Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

Basieksp 19:10, 05 gru 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10294
Różyczki z miłorzębu cudne Dorotko cały czas jestem pod wrażeniem ilości pomysłów, jakie masz na te wszystkie dekoracje Za każdym razem coś nowego i pięknego Mogłabyś stworzyć jakiś album, poradnik z pomysłami na dekoracje tak sobie pomyślałam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mirkaka 13:40, 06 gru 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
Po Twoich zdjęciach widać że się rozwijasz Są wspaniałe
Co robisz z tymi licznymi bukietami, kompozycjami, wiankami? Jak długo się nimi cieszysz, a co potem z nimi się dzieje?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ElzbietaFranka 12:02, 07 gru 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Dorotko też jestem przeziębiona ledwo się turlam, ale co tam samo przyszło samo wyjdzie że mnie. Piję herbatę z cynamonem goździkami i imbirem mieszam i wypijam.

Teraz u nas pada śnieg temp ok "0".

Kozibroda miałam jednego (zachwycałam się nim na moim awatara) za rok już miałam wszędzie on taki jak mlecz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota321 15:46, 07 gru 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Basieksp napisał(a)
Różyczki z miłorzębu cudne Dorotko cały czas jestem pod wrażeniem ilości pomysłów, jakie masz na te wszystkie dekoracje Za każdym razem coś nowego i pięknego Mogłabyś stworzyć jakiś album, poradnik z pomysłami na dekoracje tak sobie pomyślałam
Cieszę się, że się podoba to co ja robię. Ktoś, kto mnie obserwuje zawsze może u mnie znaleźć jakąś inspirację. Może też zawsze dopytać o niejasne sprawy. Takich poradników w internecie jest bardzo dużo, żeby coś takiego stworzyć potrzeba dużo czasu i umiejętności. Ja nie mam na to sił, segregacja moich zdjęć mnie przerasta.


____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 16:09, 07 gru 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Muszelka napisał(a)

Z technicznego punktu widzenia podziwiam, że Ty i Twój aparat radzicie sobie z wysokim ISO podczas wykonywania zdjęć w ciemności. Na fotkach nie widać szumów. Brawo
Muszelko nie znalazłam innego zdjęcia poglądowego, które wygląda jak zrobione nocą. One są robione w dzień i to przy dobrym świetle. Te ładne zdjęcia to ustawki takie tylko na chwilę. Na insta w @kobiecafotoszkoła dostajemy dużo wskazówek jak zrobić zdjęcie. Mamy też #fotowtorek z tematem do którego mamy się przyłożyć i takie zdjęcia zwykle robię na fotowtorki.




Te zdjęcia zostały zrobione na stole w pobliżu okna. Rozłożyłam czarny kocyk na stół, a w plecy dałam czarny brystol. Jeżeli nie uzyskuję odpowiedniego efektu, nakrywam brysyolem z góry. Wykańczam w programie Lightroom.


____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 16:19, 07 gru 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
mirkaka napisał(a)
Po Twoich zdjęciach widać że się rozwijasz Są wspaniałe
Co robisz z tymi licznymi bukietami, kompozycjami, wiankami? Jak długo się nimi cieszysz, a co potem z nimi się dzieje?
Moje dekoracje zwykle są z naturalnych elementów, są dopóki cieszą oczy, a później lądują w piecu lub na kompostowniku. Mam też od kilku lat kule, które wylepiłam szyszkami z modrzewia, te trzymam cały czas mniej, lub bardziej widoczne. Róże z liści wyniosłam do budynku gospodarczego, ale czy ja je jeszcze kiedyś użyję? wątpię.



____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 16:30, 07 gru 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotko też jestem przeziębiona ledwo się turlam, ale co tam samo przyszło samo wyjdzie że mnie. Piję herbatę z cynamonem goździkami i imbirem mieszam i wypijam.

Teraz u nas pada śnieg temp ok "0".

Kozibroda miałam jednego (zachwycałam się nim na moim awatara) za rok już miałam wszędzie on taki jak mlecz.
Leczę się podobnie, dodaję jeszcze miód i inhalacje.
Pogoda u nas taka sama, staram się wyzdrowieć, bo w przyszłym tygodniu mam badania w klinice na które czekałam prawie rok.
Co do kozibroda to wszystko się zgadza, sieje się gdzie mu pasuje.





____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
sylwia_slomc... 21:28, 07 gru 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82063
Ależ Ty szkolisz umiejętności fotograficzne Wżyciu nie zrobię tak ładnych foci jak Twoje , ale dzięki Tobie też się sporo nauczyłam, korzystałam z wszystkich rad jakie mi dałaś i sama widziałam efekty. Niestety zajeździłam aparat i jakość spadła wprost proporcjonalnie. Do tego nie mam nigdy dobrego światła bo w kiepskich godzinach jestem w ogrodzie, ale kiedyś jak sprzęt wymienię znowu się poprawię obiecuję. Jak się uczyć to od najlepszych więc podglądam i podczytuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota321 16:43, 09 gru 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ależ Ty szkolisz umiejętności fotograficzne Wżyciu nie zrobię tak ładnych foci jak Twoje , ale dzięki Tobie też się sporo nauczyłam, korzystałam z wszystkich rad jakie mi dałaś i sama widziałam efekty. Niestety zajeździłam aparat i jakość spadła wprost proporcjonalnie. Do tego nie mam nigdy dobrego światła bo w kiepskich godzinach jestem w ogrodzie, ale kiedyś jak sprzęt wymienię znowu się poprawię obiecuję. Jak się uczyć to od najlepszych więc podglądam i podczytuję
Sylwio to miłe co piszesz, ale nie można tak nie wierzyć w swoje możliwości. Ja zawsze twierdzę, że jak nie spróbuję to się nie przekonam, czy potrafię. Dzisiaj wstawiając zdjęcie na IG dodałam taki opis
,, Nawet wyobraźnia traci pewność siebie, gdy rozum się do niej dobiera,, i jest dużo racji w tym powiedzeniu. Jak kupowałam sobie lustrzankę, to nikt w rodzinie nie wierzył, że kiedykolwiek nauczę się nią robić zdjęcia, a ja pomyślałam ,, ja wam pokażę, że się nauczę ,, Instrukcję aparatu przeczytałam kilka razy, robiąc od razu zdjęcia. Dwa lata temu dołączyłam do społeczności Dominiki Dzikowskiej i chłonę wszystko co mówi jak gąbka wodę.
Ty robiłaś już ładne zdjęcia, światło to kluczowa sprawa w fotografii. Ja zainwestowałam w nową komórkę i większość zdjęć nią robię, zawsze jest pod ręką i robi całkiem dobre zdjęcia. Nauczyłam się też obsługi bezpłatnego Lightroom i w nim robię obróbkę zdjęć.
Dzisiejsze ciasteczka obfotografowane komórką.



____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Alija 17:36, 09 gru 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Dorota321 napisał(a)

Nie wiem, czy pokazywałam te różyczki z liści miłorzębu, najwyżej się powtórzą.






Dorotko, jedne róże piękne i drugie róże piękne. Zawsze podziwiam Twoje zdjęcia, kwiaty i kompozycje.
Miło ogląda się teraz zdjęcia z ogrodu, kolorowe kwiaty i zieleń, kiedy za oknem zima, która właściwie dopiero się rozkręca
i do wiosny jeszcze tak daleko.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies