaż posty

Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Sonia_M 20:10, 04 mar 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Hurra udało się
cd. fotek









Przepraszam, że tak dużo fotek.

A w ogóle, to czy prowadzenie korony od wysokości 170 cm, tam gdzie zaznaczyłam to będzie dobrze wyglądać, czy mam zostawić niżej jakieś gałęzie, albo wyżej robić koronę?
Basia_KRK 20:10, 04 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gardenarium napisał(a)
Hortensje Bobo.

Dziękuje, tego się zatem trzymam
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Sonia_M 20:19, 04 mar 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Gardenarium napisał(a)
To jest forma tak wyprowadzona i nie ma potrzeby w ogóle ciąć niczego.


To nie można z niego zrobić normalnego drzewa z pniem?
Ja chciałam takie z okrągłą koroną, ale nie od samej ziemi, tylko od wysokości 170 cm.
W szkółce kupowałam go jako zwykły ambrowiec. On chyba nie jest odmiany kolumnowej. Martwi mnie trochę, że on bardzo przypomina na razie tego kolumnowego, którego Basia pokazała. A ja chciałam duże, szerokie drzewko, a nie kolumnę.
Gardenarium 20:28, 04 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
On może być 'Slender Silhouette' więc robienie z niego kuli nie ma sensu. Ambrowiec nawet normalny ma kształt wrzeciona, podłużnej korony na pniu, więc cięcie niepotrzebne. Jeśli chcesz mieć kulę kup Gumball, a tego zostaw w spokoju, piękny jest taki właśnie, nie rób z niego kaleki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonia_M 20:36, 04 mar 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
No to mnie Pani teraz zmartwiła, bo planowałam, że to będzie takie normalne drzewo pod którym będzie można przejść
A jeżeli on faktycznie jest kolumnowy i zostawię go tak jak jest, to ile on zabierze w dalekiej przyszłości szerokości na dole?
Zadzwonię chyba do szkółki, żeby się jeszcze upewnić na 100% jakiej odmiany on jest, bo nie daje mi to spokoju.
Gardenarium 20:47, 04 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli chciałaś normalne, to trzeba było kupować na pniu a wysoko umieszczona korona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonia_M 21:00, 04 mar 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Ale takich nie mieli, a babka mówiła, że wystarczy ten dół ogolić i korona będzie nam potem rosła. Naszukałam się wszędzie i nigdzie nie znalazłam dużych ambrowców.
A może to jest teraz taki efekt, bo te ambrowce rosły w gruncie jeden obok drugiego i wystrzeliły do góry, ale na razie wąsko, a u mnie teraz jest sam, to nadrobi tą szerokość?
sarenka 05:32, 05 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Basia_KRK napisał(a)
W zeszłym roku posadziłam obok siebie 5 kolumnowych ambrowców amerykańskich "Slender Silhouette", mają prawie 3m - co mogę pod nimi posadzić żeby się ładnie skomponowało? Okazy mniej więcej takie, jak ten na zdjęciu:


Takie właśnie bym chciała, stacjonarnie nie mają w okolicy. Kupowałam może przez neta? Sprawdzony źródło mile widziane
____________________
Magda W samym sloncu
Sonia_M 10:05, 05 mar 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Dzwoniłam do szkółki. Babka potwierdziła, że to jest zwykły ambrowiec nie kolumnowy. Uff
To w takim razie mogę wyprowadzać pień, tylko nie wiem czy już i ile tych gałązek mogę obciąć i jak. Dzisiaj w nocy u nas trochę przymroziło, to nie wiem czy jeszcze poczekać, czy już go przycinać.
Nieprecyzyjnie się wcześniej wyraziłam, jeśli chodzi o koronę. Miałam na myśli pień i powyżej koronę drzewa taką naturalną nie korygowaną w żaden sposób. Nie chodziło mi, że ta korona ma być okrągła. Może być wrzeciono skoro taka natura tego drzewa, tylko żeby te wrzeciono zaczynało się na wysokości 170 cm. Bardzo proszę o wskazówki. Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Dominika11 10:50, 05 mar 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Jestem na dobrej drodze na zakup ambrowców Gumball, jutro będę mieć fotkę, mam nadzieje, że beda ładne.
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies