Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto liściasty bez thui

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto liściasty bez thui

Fleszu 12:52, 12 maj 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
daredevil napisał(a)
Fajny maj Bardzo ładnie macie, i za płotem ładne widoki

Kupiłeś tę działę u mnie? bo podobno sprzedana i ma powstać 8 domów jednorodzinnych (tak jakby w całości sprzedana? chyba że to tylko plotki


Cześć sąsiadko
nie kupiłem, zmieniły się plany bo podwyżki wiboru sprawiły, że spłacamy kredyt zamiast lokować wolne środki w nieruchomościach
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
daredevil 12:55, 12 maj 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Ło. Szkoda!

Wolałabym pustą działkę na parę lat do przodu niż mini-osiedle

pozdrawiam
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Fleszu 12:58, 12 maj 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
wracając do zmarłej sosny - to już któreś drzewo iglaste które padło. Wcześniej padły świerk serbski, jodła kaukaska, świerk srebrny jeszcze daje rady ale przyrosty ma rocznie 3-5 cm.

Każde które wykopywałem wyglądło jakby się wogole nie ukorzeniło. Bryła była taja sama jak po wyjęciu z doniczki.
Co robię źle? Czy zbyt ciężka gleba nie jest powodem że korzenie nie mają siły się rozrosnąć? Sosna watereri akurat glebę miała bardziej piaszczystą niż gliniastą.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 13:01, 12 maj 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
daredevil napisał(a)
Ło. Szkoda!

Wolałabym pustą działkę na parę lat do przodu niż mini-osiedle

pozdrawiam


no działka jest przepiękna i te widoki z niej, ale 8 domów na niej? Toż będzie ciasne osiedle, kompletnie nie pasuje do sielskości tej okolicy. Nie sądzę, żeby pozwolenie na takie osiedle ktoś dostał, chyba że jest to nasz okoliczny potentat budowlano transportowy Krzysztof U.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
daredevil 13:09, 12 maj 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Nie mam pojęcia. Ale całość to chyba 6000m2 więc jak podzielą na małe działki i drogę przez środek to dadzą radę :/
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 13:10, 12 maj 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Fleszu napisał(a)
wracając do zmarłej sosny - to już któreś drzewo iglaste które padło. Wcześniej padły świerk serbski, jodła kaukaska, świerk srebrny jeszcze daje rady ale przyrosty ma rocznie 3-5 cm.

Każde które wykopywałem wyglądło jakby się wogole nie ukorzeniło. Bryła była taja sama jak po wyjęciu z doniczki.
Co robię źle? Czy zbyt ciężka gleba nie jest powodem że korzenie nie mają siły się rozrosnąć? Sosna watereri akurat glebę miała bardziej piaszczystą niż gliniastą.


u mnie tak jest. Następnym razem urobię glebę zamiast tylo "wsadzić" roślinę (były w doniczuszach P9). Mini system korzeniowy, jakby w ogóle nie miały siły się pchać dalej w glinę...
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Fleszu 13:18, 12 maj 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
tak samo padają mi cisy David, z 6 kupionych 2 już uschły, trzeci też zaczyna od dołu podsychać. Jedna kosodrzewina w skalniaku też uschła zimą (pożółkła), a 2 tuż obok mają się świetnie. No nie mam ręki do roślin iglastych.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
daredevil 13:37, 12 maj 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Taki urok gleby tutaj. Trzeba przekopać z dobrą ziemią lub kompostem, dodać sporo materii ogranicznej i będzie rosło.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Fleszu 13:52, 12 maj 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
świerk czy jodła wcześniej czy później wyjdą korzeniami poza tą przygotowaną glebę i co wtedy? Bo jak ma mi umrzeć za 6-8 lat mając już 3-4 metry to wolę jak umiera teraz. Chyba że starsze okazy poradzą sobie z gliną.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Roocika 14:07, 12 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Fleszu, jak rośliny rosły w torfie w doniczce to można je z tego torfu wytrzepać (albo nawet wypłukać jak są bardzo zbite) i ponacinać korzenie. Czasami tak jest, że rośliny, które rosły w doniczce w ziemi torfowej nie adaptują się, szczególnie jak masz glinę, bo robi się taka "wanna" w tym torfie albo jak jest za sucho to potem torf mimo deszczu nie namaka i roślina usycha.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies