Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Agatorek 09:25, 06 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
daredevil napisał(a)
Przez Stambuł. Też można zrobić przerwę (dłuższą niż nasze 2h) I pozwiedzać, tyle że o tej porze roku słabo. 4 stopnie na plusie to trochę mało do zwiedzania.

Może nie potępiać, ale po prostu to nie dla mnie, lubię miejsca gdzie pogoda jest dobra a jest co robić. Wietnam, Tajlandia, Kambodża. Tam nawet na plażę nie dotarłam bo tyle było do roboty że szkoda mi było czasu.


I tak, odpoczywać trzeba, ale nie lubię tak w bezruchu no ale jeszcze dziś I jutro I wracamy, przeżyję I tak 'w dupie się poprzewracało' skoro narzekam na Malediwy po prostu wiem że w miejsca jak Dominikana, Hawaje, Bermudy, Seszele, Mauritius nie pojadę bo tu mam próbkę nicnierobienia I nie dzięki, tyle lotu żeby siedzieć na plaży? Za nic w świecie
Niemniej fajne jest to że tu 28 stopni I słońce, będzie łatwiej dotrwać do wiosny u nas. Już niedługo

Pozdrawiam!


Strzał w 10! Podpisuję się pod wszystkim. Prawie .

Ale na Hawajach byłam i nie było to nicnierobienie. Wręcz nie mieliśmy na to czasu. Zabytków może i nie ma, ale jest cudowna przyroda (endemiczne gatunki), mnóstwo parków narodowych, tras trekkingowych itp. Na plażę chodziliśmy tylko „przy okazji”, żeby np po długim, kilkugodzinnym „spacerze do wodospadu” (w górę po kamieniach) odpocząć i schłodzić się w oceanie.
Oczywiście są ludzie, którzy lecą tylko do Honolulu, a na plażę chodzą tylko miejską (Waikiki), ale co kto lubi .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Patrycja_KG_Lu 10:04, 06 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2649
Byłam przez tydzień w Stambule w 2013 o tej porze roku (przełom grudnia/stycznia). Przy dobrze dobranych ubraniach zwiedzało się bez problemów. Nawet jakieś kolejki do muzeum i meczetów pamietam. Z tym, że po przyzwyczajeniu do wyspiarskich temperatur mógłby być Wam cieżko. Ja leciałam z Polski, gdzie było kilka na minusie, a wtedy w Turcji było koło zera lub ledwo na plusie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Rojodziejowa 10:34, 06 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
Karola, donoszę, że najszybciej z podkiełkowanych papryczek pokazały kiełki Padron od Ciebie Drugi w kolejności Banana!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
daredevil 11:25, 06 lut 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Asia cieszę się

Helen bilety 1700 zl za osobę, pokój dwójka z hb - 2 posiłki na 8 dni - 400 usd całość, czyli 100 zl na osobę dziennie z jedzeniem. Plus transport między wyspami ok 60usd na osobę. Nie jest drogo, w Polsce jest drożej, tylko te loty kosztują. Raz w życiu warto, ale wrócić nie wrócę. Na Sri Lance byłam 2x, w sumie 5 tygodni I bym wróciła bo nadal wszystkiego nie zobaczyłam. A tu prócz plaży nie ma nic

Aga Ameryka mnie nie ciągnie specjalnie, w Meksyku bylismy I też nie wrócę Hawaje są przynajmniej duże I są góry I wodospady więc pochodzić można I widoki zapierające dech w piersiach. Niemniej pojadę dopiero jak mi się kierunki skończą indonezja, malezja, Singapur na początek, jak kiedyš bilety zdobędę do 2k w obie strony. I do Tajlandii I Wietnamu zawsze wrócę chętnie, tam się nie da nudzić.

Patrycja rok temu byliśmy w Turcji w grudniu, fajnie bylo, pusto, gorące źródła w zerowej temperaturze były super. I zwiedzanie bez tłumów. Na wybrzezu byly dni do 15 stopni na plusie, w sloncu bylo bardzo przyjemnie Stambul jeszcze przed nami, na kwiecien mysle kiedy temperatury beda optymalne
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 11:26, 06 lut 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572




____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Agatorek 12:55, 06 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Rzeczywiście udało się Wam z tymi biletami. 1700 zł to baaardzo dobra okazja . Wręcz rewelacja.



Pocztówkowe ujęcie ❤️

daredevil napisał(a)


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
daredevil 13:20, 06 lut 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Żal nie jechać

Ale to chyba były ostatnie tańsze bilety, twraz Turkish za to samo woła 2600 zł/osobę a wypłaty na bilety nie wydam. Zwlaszcza na wyjazd na tydzien. Tezeba jechać na 3-4 tygodnie wtedy ma to sens, jakoś się rozkłada, bo utrzymanie tu tańsze no i jest się na wakacjach...

Mango



Knajpka po sąsiedzku w której się stołujemy, szwedzki stół z łódki





____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Judith 13:23, 06 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Taka tabliczka z dress codem to w każdej polskiej miejscowości nadmorskiej by się przydała...
Gościowie w samych galotach przechadzający się po Monciaku - zgroza!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
daredevil 13:31, 06 lut 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Nad polskie morze tylko poza sezonem, bo nie lubię ludzi a tak na serio to nie wiem jak odpocząć w tym tłumie. No I nic do roboty nie ma

Wolę Kaszuby, zwlaszcza Bory Tucholskie.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Judith 13:42, 06 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
A ja bardzo lubię robić nic na wakacjach . Dolce far niente to jest to! .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies