Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

w_zaczarowan... 09:47, 17 sie 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 37
Anda napisał(a)
W zeszły weekend (to już tydzień temu?) miałam przyjemność odwiedzić z dziewczynami poznańskimi parę ogrodów w okolicach stolicy. Fotki robiłam tylko komórką, bo nie chciało mi się tachać ze sobą aparatu

Ogród Danusi i Witka - po prostu szczęka opada. Kto jeszcze tam nie był niech żałuje



Początek zapowiadał się niezbyt obiecująco :/



Całe szczęście deszcz szybko ustał


Super, że się tak zorganizowałyście. Zazdroszczę, nie znam nikogo z Gdańska. Może kiedyś uda mi się dołączyć do Was. pozdrawiam serdecznie
____________________
Anka_Kubanka
Basieksp 22:24, 17 sie 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
Anda napisał(a)

Zdjęcia, jak zawsze zresztą, piękne są Tu np. takie najzwyklejsze kwiaty a jak pięknie je uchwyciłaś potrafisz tak ująć rośliny, że każda pięknie wygląda
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Helen 09:03, 18 sie 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8330
Dzięki, Ewa
____________________
Helen - Hortensjowo
April 09:12, 18 sie 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Anda napisał(a)


Wspaniałe ujęcie
Na pierwszym planie to chyba nie fenkuł, może jakaś marchew ozdobna?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Anda 18:20, 18 sie 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33524
Joku napisał(a)


Co to za cudo?
Największe wrażenie zrobiły na mnie róże.


Jolu, to jest Oeonothera speciosa Alba. Kwitnie praktycznie całe lato. Ładnie się rozprzestrzenia, nie wiem, czy nie za bardzo, zobaczę w przyszłym roku Mam ją dopiero od wiosny.

Róże ładnie kwitły, ale teraz upały się zrobiły. Pewnie szybko będą przekwitać. Alexandra niestety złapała mączniaka.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:29, 18 sie 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33524
Makao napisał(a)

A jak już nicienie załatwią opuchlaki/larwy to co się z nimi dzieje? Nie niszczą roślin? Rozmnażają się czy giną?


I jeszcze napisz jakiego środka używacie? Nematop, Nemamax czy Nemasys L?

Jeden tańszy drugi droższy i nie wiem na co patrzeć. A teraz polecane są deski pułapki z nicieniami na dorosłe opuchlaki. Może wezmę i spróbuje bo mi już nawet judaszowca wpierdzielają


Nicienie umierają jak nie mają już pożywienia. Na rośliny nie polują

My używamy Nematop. Pułapek nie używamy.

Skoro u Ciebie tyle ich to mogłabyś zapolować i na dorosłe osobniki i na ich dzieciaki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:31, 18 sie 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33524
Agatorek napisał(a)
Fotki z ogrodu, jak zwykle, cudowne ❤️

Prześlij trochę deszczu


Dzięki Aga

Deszcz u mnie też już się skończył niestety. Upały chyba od was przyszły
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:47, 18 sie 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33524
w_zaczarowanym_ogrodzie napisał(a)

Piękne ujęcia, czy Twój telefon robi takie piękne czy robisz lustrzanką? Wiadomo, że umiejętności fotografa to podstawa podziwiam niezmiennie i czekam na mieczyki


Dzięki Aniu Tutaj akurat fotki robione lustrzanką, ale czasem robię też fotki komórką
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosialuk 20:35, 18 sie 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Ewa fajny taki wesoły autobus. Na pewno w drodze nudno nie było.
Do Danusi też się wybieram, planuję za tydzień oglądać te cuda. Żałuję, że nie mogłam w terminie zlotu pojechać. Może następnym razem się uda.
Fotki z twojego ogrodu urocze. Portrety różane obejrzałam z przyjemnością. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Anda 21:45, 18 sie 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33524
Alija napisał(a)
Ewuniu, dziękuję za informację. Zdjęcia z ogrodu cudowne, zawsze się nimi zachwycam. Twoje róże piękne.❤️


Dziękuję Alu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies