Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Pokaż wątki Pokaż posty

Ambrowiec amerykański - Liquidambar

anbu 10:05, 23 lis 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Chwaliłam się u siebie we wątku, chwalę się i tutaj
Nie mogę się na nie napatrzeć

____________________
Ania Ogród Ani :)
elzbietaszer... 10:20, 23 lis 2019

Dołączył: 28 sie 2019
Posty: 124
cudne ,cudne
ile lay mają te ambrowcw ?
____________________
Ela Pomoc emerytce przy metamorfozie
anbu 11:15, 23 lis 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
elzbietaszermanowicz napisał(a)
cudne ,cudne
ile lay mają te ambrowcw ?


Sadziłam je w 2016
____________________
Ania Ogród Ani :)
DorKa 14:21, 25 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Przecudne te ambrowce Aniu. Mnie zapał ostygł jak nie mogłam nigdzie w pobliżu znaleźć ale znów zachorowałam Będę szukać do skutku.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Dominika11 13:22, 04 mar 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
no to Aniu przekoanna zostałam na maksa na ambrowca, własnie jestem na etapie poszukiwań i jak na razie znalazłam szczepione na wysokości 2,20, tylko cena mnie powaliła, ale to co widze na twoich fotkach to warte tej ceny
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
anbu 15:24, 04 mar 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dominika11 napisał(a)
no to Aniu przekoanna zostałam na maksa na ambrowca, własnie jestem na etapie poszukiwań i jak na razie znalazłam szczepione na wysokości 2,20, tylko cena mnie powaliła, ale to co widze na twoich fotkach to warte tej ceny


Będzie Pani zadowolona
____________________
Ania Ogród Ani :)
Basia_KRK 17:17, 04 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
W zeszłym roku posadziłam obok siebie 5 kolumnowych ambrowców amerykańskich "Slender Silhouette", mają prawie 3m - co mogę pod nimi posadzić żeby się ładnie skomponowało? Okazy mniej więcej takie, jak ten na zdjęciu:

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Gardenarium 17:37, 04 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensje Bobo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonia_M 20:03, 04 mar 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Anbu przepiękne te Twoje ambrowce. Gdzie Ci się udało takie kupić? Też jestem z Górnego Śląska, ale nigdzie takich nie widziałam.
Basiu Twój też ślicznie się wybarwił.

Moje marzenie o ambrowcu też się spełniło i przyjechał do mnie aż z Ustronia w listopadzie zeszłego roku. Oby mu się spodobało u mnie i rósł, jak te wasze.
Mój ma ok. 4 m wysokości i ma gałązki od samej ziemi, tak jak ten od Basi. Ja chciałabym, żeby on miał pień i koronę. W szkółce powiedzieli mi, że mam na wiosnę wyprowadzić sobie pień obcinając gałęzie zbędne. I tutaj zaczynają się schody, bo nigdy tego nie robiłam i nie wiem czy to już, czy jeszcze czekać aż cieplej się zrobi. Bardzo proszę o wskazówki, bo nie chciałabym mu zaszkodzić, żeby mu się coś stało.
Moje dylematy:
1. Kiedy mam obciąć gałązki.
2. Ile maksymalnie tych gałęzi obciąć, bo jest ich chyba ponad 35 do obcięcia i wydaje mi się, że to za dużo ran byłoby na raz. Może powinnam zacząć od dołu i rozplanować to na 2-3 lata?
3. Czy obcięte miejsca mam smarować maścią? Kupiłam Funaben Plus 03 PA. Różne są szkoły, jedni piszą, że nie smarować to szybciej się goi, inni że smarować i już nie wiem co zrobić.
4. Jak blisko pnia obcinać gałęzie. Za blisko pnia i za daleko, to źle, więc byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi doradził i namalował linie cięć (o ile uda mi się wstawić fotki)
Spróbuję wstawić, ale nie wiem czy mi wyjdzie.







Gardenarium 20:09, 04 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest forma tak wyprowadzona i nie ma potrzeby w ogóle ciąć niczego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies