Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Napia 17:26, 09 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Judith napisał(a)

Mam podobny bajzel .


Ja też
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Anda 17:28, 09 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Judith napisał(a)

Ja nie czuję ciśnienia . Będzie ciepło - będzie sprzątanie, nie wcześniej .


U mnie to też nie ciśnienie, tylko ta chęć, to mrowienie w rękach - nosi mnie już
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:28, 09 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Napia napisał(a)


Ja też


Klub bajzlu ogrodowego sie powiększa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 17:34, 09 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Taką samą pracę dziś wykonywałyśmy
U mnie też bajzel na rabatach, liście i źdźbła traw się walają ale to nic... posprzątam z grubsza tylko te źdźbła jak będę trawy cięła
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 21:38, 09 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Anglosasi mają świetne pomysły na rozwijanie swoich pasji w grupach. A to śpiewają w chórach, to znów towarzystwa bylinowe zakładają. U nas tylko rodziny radia Maryja i kółka różańcowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 22:20, 09 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
O to ja też zapisuję się do klubu bajzlu ogrodowego
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 22:55, 09 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
Anda napisał(a)


U mnie to też nie ciśnienie, tylko ta chęć, to mrowienie w rękach - nosi mnie już

To prawda, ja też przebieram nóżkami i sie doczekać nie mogę . Jednak ciepło na dworze to dla mnie warunek rozpoczęcia prac. Choć pamietam, ze w sezonie, w którym mój ogród zaczął powstawać z konkretną koncepcją już w lutym w ciepły dzień wyznaczyłam sznurkami przebieg rabat . Potem przysypał je śnieg .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Milka 07:27, 10 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anda napisał(a)
Dziś wreszcie wycięłam byliny i róże w przedogródku oraz przed domkiem ogrodnika, ale nawet tam jeszcze bardzo mokro mimo, że już to najbardziej słoneczne rabaty zimą. Lavatera olbia w tym roku aż do dziś zielona, nic sobie z zimna nie robi. Jedynie szałwię porzeczkową zostawiłam sobie na deser, czyli na później. W tym roku chcę ją przyciąć bardzo nisko, bo się strasznie rozrosła i nie chcę ryzykować zbyt wczesnym cięciem.

Aż dziwne, że tak długo mokro. U mnie stale padało, ale jeden dzień przerwy i ziemia wszystko wchłania i nawet na niektórych rabatach sucho, jak pieprz.
Szybko róże cięłaś, ja jeszcze poczekam, ale już nowe pąki są.
Zaskoczył mnie romaryn, oba mi przezimowały i taka mięta kupowana w donicy, też żyje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Szymka 18:05, 10 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Wiolka5_7 napisał(a)
Taką samą pracę dziś wykonywałyśmy
U mnie też bajzel na rabatach, liście i źdźbła traw się walają ale to nic... posprzątam z grubsza tylko te źdźbła jak będę trawy cięła


Ja byłam dzisiaj na działce i pewnie wygrałabym konkurs na największy bajzel trawiasty Trawy walają się wszędzie , pływają też grupami w oczku

Dzisiaj u nas było cieplutko, jeżeli utrzyma się do jutra, to też ruszam z cięciem Chyba już czas na winogrona i modrzewie.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Anda 18:10, 10 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Wiolka5_7 napisał(a)
Taką samą pracę dziś wykonywałyśmy
U mnie też bajzel na rabatach, liście i źdźbła traw się walają ale to nic... posprzątam z grubsza tylko te źdźbła jak będę trawy cięła


Tak, wczoraj było ładnie, ciepło u sucho, a dziś... Wiatr, zimno i pada
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies