Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Margerytka40 22:17, 23 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gosialuk napisał(a)

To spojrzenie na ogród na drugim zdjęciu - podoba mi się bardzo.
Kłosowce u mnie w tym roku bardzo słabo przezimowały, część wypadła i niestety siewek nie zauważyłam, a wcześniej też się wysiewał. Fajna roślinka, sztywna, długo zdobi i pasuje do jeżówek.
A co to za roślinka różowa?


Chyba masz na myśli kukliki, one takie bardziej zgaszone czerwone.
Cieszę się z tych siewek bo nowe roślinki za darmo. Mam kłosowce chyba z 10 lat i nie wymarzały mi nigdy. Przy okazji zmian prawie je ukatrupiłam ale na szczęście dwa czy trzy odbiły. Teraz powiększę ich ilość
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MartaCho 22:24, 23 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Nauczycielka mojej córci ma taką metodę, że wszystkie lektury czytali w trakcie lekcji lub na zajęciach dodatkowych o 7:00.
Cała klasa ma na pewno wszystkie lektury przeczytane i dokładnie omówione. To na plus!
Po pierwszych godzinach z „Panem Tadeuszem” byli zachwyceni- melodią utworu, językiem, historią... Ale z czasem jednak zaczęła się nuda. To samo przy Quo Vadis i W Pustynii i w puszczy- to nie były książki do czytania na lekcji

Moja chciałaby ogólnie temat patriotyzmu. Kamienie na Szaniec na przykład. Opowieść wigilijna, albo Mały Książę też byłyby spoko
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Margerytka40 22:38, 23 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MartaCho napisał(a)
Nauczycielka mojej córci ma taką metodę, że wszystkie lektury czytali w trakcie lekcji lub na zajęciach dodatkowych o 7:00.
Cała klasa ma na pewno wszystkie lektury przeczytane i dokładnie omówione. To na plus!
Po pierwszych godzinach z „Panem Tadeuszem” byli zachwyceni- melodią utworu, językiem, historią... Ale z czasem jednak zaczęła się nuda. To samo przy Quo Vadis i W Pustynii i w puszczy- to nie były książki do czytania na lekcji

Moja chciałaby ogólnie temat patriotyzmu. Kamienie na Szaniec na przykład. Opowieść wigilijna, albo Mały Książę też byłyby spoko


U mnie też patriotyzm byłby mile widziany. Jutro się okaże
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 22:58, 23 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Biedne dzieci. To okropne w wieku 15 lat myśleć o uczuciach patriotycznych.
Ale to moje zdanie i nie każdy musi się z tym zgadzać.
Asiu, to drugie życie ogrodu zapowiada się niezwykle ekscytująco.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 23:13, 23 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Margerytka40 napisał(a)


Nie żartuj. Ja też lubię. Czytałam w liceum bo musiałam i wtedy tak średnio mnie lektura wciągnęła ale miałam świetną polonistkę, wielbicielkę tej epopei. Zaraziła mnie swoim entuzjazmem. Zresztą nie tylko do tego utworu. W dorosłym życiu czytałam później jeszcze chyba ze dwa razy.

Nie żartuję. Mickiewicz był dla mnie niestrawny w całości (no, poza „Dziadami”). W szczególności właśnie „Pan Tadeusz”. Nie te emocje, nie ten sposób ich wyrażania.
Pomimo tego jednak młody licealny człowiek (czyli ja ) zastanawiał się, dlaczego nie zachwyca ani jego, ani nikogo wokół, skoro powinno zachwycać (hehe, no kocham „Ferdydurke” ). Aż trafił ten młody człowiek na Gombrowicza i bum! - już wiedział, ze jednak wcale nie musi zachwycać .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
tulucy 23:27, 23 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Biedne dzieci. To okropne w wieku 15 lat myśleć o uczuciach patriotycznych.
Ale to moje zdanie i nie każdy musi się z tym zgadzać.
Asiu, to drugie życie ogrodu zapowiada się niezwykle ekscytująco.


Mojej się dlatego Quo Vadis podoba, bo to o miłości


A Pana Tadeusza bardzo lubię. Czytałam, jeszcze zanim musiałam, bo po prostu był w domu, a ja pochłaniacz byłam. Potem oczywiście też. I przy dzieciach sobie teraz odświeżałam. Ale ja to mam dziwne upodobania. I pałam miłością do Nad Niemnem.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Margerytka40 09:38, 24 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Macie jakieś przecieki?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:40, 24 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
tulucy napisał(a)


Mojej się dlatego Quo Vadis podoba, bo to o miłości


A Pana Tadeusza bardzo lubię. Czytałam, jeszcze zanim musiałam, bo po prostu był w domu, a ja pochłaniacz byłam. Potem oczywiście też. I przy dzieciach sobie teraz odświeżałam. Ale ja to mam dziwne upodobania. I pałam miłością do Nad Niemnem.


Uff, chociaż nie jestem sama . I Nad Niemnem też lubię
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:41, 24 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Judith napisał(a)

Nie żartuję. Mickiewicz był dla mnie niestrawny w całości (no, poza „Dziadami”). W szczególności właśnie „Pan Tadeusz”. Nie te emocje, nie ten sposób ich wyrażania.
Pomimo tego jednak młody licealny człowiek (czyli ja ) zastanawiał się, dlaczego nie zachwyca ani jego, ani nikogo wokół, skoro powinno zachwycać (hehe, no kocham „Ferdydurke” ). Aż trafił ten młody człowiek na Gombrowicza i bum! - już wiedział, ze jednak wcale nie musi zachwycać .


Ja właśnie Dziadów nie mogłam przetrawić i chyba całego Sienkiewicza
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 10:06, 24 maj 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Margerytka40 napisał(a)


Moja obstawia Kamienie na szaniec, Zemstę bądź Latarnika

moja też
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies