Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 12:07, 16 sie 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Mam nadzieję, że tego agapanta uda mi się przezimować.



Koniec
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 12:23, 16 sie 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42272
Fotki bardzo urokliwe
Haptakodium przycinalas od początku ?
Duzo ma kwiatków, może tez tak powinnam bo moje juz za duże
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 12:27, 16 sie 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Kasya napisał(a)
Fotki bardzo urokliwe
Haptakodium przycinalas od początku ?
Duzo ma kwiatków, może tez tak powinnam bo moje juz za duże


Dzięki Kasiu

Moje wyprowadzam od początku na wielopniowe i wycinam w sumie całe gałęzie, niektóre od samego dołu, ale większość od środka i z boków.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 14:15, 16 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Chyba świeżo po deszczu bo krople widać
Sama słodycz

Ewa walczyłaś kiedykolwiek z opuchlakami np. nicieniami?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Anda 15:31, 16 sie 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Makao napisał(a)
Chyba świeżo po deszczu bo krople widać
Sama słodycz

Ewa walczyłaś kiedykolwiek z opuchlakami np. nicieniami?


Tak, u nas dość dużo padało ostatnio.

Aniu, nicienie bardzo dobrze działają na opuchlaki. W ogrodzie nie mam ich prawie wcale. Raz tylko parę lat temu użyłam nicieni. Za to w szkółkach regularnie używa się nicieni. I w mojej starej i w nowej pracy nicienie są co roku standardowo używane do ochrony roślin.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 16:31, 16 sie 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Anda napisał(a)


Co to za cudo?
Największe wrażenie zrobiły na mnie róże.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Makao 22:16, 16 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Anda napisał(a)


Tak, u nas dość dużo padało ostatnio.

Aniu, nicienie bardzo dobrze działają na opuchlaki. W ogrodzie nie mam ich prawie wcale. Raz tylko parę lat temu użyłam nicieni. Za to w szkółkach regularnie używa się nicieni. I w mojej starej i w nowej pracy nicienie są co roku standardowo używane do ochrony roślin.

A jak już nicienie załatwią opuchlaki/larwy to co się z nimi dzieje? Nie niszczą roślin? Rozmnażają się czy giną?


I jeszcze napisz jakiego środka używacie? Nematop, Nemamax czy Nemasys L?

Jeden tańszy drugi droższy i nie wiem na co patrzeć. A teraz polecane są deski pułapki z nicieniami na dorosłe opuchlaki. Może wezmę i spróbuje bo mi już nawet judaszowca wpierdzielają
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Agatorek 23:18, 16 sie 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Fotki z ogrodu, jak zwykle, cudowne ❤️

Prześlij trochę deszczu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
w_zaczarowan... 09:19, 17 sie 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 37
Anda napisał(a)

Piękne ujęcia, czy Twój telefon robi takie piękne czy robisz lustrzanką? Wiadomo, że umiejętności fotografa to podstawa podziwiam niezmiennie i czekam na mieczyki
____________________
Anka_Kubanka
Alija 09:31, 17 sie 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Ewuniu, dziękuję za informację. Zdjęcia z ogrodu cudowne, zawsze się nimi zachwycam. Twoje róże piękne.❤️
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies