Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Joaska 19:26, 13 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
W wolnych chwilach a nie mam ich zbyt wiele, pracuję sobie nad projektem,
robie do w programie Cadowskim więc jakoś nie bardzo mam jak go tam "pokolorować" muszę sobie go wyeksportować do jpg i wtedy sie pobawię w kolory a narazie wydrukowany, lekko pokolorowany został sfotografowany:

Zarys rabat widać, a głowne rośliny to:
- RH
- Hortensje
- Bukszpany - różne formy
- Cisy - różne formy
- Trawy (głównie miskanty -Mornimg light, Zebrinus i Variegatus)
- Byliny (żurawki, ostróżki, konwalnik)
- Wrzośce
- Krzewy (tawuła japońska golden carpet, ilex golden gem)
I to by było tyle,
A ponadto obowiązkowo warzywniak w skrzyniach drewnianych (góra projektu)
Wzdłuż ogrodzenia bedą posadzone tuje szmaragd.
Dla ozdoby w paru miejscach w ogrodzie posadzę buki i śliwy ozdobne.
koło warzywniaka będzie owocownik - jagody, jeżyna, truskawki i zobaczymy co się uda wyhodować
W kole z trzema kulami będzie hśtwaka,
a w kwadracie otoczonym okregiem taras z grilem.

A przy tarasie koło domu obowiązkowo zawijasek z bukszpana
Muszę poopisywać na tym rysunku poszczególne roślinki żeby było wiadomo co i jak.


I jak wam sie podoba mój pomysł na górę ogrodu???????
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Konstancja30 20:04, 13 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
witaj Joasiu ... ogrodowisko wykształca w nas bardzo świadome podejście do planowania nasadzeń ... ja zaczynam raczkowanie w tym temacie ... u Ciebie to już wyższa szkoła ... obowiązkowy zawijasek przy tarasie ... oczywiście ... kule bukszpanowe i sprawdzona lista roślin ... gratuluję łagodnej linii rabat ... miejsce na huśtawkę jeżeli mnie wyobraźnia nie zwodzi świetne ... i to to co mniej więcej widzę ... kolorowe kuleczki tworzą fajne układy tylko co one za jedne w botanicznym życiu ? czekam na opis
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Joaska 20:10, 13 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Witam
Konstancja widzę że ty też z Kielc super
Zaczyna się nas robić parę osób ze świętokrzyskiego.
Może kiedyś znajdziemy czas na jakąś kawę w ogrodzie
Wiem opisy to podstawa pracuję nad tym żeby to jakoś czytelnie zrobić,
a ponieważ ja jestem techniczna to wolę się pomęczyć ale w kompie zrobić
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
eliza3 20:19, 13 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Jestem pod wrażeniem, wszyściutko tak pięknie zaplanowane, dopracowane, to się nazywa planować, planować, planować, a nie tak jak u mnie kupować co się podoba i sadzić gdzie jest miejsce. Życzę powodzenia w realizacji, będę zaglądać
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Konstancja30 20:26, 13 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Joasiu na kawkę jestem gotowa zawsze ... mnie bardzo cieszy, że jakiś ogród tworzy się w pobliżu ... ja na swoim terenie mieszkam ... burzę ... porządkuję i ratuję swoje pojęcie o estetyce małymi wyspami ładu na tarasie ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Joaska 23:36, 13 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Na dzień dzisiejszy udało mi się opisać połowę działki, najwyżej edytuję wpis


____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Beka 00:03, 14 maj 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Joaska napisał(a)
Na dzień dzisiejszy udało mi się opisać połowę działki, najwyżej edytuję wpis



Piękny ten projekcik. No jak mi żal, że umiejętności mam brak. I jeszcze to co na kartce nie chce mi się przenosić na real. Musiałabym sobie takie miniaturowe ogródki zakładać. Może z lego? Pozwolisz, ze sobie pośledzę a jak coś moi wpadnie w oko to wykorzystam. Działkę masz sporo więc sie nie dziwię, ze ją dzielisz na kawałki. Podoba mi sie lewa część ( ta z falami na trawniku)
____________________
Ogródek z psem
Joaska 08:14, 14 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Dziekuje
Prawa część jest prosta bo tam teoretycznie chcemy mieć możliwość przejzadu dużym sprzętem na dół działki, dlatego tak kombinuję z układem rabat, żeby w razie czego można było przejechać ciężarówką,
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
admete 20:28, 14 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Joasiu - projekt (i tu emotikonka z opadającą szczęką )

Rany nie dość że tak świetnie dopracowany projekt to jeszcze nie odręcznie tylko komputerowy..zazdroszczę i podziwiam......

Muszę na spokojnie prześłedzić Twoje nasadzenia.


I na kawkę się wproszę jeśli można
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Joaska 23:32, 14 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Projekt rysuję sobie w małżonkowym programie graficznym, o tyle jest wygodny, że po sprawdzeniu wielkości rośliny mogę dokładnie dopasować ją do rabaty uwzględniając jej dorosłą wielkość. No i mam dokładnie zwymiarowane rabaty i umiejscowienie roślin.
Mąż aż się boi że z dokłądnością do centymetra będę rośliny sadziła żeby się trzymać wymiarów w projekcie
Znając mnie - prawdopodobieństwo ogromne.Jutro postaram się wkleic całość, bo dzisiaj jestem wykończona po pracy i na dodatek gardło mnie boli jak diabli ... dlatego zmykam i do jutra
Aha zakochałam się w Kalinie koralowej Roseum i chyba troche nagnę postanowienie o nie wprowadzaniu nowych gatunków i ją wplanuję w ogród bo poprostu piękna jest, a widziałam ją w ogrodzie którejś z naszych forumowiczek ale oczywiście trąba ze mnie bo zapomniała u kogo
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies