Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Margerytka40 20:10, 10 sty 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dobrze wybrała. Od kiedy mamy warzywnik pod nosem, to bardzo zredukowaliśmy ilość zjadanego mięsa i wędlin. Teraz jest tyle dostępnych w necie przepisów na dania bezmięsne, że o wiele łatwiej jest je przygotować niż kiedyś.
Fajna do łączenia z warzywami jest kasza Bulgar, makarony ryżowe, ciecierzyca. Na bazie tej drugiej można zrobić pasty do chleba.


Humus robię, makarony z warzyw np. marchewki, cukinii. Internet jest mi bardzo pomocny, inaczej było by ciężko. Ostatnio polubiła kotlety z brokuła, z kalafiora, z kaszy. Na biegu mus warzywnik od nowa zakładać i siać co się da. Odkąd zaczęłam gotować pod nią, sama jakoś gorzej się czuję wcinając kurczaczka. Zaczynam mieć opory. Z kiełbaski z grilla pewnie nie zrezygnuję
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:21, 10 sty 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Dołączę się do miłośniczek jarmużu
ja tez hoduje jarmuż w swoim ogrodzie i robię z niego pesto wg swojego przepisu (jarmuż,serek śmietankowy, czosnek oliwa słonecznik prażony) ostatnio jarmuż moge jeść na okrągło bardzo mi smakuje


Muszę spróbować zrobić to pesto. Brzmi smakowicie. Prócz jarmużu mus jeszcze szpinak posiać. Też pesto z niego można robić i wszyscy szpinak lubimy w każdej postaci
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Dorii 20:21, 10 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Szymka napisał(a)
A jak sobie radzicie z mączlikiem?
Ja miałam w tym roku piękne jarmuże ale oblepione mączlikiem. Spłukiwałam strumieniem wody, pomogło na 2 dni. Niewiele skorzystałam. Do tego grządki mam blisko domku i niestety wieczorem nie dało się wytrzymać od intensywnego, nieprzyjemnego zapachu charakterystycznego dla kapustnych
W tym roku sobie niestety odpuszczę. Może gdybym miała więcej miejsca, wcisnęłabym go gdzieś w najodleglejszym zakątku działki...

Wkomponuj w rabaty :⁠-⁠D
Na rabacie większa szansa że umknie uwadze szkodników.
U mnie służy głównie do pesto. Zostawiam na zimę i jak nie ma mrozu to też można korzystać, chyba że jakieś zwierzaki zjedzą :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Mirka 20:22, 10 sty 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)


Czyli można go zostawić na zimę i korzystać?
Moja mała się zbiesiła i kategorycznie odmawia jedzenia mięsa. Pół roku już tak. Muszę wymyślać jej menu. Wartościowe i bogate w różności. O dziwo jak jeszcze jadła normalnie to ciężko było z surówkami, warzywami. Teraz nie je mięsa a je warzywa i owoce. Ot taki dziwoląg

Asia wszystkiego dobrego w Nowy Roku ogrodowym i nie tylko

U mnie jeden syn mięsożerca a drugi vege. Gotowanie dla vege nie jest trudne musisz poczytać.
Najfajniej jak obaj przyjadą na obiad
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 20:52, 10 sty 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)

Asia wszystkiego dobrego w Nowy Roku ogrodowym i nie tylko

U mnie jeden syn mięsożerca a drugi vege. Gotowanie dla vege nie jest trudne musisz poczytać.
Najfajniej jak obaj przyjadą na obiad


Od pół roku gromadzę różne przepisy. Dzięki internetom można to ogarnąć. M mięsożerny najczęściej musi sobie sam robić papu. Nie narzeka bo lubi gotować i jeśli chodzi o mięso jest lepszy ode mnie w gotowaniu. Na wege kręci nosem choć czasem daje się namówić. Najlepiej ja na tym wychodzę bo mam do wyboru ;wege i nie wege
Buziaki Mirko. Również wszystkiego dobrego
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Rojodziejowa 20:54, 10 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Powinniśmy wątek zrobić z takimi przepisami!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Margerytka40 21:01, 10 sty 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Rojodziejowa napisał(a)
Powinniśmy wątek zrobić z takimi przepisami!


Świetny pomysł
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 21:46, 10 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Mój jarmuż tylko kury jadły bo mączlika było tyle, że od spodu był dosłownie biały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 22:00, 10 sty 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mój jarmuż tylko kury jadły bo mączlika było tyle, że od spodu był dosłownie biały


Błeee..... Ciekawe jak u mnie będzie. A jakby w szklarni go dać?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
antracyt 22:01, 10 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Dorii napisał(a)

Wkomponuj w rabaty :⁠-⁠D
Na rabacie większa szansa że umknie uwadze szkodników.
U mnie służy głównie do pesto. Zostawiam na zimę i jak nie ma mrozu to też można korzystać, chyba że jakieś zwierzaki zjedzą :⁠-⁠D

Też stosuję patent z sadzeniem w rabatach Podobno, tak jak z koperkiem, warto wysiać drugi rzut. Jest mniej narażony na mączlika, bo ten już jest po głównym okresie wylęgu.

ps. Nasze nieletnie przez ostatnie 2lata nie jadły mięsa. Mi ta dieta pasowała, ale mężaty z synem strasznie się buntowali Teraz dziewczyny wróciły do mięsa (bez namawiania, każda w swoim tempie). Nie jemy go codziennie, max 2-3x w tygodniu. Fajnie, że została towarzystwu miłość do warzyw, która przed pierwszą zmianą diety była znikoma
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies