Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 18:10, 10 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Anglosasi mają świetne pomysły na rozwijanie swoich pasji w grupach. A to śpiewają w chórach, to znów towarzystwa bylinowe zakładają. U nas tylko rodziny radia Maryja i kółka różańcowe.


Zdaje się że istnieje Towarzystwo Różane Rozark jest tam członkinią.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:11, 10 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Basieksp napisał(a)
O to ja też zapisuję się do klubu bajzlu ogrodowego


Witaj w klubie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:16, 10 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Judith napisał(a)

To prawda, ja też przebieram nóżkami i sie doczekać nie mogę . Jednak ciepło na dworze to dla mnie warunek rozpoczęcia prac. Choć pamietam, ze w sezonie, w którym mój ogród zaczął powstawać z konkretną koncepcją już w lutym w ciepły dzień wyznaczyłam sznurkami przebieg rabat . Potem przysypał je śnieg .


Haha, syzyfowa praca jednym słowem Też jestem zwolennikiem ciepełka. Najlepiej i najchętniej w ogrodzie pracuję w temperaturze od 10 do 15 stopni. Potem już się zaczyna robić za gorąco
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:19, 10 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Milka napisał(a)

Aż dziwne, że tak długo mokro. U mnie stale padało, ale jeden dzień przerwy i ziemia wszystko wchłania i nawet na niektórych rabatach sucho, jak pieprz.
Szybko róże cięłaś, ja jeszcze poczekam, ale już nowe pąki są.
Zaskoczył mnie romaryn, oba mi przezimowały i taka mięta kupowana w donicy, też żyje


U mnie nie ma dużych drzew w ogrodzie, a poza tym pada naprawdę na okrągło, a parę dni temu znów mieliśmy alarm powodziowy. Spadło 100 l na qm.
U Ciebie jest taki mikroklimat, że nie dziwota, że rozmaryn zimuje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:20, 10 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Szymka napisał(a)


Ja byłam dzisiaj na działce i pewnie wygrałabym konkurs na największy bajzel trawiasty Trawy walają się wszędzie , pływają też grupami w oczku

Dzisiaj u nas było cieplutko, jeżeli utrzyma się do jutra, to też ruszam z cięciem Chyba już czas na winogrona i modrzewie.


Moje trzcinniki stoją sztywno, a Panicum pewnie wiatr już wywiał
Muszę je w końcu przyciąć, bo trzcinniki z pewnością już zielone u dołu...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 19:34, 10 lut 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Tak, trzcinniki już są bardzo zielone, mają po około 8-10 cm.
Ale przylaszczek nie znalazłam...buuu
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 00:19, 11 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6610
Ja nie mam bajzla ogrodowego, mam bagno Ale do jakiegoś klubu opóźnionych wiosennie chętnie bym wstąpiła

Ewcia, moje ornithogalum umbellatum powoli wyłażą, za każdym razem jak spojrzę to o Tobie myślę bo mam je dzięki Tobie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 08:45, 11 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Judith napisał(a)

To prawda, ja też przebieram nóżkami i sie doczekać nie mogę . Jednak ciepło na dworze to dla mnie warunek rozpoczęcia prac. Choć pamietam, ze w sezonie, w którym mój ogród zaczął powstawać z konkretną koncepcją już w lutym w ciepły dzień wyznaczyłam sznurkami przebieg rabat . Potem przysypał je śnieg .

W taki sam sposób powstawało moje poletko truskawkowe
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 14:14, 11 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Helen napisał(a)
Tak, trzcinniki już są bardzo zielone, mają po około 8-10 cm.
Ale przylaszczek nie znalazłam...buuu


Oj, to muszę jutro wejść w błotko rabatowe…

Przylaszczki pewnie „nagle” zaczną kwitnąć po prostu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 14:17, 11 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Hahaha, nagle i niepostrzeżenie, jak gdyby nigdy nic
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies