Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Rumianka 23:11, 05 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10181
Cieszę się, że przyklasnęłaś mój wybór drzew...Paliki obowiązkowo, jak i przy innych, które już rosną...A o kompoście pamiętam zawsze, no i gnojóweczka z pokrzyw działa cuda...Oby do wiosny...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Milka 09:20, 06 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I ja jestem w nowym wątku. Twój wątek jest taki profesjonalny, wartościowy. No i super wiosna się zaczyna, oby po drodze przykra aura nie wyskoczyła.
Zapytam u ciebie, bo sporo wysiewasz różnych roślin.
Zebrałam nasiona bordowej pluskawicy, piękne okazy na rabacie koło mojego banku. Jak dalej z nimi postępować?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anda 11:18, 06 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33254
Magara napisał(a)
Ewa, piękne obrazki z Twojego ogrodu Znaczy wiosna nadchodzi, do nas ma jeszcze sporo kilometrów do przejścia ale jest nadzieja


Dziękuję Dzisiaj za to przyszła jesień Wiatr, deszcz, ciemno i nieprzyjemnie. Nosa na zewnątrz nie wychylam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:21, 06 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33254
Rumianka napisał(a)
Cieszę się, że przyklasnęłaś mój wybór drzew...Paliki obowiązkowo, jak i przy innych, które już rosną...A o kompoście pamiętam zawsze, no i gnojóweczka z pokrzyw działa cuda...Oby do wiosny...


Gnojóweczka z pokrzyw najlepsza A skoro masz piaski, to możesz dawać na nie nawet taki grubszy, nie do końca przerobiony kompost i lekko go przegrabić z glebą. W piasku jest tyle tlenu, że nawet taki szybko się przerobi dzięki bakteriom tlenowym.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:26, 06 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33254
Milka napisał(a)
I ja jestem w nowym wątku. Twój wątek jest taki profesjonalny, wartościowy. No i super wiosna się zaczyna, oby po drodze przykra aura nie wyskoczyła.
Zapytam u ciebie, bo sporo wysiewasz różnych roślin.
Zebrałam nasiona bordowej pluskawicy, piękne okazy na rabacie koło mojego banku. Jak dalej z nimi postępować?


Irenko, jak miło Dziękuję

Nie wysiewalam jeszcze pluskwic ale sprawdziłam w moich żródłach i aby doczekać dobrych efektów trzeba sie trochę narobić. Otóż przez pierwsze 6 tygodni nasiona po wysiewie muszą stać w dość ciepłym miejscu, 22 stopnie, ziemia musi być ciepła. Po tych 6 tygodniach należy je przenieć do chłodu na następne 4 tygodnie od -4 do +4 stopni. Dopiero po tych dwóch fazach nasiona zaczynają kiełkować. Jeśli w tym roku nie skiełkują to skiełkują na pewno w następnym. Tak więc trochę zabawy z nimi jest.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Milka 12:39, 06 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dzięki za odpowiedź Faktycznie jest ciut zachodu, teraz wiem czemu to drogie rośliny.
Będę siać, zobaczymy z jakim skutkiem.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Napia 15:54, 06 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
Anda napisał(a)


Tak, zawsze na nie czekam i jak już są to jestem cała w skowronkach


Wcale się nie dziwie U mnie poza ciemiernikami nic jeszcze nie kwitnie, ale wszędzie pokazują się zielone kły, co bardzo mnie cieszy
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Mgduska 17:19, 06 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ewa, poszłam i ja sprawdzić stan przylaszczek - i rzeczywiście, JEST parę listków, ale są tak zmitrężone, prawie brązowe, że dałabym sobie łeb uciąć, że ich nie ma Prawie niewidoczne na tle ziemi, za to teraz widać już zawiązki nowego
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 18:45, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Jakoś późno się zorientowałam że masz Ewo nowy wątek. Zapisuję się, i choć dużo nie gadam, to z pewnością dużo czytam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 18:49, 06 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Anda napisał(a)
A te małe kwiatuszki sprawiają, że z nadzieją czekam na wiosnę



Koniec



Ewa, Twoja wiosna zawsze szybsza, niż nasza.
Tulipany masz już wielkie! Moje dopiero czubki wyściubiają gdzieniegdzie.
A przebiśniegi kocham! Ale mi nigdy nie wyrosły.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies