Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Margerytka40 21:45, 10 paź 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)
Ale się napatrzyłam z zachwytem. Nawet seslerie wyglądają pięknie chociaż u mnie jakoś nie przepadam za nimi. A derenie tyle owoców mają. Mój dereń nie wiem czemu ale gubi te owocki w sezonie i jesienią praktycznie już ich nie ma wcale .


Może dereń ma za sucho? One lubią wilgotniejsze stanowiska. Na lekkich glebach im trudniej.
U mnie mają dużo cienia na korzenie od hakonek. Owocki teraz już opadają. Muszę je zbierać od razu bo później takie rozmaślone leżą. Zauważyłam też siewki tych dereni pod drzewkami.
Ja seslerie bardzo lubię. Mam je w 3 miejscach. Tu na tej dużej rabacie denerwują mnie tylko jak już zakwitną i te kwiatostany później ciemnieją. Wyrywam je wtedy.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MartaCho 22:06, 10 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Asiu,
dołączam również do zachwytów! Porcja zdjęć przepięknego ogrodu! Nie będę cytować zdjęć, bo nie umiałabym wybrać, które najpiękniejsze. Wszędzie jest bardzo urokliwie.

Seslesrie tniesz tylko na wczesną wiosną, czy w połowie sezonu również? Wiem, że Polinka cięła częściej niż tylko raz, ale nie pamiętam teraz dokładnie kiedy, bo w tym roku moich nie obcinałam w sezonie.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Wiolka5_7 22:15, 10 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Asia ale nam ucztę zapodałaś

Piękne wszystkie fotki
Derenie cudnie się czerwienią, Śś bosko przebarwione
No i altana zatopiona w roślinach bosko wygląda

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 22:28, 10 paź 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MartaCho napisał(a)
Asiu,
dołączam również do zachwytów! Porcja zdjęć przepięknego ogrodu! Nie będę cytować zdjęć, bo nie umiałabym wybrać, które najpiękniejsze. Wszędzie jest bardzo urokliwie.

Seslesrie tniesz tylko na wczesną wiosną, czy w połowie sezonu również? Wiem, że Polinka cięła częściej niż tylko raz, ale nie pamiętam teraz dokładnie kiedy, bo w tym roku moich nie obcinałam w sezonie.


Ja cięłam tylko wiosną. Jak zakwitła to powyciągałam kłoski bo mnie wnerwiały. Korciło mnie by ją ciachnąć w lipcu ale nie miałam odwagi. Może w przyszłym roku kilka z tyłu obetnę latem i sprawdzę jak to wygląda, jak szybko nadrobi i czy będzie różnica w wyglądzie jesienią.
Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa. To takie przyjemne jak ktoś pochwali, zachwyci się
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:31, 10 paź 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Asia ale nam ucztę zapodałaś

Piękne wszystkie fotki
Derenie cudnie się czerwienią, Śś bosko przebarwione
No i altana zatopiona w roślinach bosko wygląda



Mało mam okazji teraz by w ciągu dnia być w domu i jeszcze by taka pogoda była więc dziś wykorzystałam wolne by trochę pofocić. Będzie co zimą przeglądać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Helen 08:11, 11 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Asia, cuda pokazujesz, wszędzie pięknie
____________________
Helen - Hortensjowo
Agatorek 21:29, 11 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Asiu, przepiękne widoczki pokazałaś ❤️

Ogród zachwyca, jest dopieszczony i cudownie skomponowany
Altanka na rondzie jest moim ulubionym miejscem u Ciebie, chociaż na drugim miejscu jest bardzo tłoczno .
Brawo Ty!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
GorAna 19:58, 20 paź 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Asiu, z wielką przyjemnością odwiedzam Twój ogród i podziwiam nasadzenia, ale też piękne fotki
Masz przepięknie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margerytka40 15:48, 21 paź 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Helen napisał(a)
Asia, cuda pokazujesz, wszędzie pięknie


Dziękuję Ci kochana
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:56, 21 paź 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Agatorek napisał(a)
Asiu, przepiękne widoczki pokazałaś ❤️

Ogród zachwyca, jest dopieszczony i cudownie skomponowany
Altanka na rondzie jest moim ulubionym miejscem u Ciebie, chociaż na drugim miejscu jest bardzo tłoczno .
Brawo Ty!


Z tym dopieszczeniem to przesada. Nie mam wycacane, nie wyrabiam. Ale dziękuję.
Altanka w sezonie zastępuje nam dom niemalże. Pijemy tam kawkę, jemy obiad, grillujemy. Tam toczy się życie. Jest idealnie. Nawet moja nastolatka lubi sobie z nami posiedzieć. Toczą się rozmowy i te błahe i te ważne, o życiu. Służy też jako punkt obserwacyjny, ptaszki przylatują na wyciągnięcie ręki, słychać świerszcze a całkiem niedawno podglądałyśmy obie jeże. Bosko sobie posiedzieć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies