Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Joaśki ogród z wyobraźni - początki

admete 20:45, 02 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Joasiu Witam się u Ciebie!!!!

Wypatrzyłam na mapce że jesteśmy sąsiadkami
Przejrzałam wątek i jestem pod wrażeniem, projektu, planu działań i samego dobierania roślin.
Wydrukowałam sobie Twoją listę rośłinek i jutro na spokojnie sobie ją prześłedzę.

Czekam niecierpliwie na jakieś wiadomości od Ciebie - bo od ostatniego posta pewnie dużo się na Twojej działce zmieniło.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za szybkie wprowadzanie Twojego planu w życie
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Joaska 12:33, 10 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Witam wszystkich po sporej nieobecności,
ale choroba położyła mnie i mojego małego kropka na prawie cały miesiąc ledwo dochodzimy do siebie.
Nie widziałam moich roślinek dość długo więc sama jestem ciekawa jak się mają,
Mam nadzieję że w weekend nadrobię troche zaległości zdjęciowych i no oczywiście w czytaniu
Pozdrawiam.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 18:21, 13 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
W piątek zrobiłam sobie mały wypad do babci
Roślinki pięknie rosną - niestety chwaściory też
ale co tam porobiłam trochę fotek to się pochwalę:
To kloniki Palmowe:
Orange:

I Katsura:


Nie zwracajcie uwagi zupełnie na zachwaszczeni wszem obecne
Ostrokrzew ma ładne przyrosty:

A tu patyczek hortensji wciśnięty w ziemię przy okazji ścinania babcinych hortensji:

A to małe limelight ładnie zaczynają się zazieleniać:


____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 18:29, 13 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Trawy się pięknie obudziły:
kostrzewa sina - ma nawet małe kłosy

Imerata Red Baron ledwo wyłazi z ziemi

Carex flacca Bias ładnie się rozrasta:

a to turzyca ceglasta

a tutaj Festuca marei


Trawy wzeszły wszystkie jakie miałam z czego się cieszę.
Dwi trafiły do doniczek jako zbyt ekspansywne do zostawienia u babci w gruncie
Miscant cukrowy i Leymus arenarius który całkiem ładnie odbił
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 18:36, 13 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mała trzmielinka też pięknie się zazieleniła


A bukszpany to poprostu są niesamowite nawet takie okruszynki wetknęte w ziemię mają przyrosty, nie mówiąc o tych w doniczkach i ziemi:





Żurawki uszczknięte w zeszłym roku u teściowej też chyba się przyjęły i puszczają malutkie listki:



I gałązki berberysa też się ukorzeniły bo puściły listki


Tak że potwierdzam dokonaniami że warto wtykac w ziemię i próbować ukorzeniać, coś tam zawsze się przyjmie
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 18:45, 13 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
A tu kolejny patyk (hortensji) wetknięty w zeszym roku w ziemię puścił ładne gałązki


Łubin wschodzi - jeden z dwuch tak że nie wiem jaki kolor,

moje cisy elegantissima

żurawka marmelade lime kupiłam maleństwo, zaczęła rosnąć

biała hosta - coś ją chyba podgryzło trzy liście najbliżej ziemi wyglądają jak by były czyjąś sałatką


Nie oparłam się też zakupowi konwalnika narazie sztuk 2 ale bedzie więcej


A tu trawy które kupiłam u mariusza
Wiadomo Miskanty
Morning light:

reszty nie zrobiłam zdjęć ale jest też Zebrinus i Variegatus,
a to firletka biała wychodowana z nasionek w zeszłym roku w doniczce, a od marca w gruncie ( i częściowo u mnie w doniczkach balkonowych )


A to kolejna sadzoneczka urwana od korzenia z dużego okazu:
Perukowiec borodowy:
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 18:52, 13 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Wiecie muszę powiedzieć że mam ogromną satysfakcję jak okazuje się, że coś co było małym patyczkiem, lub odrostkiem od korzenia zaczyna u mnie rosnąć zielenić się
super jak można coś wyhodować samemu
A to kolejne patyki zazielenione: tym razem hortensje od teściowej:

A tu sobie rosną porozsadzane z dużych kęp od mojej babci:
ostróżki i kosaćce:



A to moje RH cuninnghamsy:


jak widać idą w liście kwitnienia nie będzie
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 19:09, 13 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
A to piwinie walczące o przetrwanie w trawie


jak tylko moje dziecko wyzdrowieje muszę się zająć koszeniem i plewieniem ale 2 tyg, 2 antybiotyki i dziś znowu 37,7 ręce mi opadają
A oto prawdziwy cel mojej wizyty - przeprowadzamy świerczki zasadzone dla mnie przez mojego dziadziusia i tuje które w gąszczu traw i paproci poprostu zmarniały,



wiem że późna pora juz na przesadzanie, ale niestety od miesiący u mnie w domu ciągły szpital - ja z małym chorujemy non stop od lutego

Tak czy inaczej świerczki i tuje zapakowane do donic i do pojazdu zostały dostarczone na miejsce docelowe - a mianowicie na naszą działkę
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 19:10, 13 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 19:11, 13 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
To by tyle było z mojego ostatniego pobytu u babci :
teraz muszę podjechać na działkę i zobaczyć czy M prosto powsadzał wszystkie drzewka
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies